Російська пропаганда поширює фейкові документи голови ХОВА Синєгубова до Президента України

28 травня російські пропагандисти почали поширювати нібито лист начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова до Президента України з проханням про призов до ЗСУ 17-річних хлопців.

Опублікований документ – це черговий фейк російської пропаганди.

Черговий фейковий документ

“Документ” російські пропаганди почали поширювати через соцмережі та сайти, що намагаються працювати на харківську авдиторію. Зокрема, на одному так званому “харківському ресурсі” подали новину, що нібито Синєгубов просить Президента України Володимира Зеленського встановити мобілізаційний вік з 17-ти років.

Документ має ознаки підробки

“Документ” має кілька ознак підробки. По-перше в ньому не стоїть дата та вихідний номер. У тексті листа контекст теж дивний, бо в переліку міст, із яких просять відвести війська для оборони Харкова, зазначаються Вовчанськ та Балаклія.

Окрім того, текст “документу” містить граматичні та орфографічні помилки. Наприклад, “УкраЙни”.

На документі відсутня дата

Минулого тижня російська пропаганда вже поширювала фейк, що нібито в Україні планують мобілізацію жінок з 17-ти років. 

Також 28 травня видання “Думка.медіа” написала, що невідомі особи від імені Харківської обласної військової адміністрації поширюють неправдиву інформацію щодо зборів на ЗСУ.

Синєгубов має інший підпис

За інформацією пресслужби, Харківська ОВА вже звернулася із відповідною заявою до Головного управління поліції в Харківській області та СБУ.

“Наголошуємо! Такі документи від імені ХОВА не розсилалися”, – зазначили в ОВА.

За останній місяць російські пропагандисти запустили кілька фейків, що стосуються Олега Синєгубова. Так, пропагандисти поширювали неправдиву інформацію про нібито виїзд з Харкова керівника військової адміністрації та  “документ” про нерухомість родини Синєгубова в Еміратах.

Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО “Інститут масової інформації” в рамках проєкту міжнародної організації Internews Network.