Конкурс на перевезення по «золотим маршрутам» області зі скандалом виграла Дніпровська фірма

ТОВ «Інтерспецмаркет» стало переможцем конкурсу на перевезення приміськими автобусами по маршрутам: Харків-Пісочин (Мобіль), Харків-Люботин (Караван), Харків-Солоницівка, Харків-Люботин, Харків-Люботин (Через Старий Люботин). Але не виключено, що це рішення буде оскаржене у суді.

Про це стало відомо під час засідання конкурсної комісії, яке відбулося 23 травня у приміщенні Департаменту економіки та міжнародних відносин ХОДА.

Всього розглядали перевізників на 17-ти лотах. Але по факту – лот № 3, де були маршрути на Пісочин та Солоницівку був найбільш цікавим за найбільшою кількістю учасників.

На саме засідання прийшли представники громадськості. У тому числі депутати райради та облради.

Цікаво, що представники ХАЦ та інші ГО намагалися потрапити до складу комісії, адже вона мала формуватися у тому числі з активістів. Але отримали відмову. У листі Департаменту було вказано, що вони вже всіх набрали.

Тож, на ці маршрути претендували три перевізника: ТОВ «Укравтотранс Плюс», ВАТ «Восток» та дніпровське ТОВ «Інтерспецмаркет».
Керівник Укртрансбезпеки у Харківській області Євген Шатохін запропонував, щоб на час обговорення пропозицій видалити представників громадськості з зали, але його пропозиція не була підтримана більшістю членів комісії.

Варто відзначати, що Шатохін довгий час був бенефіціаром ВАТ «Восток». У своїй декларації за 2018 рік він показує, що його дружина отримує кошти від цього підприємства.

Крім того, за даними порталу СМІДА, Євген Шатохін був власником акцій ВАТ «Восток» у 2017 році та й 3 кварталі 2018 році. Після цієї дати, інформація по цьому підприємству не оновлювалася. У е-декларації за 2017 рік, він приховав акції.

В той час, Шатохін заявив, що немає відношення до цього підприємства й пройдена ним спецперевірка доказує це.

Але у представників громадськості, які були присутні на засіданні, склалося враження, що Шатохін лобіював інтереси саме ВАТ «Восток».

Тож, ТОВ «Укравтотранс Плюс» не допустили до оцінювання у конкурсі, тому що серед 39-ти одиниць техніки, які вони запропонували, не було жодного автобусу, який міг би перевозити людей з особливими потребами та міг би перевозити від 72 людей.
Саме автобуси цієї фірми, яка належить Геннадію Лосєву, де-факто їздять на цих маршрутах, які до цих пір обслуговує проблемне ДП «Автосерввіс».

Далі Шатохін вимагав зняти з конкурсу ТОВ «Інтерспецмаркет». Ця фірма повідомила, що для конкурсу у Харківській області, зареєструвала філію, почала оформляти співробітників, та орендує приміщення на Великій Панасівській у фірми «Автоком Імпекс» Ігора Аріха та у комунальників в Люботині.

За словами Шатохіна, спеціалісти Укртрансбезпеки разом з ним виїжджали для перевірки цього підприємства. А саме до місця розташування орендованих приміщень. При цьому вони не знайшли жодних слідів техніки, а саму угоду щодо оренди приміщень у Люботині вони вважають незаконною.
«За законом, щоб здати в оренду комунальне приміщення, за місяць потрібно подати оголошення, зібрати пропозиції. Цього в Люботині зроблено не було», – заявив він.

Щодо приміщень на вул. Великій Панасівській, то представників інспекції не допустили.
Тож, Шатохін вимагав поставити на голосування питання, щодо зняття дніпровців з конкурсу.

Але йому заперечив голова комісії Володимир Наконечний. Він сказав, що члени комісії врахують цю інформацію при визначенні кількості балів.
Шатохін же заявив, що Наконечний лобіює інтереси одного з перевізників.

Щодо ВАТ «Восток», то у членів комісії виникли питання до власності значної кількості техніки. На думку Наконечного, бали можна б було нараховувати, якщо б техніка була б у власності, оренді чи фінансовому лізингу. Але вона є у товарному кредиті, а це дещо інше.

«Зараз ця техніка записана на Мелещенка Віталія Валерійовича та їздить по маршруту Харків-Чугуїв», – заявив Наконечний.

Шатохін йому заперечував і вважав, що на всю цю техніку потрібно нараховувати бали.
У результаті половина членів комісії не голосували. А з тих, що виставили бали перемогу отримали дніпряни.
На думку Шатохіна, подібний конкурс завершиться судом.

Після оголошення результатів представники Укртрансбезпеки, які були членами комісії, покинули залу. Хоча мали брати участь у розгляді ще 14 лотів.

Щодо переможців. ТОВ «Інтерспецмаркет» заснували Вадим Лавренов, Ігор Карамшук, Сергій Янчук. Всі ці люди, за даними аналітичної системи YouControl були партнерами директора Департаменту екології та природних ресурсів Харківської ОДА Андрія Тимчука.

Більше того, у Дніпрі про них говорять, як про партнерів.

Тож ця фірма виявилася не такою вже і чужою для Харкова.

Але в історії з цим конкурсом рано ставити крапку. А на маршрутах, поки що, продовжує працювати ДП «Автосервіс».