СПРАВА ЩОДО РОЗКРАДАННЯ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ НА МАЛОДАНИЛІВСЬКИХ ОЧИСНИХ СПОРУДАХ: ВЖЕ ПІВРОКУ НЕ МОЖЕ РОЗПОЧАТИСЯ ПІДГОТОВЧЕ ЗАСІДАННЯ

 width=

У квітні до Дергачівського районного суду був переданий обвинувальний акт щодо чотирьох осіб, яких підозрюють у розкраданні бюджетних коштів, які виділили на Малоданилівські очисні споруди. На даний час, фактично не розпочалося навіть підготовче засідання. 12 жовтня суд знову переніс засідання через неявку захисника одного з обвинувачених.

Наступна спроба відбудеться 15 листопада. За даними правоохоронців, до складу злочинної групи увійшли директор ТОВ підприємство «Спецводстрой», яким тоді була Інна Морозова, її батько –Микола Кожанов, одна донька Кожанова – Елла Кутько та Сергій Гуслєв, який був директором ПП «Інжинірингова компанія «Технології ВК».

Цю групу осіб підозрюють у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч.2, 3, 4, 5 ст.191, ч.ч.3, 4 ст.358, ч.3 ст.28 ч.3 ст.358, ч.3 ст.28 ч.4 ст.358, ч.3 ст.28 ч.1 ст.366, ч.3 ст.28 ч.1 ст.205, ч.3 ст.209 КК України.

Правоохоронці повідомляють, що упродовж 2014 – 2016р.р. членами вказаної групи на території м. Харкова вчинені чотири епізоди заволодіння коштами державного та обласного бюджетів, шляхом зловживання посадовими особами своїм службовим становищем.

Так, з липня 2014 р. по березень 2016 р. ця група з використанням корупційних зв’язків в органах державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, при виконанні робіт, на замовлення Департаменту капітального будівництва ХОДА, використовуючи підприємство з ознаками фіктивності ТОВ «Бест-Р» шляхом підроблення офіційних документів та внесення недостовірних відомостей, завищили фактичну вартість обладнання та вартість виконаних робіт, внаслідок чого, заволоділи бюджетними грошовими коштами в особливо великих розмірах сумі 18,18 млн. грн.

Цікаво, що зараз у справі та обвинувальному акті не фігурують чиновники, без яких провернути цю схему було неможливо. Хоча раніше, в ухвалах по цій справі, правоохоронці повідомляли про те, що представник ТОВ підприємство «Спецводстрой» передав директору Департаменту ОДА більше мільйона гривень готівкою. В 2014 році керівником цієї установи був Євгеній Шахненко – теперішній віце-губернатор.

 На даний час, у «Спецводстрой» та «Бест-Р» опинився один й той самий новий директор – Владислава Гусліста. Вона була партнером по ТОВ «Техекс-Газ» Юзефа Броневського, який був відомий як радник віце-губернатор ОДА Євгенія Шахненко. Минулого року вони Департамент капбудівництва провів черговий тендер на завершення реконстуркції Малоданилівських очисних споруд. Договір вартістю 10 млн. грн. був підписаний з ТОВ “Будівельник”. Детальніше про цю справу можна прочитати у матеріалі «Наших Грошей»