Підозри за співпрацю з росіянами отримали депутат Куп’янської міськради та двоє старост

Суд обрав запобіжний захід у виді тримання під вартою до 29 грудня 2023 року (без визначення застави) для старости Гусинського старостинського округу Кіндрашівської територіальної громади Куп’янського району за підозрою у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Як стало відомо Харківському антикорупційному центру з порталу “Судова влада”, мова йде про 55-річну Віру Дресвянкіну.

Фото Дресвянкіної: телеграм-канал “+MARAZM+”

В ухвалі суду йдеться про те, що при окупантах Дресвянкіна добровільно надала згоду представникам збройних сил рф та представникам т. зв. “ВГА Харьковской области” зайняти посаду и. о. помощника начальника отдела (сельський) Кондрашовского территориального отдела ВГА Купянского района.

Як з’ясувало слідство, з 20 червня по вересень минулого року Дресвянкіна організовувала збір даних для виплати мешканцям села Гусинка так званої “матеріальної допомоги” від держави-агресорки в російських рублях і формувала акти прийому-передачі грошових коштів.

Крім того, жінка відповідала за проведення ремонту опалювальної системи у приміщенні навчального закладу, щоб у подальшому розселити там військовослужбовців рф і забезпечити їм комфортні умови.

1 листопада цього року Дресвянкіну затримали.

У судовому засіданні вона зазначила, що підозра є необґрунтованою. Дресвянкіна повідомила, що під час окупації проживала у с. Гусинка, не мала можливості виїхати з окупованої території, оскільки вона доглядала за матір`ю похилого віку та чоловіком, який зламав ногу. Їй погрожували, а тому вона під примусом написала заяву та зайняла посаду в місцевій окупаційній адміністрації рф. Обвинувачена додала, що за дорученням представника окупаційної влади вона також збирала зброю у мисливців, які приносили її до сільської ради та складала до сейфу. 

Підозру в колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України), але заочну, отримала ще одна староста. Мова про 45-річну очільницю Піско-Радьківського старостинського округу Борівської селищної ради.

Як стало відомо Харківському антикорупційному центру з сайту Офісу Генпрокурора України, мова йде про Віру Соловйову. Її повноваження на посаді старости призупинені.

Судячи з тексту підозри, Соловйова протягом червня – жовтня минулого року добровільно займала посаду “помощника начальника (с. Піски-Радьківські) Боровского территориального управления ВГА Изюмского района” в окупаційній адміністрації. Жінка брала участь у нарадах окупаційної адміністрації, складала списки мешканців села і передавала військовим рф, а також організовувала видачу так званої “гуманітарної допомоги” від представників держави-агресора.

Розслідувальний проєкт “Слідство інфо” минулого року робив репортаж про те, як жили Піски-Радьківські під час окупації, про катівню, яку російські військові влаштували неподалік місцевого Будинку культури.

Росіяни тероризували у селі усіх причетних до ЗСУ чи правоохоронних органів, згадували місцеві. Один із героїв репортажу запитав у російських військових, хто їм повідомив про те, що його син служить в українському війську. Чоловік запевняє, що окупанти вказали на голову села — Віру Соловйову.

Фото Соловйової: Слідство Інфо

Журналісти “Слідство.Інфо” з’ясували, що Віра Соловйова прийшла у місцеву політику з “Партією регіонів”. З 2015 року жінка була сільською головою від партії “Відродження”. Наразі, за словами одного з героїв репортажу Анатолія, голова села втекла разом із сім’єю у Росію.

“Вона поїхала звідси зі своєю сімʼєю чи в Бєлгородську область, чи кудись ще на Росію… Тут багато було представників “руского міра”. Мені їх не шкода, колобродів цих ср*них. Хай їдуть, повітря чистіше буде”, — каже чоловік.

Крім цього, отримав заочну підозру за фактом пособництва державі-агресору і депутат Куп’янської міської ради від партії “Слуга народу” Анатолій Єгоров.

У 2020 році він намагався потрапити до Харківської облради, але не був обраний.

Фото Єгорова: “Миротворець”

До повномасштабної війни Єгоров працював начальником підрозділу “Локомотивне депо Куп’янськ” регіональної філії “Укрзалізниці” “Південна залізниця” .

З тексту підозри стало відомо, що Єгоров добровільно перейшов на бік ворога і з 1 липня зайняв при окупаційній адміністрації свою ж посаду.

Єгорова підозрюють також в тому, що він організував переміщення залізничним транспортом військової техніки, особового складу та боєприпасів армії російської федерації, а також допомагав вивозити залізничним транспортом збіжжя з території Харківської області в рф.

#хац_контроль