Слідчі Московського райвідділу поліції в місті Харкові підозрюють посадових осіб комунального підприємства “Харківські теплові мережі” у виведенні мільйонів гривень на фіктивні фірми в рамках кредитної програми Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Про це стало відомо з ухвали Московського райсуду Харкова від 26 вересня.
Міністерство фінансів України та МБРР 26 травня 2014 року уклали угоди про позику на загальну суму 382 млн.дол. для реалізації проекту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України».
КП «Харківські теплові мережі» в рамках цього проекту уклало договорів на загальну суму 107,59 млн.дол. Зокрема з АБ «Ексіс Індастріз», в вересні 2016 року. Яке в свою чергу в квітні 2018 року уклало договір субпідряду вартістю 4,01 млн.грн. з ПП «Полтавський будівельний центр». Потім між цими двома юр.особами в серпні 2018 року уклали ще один договір субпідряду вартістю 9,15 млн.грн. Договори стосувались встановлення теплових лічильників та допоміжного механічного та електричного устаткування на теплових пунктах житлових домів Харкова.
За період з січня по жовтень 2018 року було перераховано 3,27 млн.грн.
Під час розслідування, стало відомо що в 2018 році в ПП «Полтавський будівельний центр» працювало 4 особи разом з директором. А цивільно-правові договори з громадянами та фізичними особами підприємцями не укладались. Зазначена кількість працюючих осіб не співрозмірна з обсягами робіт які мали виконуватись за договорами субпідряду.
Також встановлено, що ПП «Полтавський будівельний центр» втратило (анулювали) ліцензію на ведення господарської діяльності у будівництві, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури.
Деякі види робіт, які мав виконувати ПП «Полтавський будівельний центр» передбачають одержання дозволу на виконання робіт з підвищеною небезпекою, якій видається територіальним відділенням Держпраці.
Однак, відповідно до інформації, яка отримана під час досудового розслідування від Головного управління Держпраці у Харківській області та від Головного управління Держпраці у Полтавській області діючі дозволи на виконання робіт з підвищеною небезпекою у ПП «Полтавський будівельний центр» відсутні та декларації відповідності матеріально-технічної бази підприємством не подавались.
Виходячи з вищевказаного, на думку слідчих, наявні підстави вважати, що договори субпідряду укладені між АБ «Ексіс Індастріз» та ПП «Полтавський будівельний центр» можуть бути вдаваними, та укладеними з метою конвертації бюджетних коштів у готівкову форму.
Також відомо, що ПП «Полтавський будівельний центр» залучало ТОВ «Будмонтажреконструкція» та ТОВ «БК Артбуд», в якості субпідрядних організацій. ТОВ «БК Артбуд» має ознаки фіктивності, а ТОВ «Будмонтажреконструкція» фігурує в кримінальному провадженні щодо розкрадання бюджетних коштів на виконанні підрядних робіт у Вовчанській центральній районній лікарні.
Власником та керівником ПП «Полтавський будівельний центр» є мешканець Люботина Ігор Марков.
Нагадаємо, що збиток Харківських теплових мереж за перше півріччя 2019 року склав 1 мільярд 56 мільйонів 915 тисяч гривень.
При цьому рівень розрахунків населення за послуги перед Харківськими тепловими мережами за перші 8 місяців 2019 року складає 99,2%.
Також стало відомо, що на комунальному підприємстві “Харківські теплові мережі” є борги по зарплаті перед працівниками за останні три місяці.
Прочитати про “схеми” керівництва цього комунального підприємства можна тут. Люди з оточення директора КП освоїли понад 100 млн.грн. завдяки сумнівним схемам.
А тут про те, як комунальне підприємство “ХТМ” віддає підряди на десятки мільйонів гривень приватній фірмі, створеній зі співробітників тепломереж.