ГО “Харківський антикорупційний центр” проводиться відразу декілька проектів. Більшість з проектів реалізуються у партнерстві з іншими організаціями.
З вересня 2016 року ХАЦ разом з телекомпанією “АТН” створює та випускає телевізійний проєкт “Антикор.Дайджест”. Ця програма виходить раз на два тижні. Всі випуски можна подивитися на YouTube-каналі Харківського антикорупційного центру.
З березня 2017 року організація реалізує два проекти «Є_відповідальність» і «За міста без Корупції». В рамках «Є_відповідальність» активісти перевіряють електронні декларації, проводять журналістські розслідування, пишуть скарги в правоохоронні органи і в Національне агентство з питань протидії корупції. Партнером ХАЦ у цьому проекті є Transparency International Україна.
З березня до кінця жовтня 2017 року цей проект реалізовувався за підтримки Інституту висвітлення війни та миру (IWPR Ukraine) та МЗС королівства Нідерландів.
З 1 листопада 2017 року проект продовжується реалізовуватися при підтримці Міжнароного Фонду “Відродження”.
Проект «За міста без Корупції» громадські активісти реалізовують разом з організаціями «Антікорупційній штаб» (Київ) і «Антікорупційній офіс» (Одеса). Мета – мотивувати жителів Одеси, Києва і Харкова боротися з корупцією на прикладі «Антикорупційної карти муніципальних ремонтів».
Карта ремонтів https://map.shtab.net/
Проекти реалізуються за підтримки ініциатіви «Більше фактів для діалогу», який виконує Інститут висвітлення війни та миру (IWPR) при підтримці МЗС королівства Нідерландів.
Проект «А судді хто?» реалізовувався протягом грудня 2016 року – квітня 2017 року.
Проект мав на меті здійснення громадської перевірки кандидатів до Верховного суду України. Під громадською перевіркою мається на увазі детальне вивчення справ, які судді розглядали, майнового стану та інших обставин, які свідчать про доброчесність чи, навпаки, недоброчесність кандидатів.
В рамках проекту юристи ХАЦ співпрацювали з Громадською радою доброчесності (ГРД), яка надавала висновки щодо доброчесності кандидатів до суддів Верховного суду України.
В результаті реалізації проекту, який не потребував додаткового фінансування з боку донорів, було подано десять заяв щодо недоброчесності кандидатів з викладкою фактів та документів.
Висновки юристів ХАЦ були підпримані ГРД. На основі цих висновків кандидати не пройшли до складу суду, зокрема, Геннадій Бершов, Інна Алєєва тощо.
Проект “Печеніги: вкрадене узбережжя” реалізується з січня до вересня 2017 року разом з ГО “Міжнародний центр перспективних досліжджень”.
В рамках проекту проводиться аналіз та висвітлення власників та історії придбання земельних ділянок на березі найбільшого в Харківській області Печеніжського водосховища, з метою забезпечення вільного доступу до води.
Проект реалізувася за підтримки міжнародної організації Freedom House.
Проект “Вільний доступ громадян до водойм в Харкові та Харківській області” – це комплекс дій, які спрямовані на виявлення і вирішення дуже гострої і актуальної проблеми доступу громадян України до водойм.
Детальніше можн аподивитися тут.
Ретельний моніторинг рішень селищних, міських, районних і обласних рад про виділення землі і дозвіл на будівництво в прибережній зоні дозволить виявити ті випадки, коли право на вільний доступ до води було порушено. Всі виявлені факти порушень закону будуть максимально широко висвітлені в ЗМІ.
З метою скасування рішень органів влади і місцевого самоврядування, прийнятих з порушенням законодавства України, будуть зроблені звернення до органів прокуратури і заяви про вчинення кримінальних правопорушень. У разі наявності юридичних підстав, зазначені рішення будуть оскаржені в судовому порядку як органами прокуратури, так і ГО ХАЦ самостійно, що створить можливість відновлення безперешкодного доступу громадян до водойм. Залучення громади до фактичного забезпечення вільного доступу закріпить право громадян на вільний доступ та спричинить консолідуючий ефект на місцеву громаду.
Проект реалізується в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.