«ТРАМВАЙНІ ДРИФТИ» У ХАРКОВІ: ПІДРЯДНИК ЗАМІНИВ РЕЙКИ, ЯКІ МАВ УКЛАДАТИ ПО ПРОЕКТУ

 width=

Харківські правоохоронці підозрюють, що під час реконструкції трамвайних колій у центрі міста підрядник ТОВ «СК СТС» укладав колії не з рейок профілю типу Тв65, які були заплановані у кошторису, а рейки типу 60R2.

Про це йдеться у ухвалі Дзержинського райсуду від 29 вересня 2016 року.

Нагадаємо, що слідчі Національної поліції в Харківській області підозрюють службових осіб Департаменту інфраструктури Харківської міськради у привласненні бюджетних коштів за змовою з службовими особами ТОВ «СК СТС» під час виконання реконструкції трамвайних колій в Харкові в період 2015-2016 років.

Мова йде про реконструкцію трамвайної колії по просп. Московському від майдану Конституції до провулку Вірменського (майдан Конституції – пров. Слюсарний – будинок №19 – пров. Вірменський) загальною вартістю 114,93 млн. грн, а також ще реконструкції трамвайного переїзду майдан Павлівський – вул. Університетська та на суму 49,41 млн. грн., реконструкції трамвайної колії по майдану Павлівському від арки будинку №8 до вул. Університетської на суму 13,41 млн. грн.

Єдиним конкурентом переможцем торгів тоді було ТОВ «Макс Білдінг». На допиті директор цієї фірми сказав, що у них працює усього три чоловіка, немає жодної техніки та виконало всього два підряди, які не стосуються реконструкції трамвайних рейок.

Під час допиту директор ТОВ «СК «СТС» Андрій Сукесов повідомив, що підприємство закуповує трамвайні рейки виробництва ArcelorMittal (Польща) через фірму «Боміс ЛТД» (Латвія), з якою договір було укладено через електронну пошту. Сукесов повідомив правоохоронцям, що з директором фірми «Боміс ЛТД» на імя Юрій, він одного разу розмовляв по телефону.

Проект реконструкції трамвайних колій розробляв ТОВ «ВСП Констракшн», яке кілька років було фаворитом мерії на підряди з ремонту переїздів й директор якого Антон Палєй був раніше співзасновником ТОВ «СК «СТС».

Правоохоронці встановили, що відповідно до локального кошторису на будівельні роботи ТОВ «СК «СТС» мало укладати колії із рейок профілю типу Тв65. Однак, як було встановлено в ході проведення 10.08.2016 року огляду будівельного майданчику де проводилися зазначені вище будівельні роботи, ТОВ «СК «СТС» фактично встановлював рейки типу 60R2. Саме цей тип рейок вони й закупили у латвійської «Боміс ЛТД» і які фактично поставляло ArcelorMittal.

Тож суддя Шестак дозволив правоохоронцям отримати доступ до документів, які стосуються цих робіт.

Власниками ТОВ “СК СТС” є Андрій Сукесов та Сергій Кудрявцев. Керівником з 22 червня 2015 року є Андрій Сукесов. Засновниками підприємства в листопаді 2014 року були Андрій Сукесов та Антон Палєй. Антон Палєй до 22 червня 2015 залишався серед власників. Директором спочатку була Аза Сукєсова.

Також, Антон Палєй, батько Антона – Анатолій Палєй та Андрій Сукесов заснували ТОВ “Інженерна Фірма Спецтехстрой”, яке вказує у мережі Інтернет телефон ТОВ “СК СТС” в ЄДР.

ТОВ “Інженерна Фірма Спецтехстрой” в 2012-2013 роках отримало від Управління з будівництва, ремонту та реконструкції Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міськради замовлення на ремонт водоводу вартістю 30,36 млн грн.

Зараз власниками ТОВ “Інженерна Фірма Спецтехстрой” є також Андрій Сукесов та Сергій Кудрявцев.
Антон Палєй є на сьогоднішній день директором ТОВ “ВСП “Констракшн” (з 23 червня 2015 року). Саме ТОВ “ВСП “Констракшн” в 2015 році отримало замовлень на ремонт трамвайних переїздів та колій у Харкові на суму близько 120 млн грн. «ВСП Констракшн» належить Ользі та Миколі Чепуркам з Горішніх Плавень Полтавської області.

Раніше серед засновників був Вадим Сінгуцький. Його тесть – Олександр Іоффе – був співзасновником ТОВ «Науково-виробниче об’єднання екологічних технологій» разом з Наталією Остапчук, дружиною екс-начальника ДП «Південна залізниця» (головний офіс базується у Харкові) Віктора Остапчука, який є народним депутатом і входить до групи Віталя Хомутинніка «Відродження».

Цікаво, що директором Департаменту інфраструктури Харківської міськради, яка проводила тендер, є Сергій Дульфан. Під час допиту він заявив, що жодного відношення до цих тендерів не має, тому що не входить до тендерного комітету, який очолював його заступник Євген Федорчук.

Щож, укладання не тих рейок, які були по проекту, це не тільки може бути корупцією, але й причиною, так званих, трамвайних дрифтів, яких лише цього року активісти нарахували понад сто.