Поліція заочно повідомила про підозру організаторці “дня прапора росії” у Вовчанську

Поліція заочно повідомила про підозру 47-річній мешканці Вовчанська Тетяні Анатоліївна Даньшиній за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України). Про це стало відомо з сайту Офісу Генпрокурора України. Жінка переховується від слідства і вирішується питання про оголошення її в розшук.

Фото Даньшиної: Фейсбук-сторінка

Судячи з тексту підозри, Даньшина добровільно протягом липня-вересня минулого року займала посаду “начальника відділу культури, молоді та спорту” у так званій “Військово-цивільній адміністрації Вовчанського району Харківської області”.

Жінка брала участь у підготовці проєктів рішень окупаційної адміністрації, організовувала роботу відділу, складала та затверджувала табелі обліку робочого часу підлеглих, на підставі яких їм нараховували заробітна плата у російській валюті. 

Крім того, Даньшина організовувала заходи, присвячені датам російської історії, зокрема координувала проведення свята до “дня прапора росії”.

Фото Даньшиної: Фейсбук-сторінка

Як удалось дізнатись ХАЦ, у 2010 році Даньшину, що була членом “Партії регіонів”, обрали депутатом до Вовчанської міськради. На той момент вона зазначала, що працює головним спеціалістом відділу у справах сім’ї та молоді Вовчанської райдержадміністрації.

У 2015 році Даньшина намагалась потрапити до Харківської облради від партії “Відродження” (на Харківщині це був проєкт Геннадія Кернеса), але не пройшла. На той час вона була вихователькою гуртожитку у Вовчанському медичному коледжі.

За даними руху “Чесно”, у 2020 році у жінки була ще одна спроба потрапити до Харківської облради, від партії “Блок Кернеса – Успішний Харків!”, і вона теж була невдалою.

Варто зазначити, що Даньшина на своїй сторінці у Фейсбуці ще в 2021 році робила перепости неоднозначного змісту.

Також Даньшина репостила у соцмережах доволі проросійські наративи щодо процесу декомунізації.

#хац_контроль