Ракетний обстріл терміналу “Нової пошти”: роспропаганда поширює дезінформацію

Російська пропаганда просуває тезис, що термінал “Нової пошти” у передмісті Харкова використовували як військовий склад.

Це фейк.

За даними голови Харківської ОВА Олега Синєгубова, унаслідок удару окупантів по терміналу “Нової пошти” у Харківському районі у ніч проти 22 вересня шестеро людей загинули, сімнадцятеро поранені. 

“Це виключно цивільний об’єкт, росіяни вчинили черговий терор проти мирного населення Харківщини!” – зазначив Синєгубов.

У той ж час російські воєнкори та телеграм-канали активно просувають меседж, шо нібито термінал “Нової пошти” використовувався в цілях ЗСУ. При цьому єдиної версії у пропагандистів немає, як часто буває з резонансними подіями, і вони створюють інформаційний шум за допомогою кількох наративів.

Кілька прикладів. Військовий блогер, російський пропагандист Борис Рожин заявив, що нібито термінал використовувався для військової логістики.

Інше видання пише, що машини “Нової пошти” нібито використовували для перевезення військової техніки.

Нагадаємо, раніше росіяни запускали фейк про те, що нібито “Нова пошта” перевозить німецькі танки Leopard та американські БМП Bradley.

Видання “московський комсомолець” почало розганяти фейк, що нібито на терміналі зберігались 52 танкових двигуни.

На російські фейки почали  реагувати українські військові. 

Видання “Думка. медіа” поширила заяву військовослужбовця 97-ї ОМБ Анатолія Сидоренка.

“Знищення цивільних об’єктів стало візитівкою країни-агресора. Цього разу від нічного обстрілу постраждало поштове відділення, уякому загинули 6 людей та 16 дістали поранення. Це все мирні громадяни, працівники пошти. Мої співчуття сім’ям загиблих”, — написав він.

Сидоренко підкреслив, що російська пропаганда розповсюджує фейк щодо “знищення центру доставки іноземного озброєння і боєприпасів”.

“Це чергова цинічна брехня, якою прикривається знищення об’єктів, котрими щоденно користуються тисячі звичайних українців”, — додав військовий.

Раніше ХАЦ підготував жовтневу підбірку фейків російської пропаганди про Харків.

Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО “Інститут масової інформації” в рамках проєкту міжнародної організації Internews Network