Досліджуючи вироки колаборантам, ХАЦ не може не звернути увагу на те, що держава інколи набагато жорсткіше карає захисників України, ніж ворогів. Це дуже складний і незвичний для нас матеріал, але важливість проблеми примушує не мовчати. Читайте про два вироки мешканцям звільненої Харківщини – захиснику України і зрадниці України.

Захисник України, Куропатенко Олексій Юрійович, народився в селі Федорівка Великобурлуцького району Харківської області. 9 травня 2022 року добровільно мобілізувався до Національної гвардії. Далі – з протоколу судового засідання: «У подальшому його направили служити до Луганської області, після ротації він брав участь у боях за Харківську область, де отримав контузію та перебував на лікуванні. Після одужання його було направлено до Донецької області. У січні 2023 року його направили до Харківської області до військової частини, де отримавши усну згоду у ротного, він поїхав додому проходити курс амбулаторного лікування».

Олексія Куропатенка звинувачують у тому, що він не з’явився до терапевта у Харкові 25.01.2023, де у нього була відкрита довідка про тимчасову непрацездатність. Через порушення режиму його виписали з лікарняного та закрили довідку про тимчасову непрацездатність, у якій було зазначено: приступити до служби 26.01.2023р.

Як пояснює обвинувачений, що “коли прибув додому у с. Федорівка Великобурлуцького району Харківської області у нього був відсутній зв`язок. Коли зв`язок з`явився, він отримав повідомлення, що на даний час перебуває у СЗЧ. 16.02.2023 після прибуття до м. Харкова він прийшов до лікаря, де йому повідомили, що його лікарняний забрала медична сестра з військової частини. Після прибуття до місця розташування військової частини, він продовжував проходити службу, однак у квітні його відвезли до ДБР, згодом відносно нього було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави”.

Після повернення до частини у військового виник конфлікт з ротним, він на два дні поїхав додому. Зазначив, що у вказаний період часу у нього захворіла мати, однак безпосереднє керівництво відмовило надати йому відпустку, хоча він майже дванадцять місяців не перебував у відпустці. За вказане правопорушення йому було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, вже без застави.

Вироком Київського районного суду м. Харкова від 10 липня 2023 року захисника України Олексія Юрійовича Куропатенка визнано винним за ч. 5 ст. 407 КК України “Самовільне залишення військової частини або місця служби” та призначено покарання у вигляді 5 (п`яти) років позбавлення волі.

Інший вирок – колаборантці. Уродженка Великого Бурлука Олена Вікторівна Терещенко, людина з такими ініціалами раніше була керуючою справами виконавчого комітету Великобурлуцької районної ради. У серпні минулого року Терещенко за власним бажанням обійняла посаду “исполняющей обязанности главного специалиста сектора делопроизводства Великобурлукского территориального управления”, створеного так званою “временной гражданской администрацией Купянского района Харьковской области”.

Вироком Машівського районного суду Полтавської області від 23 лютого 2023 року Олену Вікторівну Терещенко визнано винною у вчиненні кримінального правопорушення за ч. ч.2 ст.111-1 КК України “Колабораційна діяльність” та призначено їй покарання – 10 (десять) років. Але. Але у вигляді позбавлення права обіймати посади в органах державної влади і місцевого самоврядування строком на 10 років. Без конфіскації майна. Жодного іншого покарання, окрім позбавлення права працювати на державу, колаборантка не отримала.

Ми просимо розповсюдити наш матеріал із вашою відповіддю на запитання: чи треба державі Україні змінювати законодавство і судову практику, які набагато жорсткіше карають захисників України, ніж ворогів нашої держави?