Шість років – вирок помічнику голови окупаційної влади у Балаклії

Суд визнав винним мешканця Балаклії у добровільному зайнятті посади помічника начальника окупаційної адміністрації міста та призначив покарання у виді позбавлення волі на строк 6 років, заборонив займати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування протягом 12 років, з конфіскацією майна. Про це стало відомо з вироку Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 24 листопада.

Як удалось дізнатись ХАЦ, мова йде про Ігоря Дронова.

Слідство встановило, що Дронов добровільно погодився на пропозицію представників окупаційної адміністрації рф про його призначення помічником начальника управління тимчасової цивільної адміністрації Балаклії. Це сталося 3 травня 2022 року. 

Згодом, 23 червня, Дронов добровільно уклав трудовий договір з так званим “головою тимчасової цивільної адміністрації м. Балаклія”.

У вироку суду зазначено, що Дронов з травня по вересень 2022 року здійснював керівництво та нагляд за підприємницькою діяльністю на території міста, контролював діяльність приватних підприємців, займався оформленням документів для реєстрації фізичних осіб-підприємців, організовував та проводив колективні наради з підприємцями, надавав розпорядження стосовно товарів та послуг, які можна продавати.

На суді Дронов пояснив, що на початку вторгнення російських військ всі мешканці Балаклії не виходили з будинків. У квітні вони з кумом їздили за товаром, щоб купити щось поїсти, оскільки всі магазини були зачинені. У травні, за словами Дронова, він зустрівся зі своїм кумом, який торгував продуктами харчування та який пояснив, що в нього з`явилася можливість їздити в Куп`янськ за товаром. Декілька разів Дронов їздив із ним, потім почали їздити двома машинами. Спочатку торгували на вулиці, оскільки ринок був зачинений, а у червні пройшли збори з директором ринку та самопроголошеним мером. Вони сказали, що потрібно торгувати на ринку. На початку червня Дронов із кумом орендували місце на ринку, яке коштувало 30 грн. за погонний метр. У липні містом ширилися думки про те, що окупанти будуть затримувати працівників військкомату як колишніх, так і діючих. Оскільки дружина Дронов працювала у військкоматі, то він хвилювався за її життя. У зв`язку з цим вони прийняли рішення про її виїзд. Дружина Дронова з дітьми виїхали, а через 3-4 дні до нього на ринку підійшли п`ять чоловік, перевірили документи та запитували про дружину. Він відповів, що вона виїхала з дітьми. Після цього йому буцімто повідомили, щоб він пішов в адміністрацію та сказав, що до нього підходили люди та його там призначать на посаду.

Дронов запевнив, що почав відмовлятись та пояснював, що з адміністрацією ніколи не мав ніяких справ, оскільки останні 15 років працював водієм і не має ніякої освіти. Запевняє, що його шантажували, обіцяли затримати матір. Дронов стверджує, що не виконав вимогу росіян, а увечері до нього приїхали, одягли мішок на голову та відвезли у якийсь підвал, де він пробув 12 днів. Обвинувачений повідомив, що за цей час схуднув на 14 кілограмі. Потім його відпустили, наступного дня вони з матір`ю виїхали на ринок, де до нього знову підійшли ті ж самі люди та сказали, щоб він пішов у адміністрацію та знайшов секретаря, яка його проведе куди потрібно та все пояснить. Дронов прийшов до окупаційної адміністрації, де секретар відвела його до самопроголошеного мера Шевченка. Дронов пояснював йому, що ніколи до адміністрації стосунку не мав і нічого в цьому не розуміє, на відміну від автомобілів. Його заспокоїли та пояснили, що в нього буде працівниця, яке все пояснить. Після “працевлаштування” Дронов був присутнім на нарадах окупаційної адміністрації.

Свідки зазначили, що під час окупації Балаклії Дронов спочатку торгував, а потім отримав в окупаційній адміністрації посаду начальника торгівлі та збуту. На нарадах Дронова представляли як особу, що займається оформленням документів для оформлення дозволу на здійснення торгівлі. 

#хац_контроль