Комунальне підприємство “Харківські теплові мережі” планує укласти угоду на ремонт системи теплопостачання у багатоповерховому будинку по вулиці Леся Сердюка, 50. Вартість робіт 1,25 мільйона гривень.
Про це йдеться на сайті “Prozorro”.
За даними видання Newsroom, після того, як комунальники подали опалення в сильно пошкоджену російськими обстрілами 9-поверхівку на вулиці Леся Сердюка, у будинку затопило під’їзди, ліфти, квартири з уцілілими речами. У результаті згоріла електрична проводка, а коли ударили сильні морози, усе вкрилося кригою. Відомо, що мешканці будинку просили комунальників не вмикати опалення через небезпеку, однак їхні звернення проігнорували.
Один із жителів будинку Олександр Данильченко розповів, що напередодні опалювального сезону кілька мешканців багатоповерхівки попросили міські служби, щоб їм увімкнули тепло. Водночас жителі більшості квартир — 119-ти із 216 — направили до “Тепломереж№ колективне звернення з проханням не робити цього, передбачаючи невтішні наслідки через аварійний стан багатоповерхівки.
“Вода затопила майже всі квартири: стіни, підлогу, стелі, проводку, меблі. Згоріла електрика, щитки, у квартирах – замерзлі водоспади з розеток. Потоп був до 1-го поверха, замерзли сходи і ліфти. У моїй квартирі матеріальні збитки від “прильоту” менші, ніж від затоплення, і те, що можна було відремонтувати, зіпсувала вода”, — розповів Олександр Данильченко.
Мешканці будинку сумніваються, що зможуть отримати компенсації від міськради, адже в актах виконаних робіт зазначено, що систему опалення запустили “сторонні особи”.
Тепер комунальники планують витратити майже півтора мільйона гривень на відновлення системи теплопостачання та електрики у будинку. КП “ХТМ” уклали угоду з ФОП Анікей Боліслав Павлович на 1,25 мілн гривень, а департамент ЖКГ міської раді планує підписати договір із КП “Харківміськліфт” на суму 167 000 грн. Це підприємство не лише обслуговує ліфти, але й займається електрикою усередині будинків.
Щодо кошторису ремонту системи теплопостачання, то ось кілька цифр. Труби поліпропіленові діаметром 63 мм та товщиною стінки 10,5 планують купувати по 879 гривень за метр. Варто відзначити, що вартість таких труб стартує від 300 гривень за метр і залежить від виробника.
Тож якщо підрядник буде використовувати труби Stabi, то ціна буде ринковою, а якщо бюджетні Wawin або Fiber, то вартість буде завищена вдвічі. Подібне стосується й інших труб. Ціна буде ринковою тільки у випадку використання труб Stabi.
Є і інші сумнівні ціни. Так, за американку 63х2 планують платити 2443 гривні за штуку. В інтернет-магазинах подібні роз’6ємні різьбові з’єднання коштують до тисячі гривень за штуку.
Окрім того, 136 000 гривень планують витратити на придбання кульових латунних кранів із дренажем 1/2. Вартість одного крану оцінили в 357 гривень, але більшість варіантів у магазинах дешевша в півтора рази. Звісно, у кошторисі не зазначений виробник кранів, які планують використати.
Роботи у будинку планують закінчити до 20 березня.
#ХАЦ_Контроль