Клуб Семочко-Аллєрова: або хто з харківської оборонки має родичів-росіян

З останні роки в Україні не раз відбувалися скандали щодо топ-персон, які згідно посад мали воювати проти росіян, забезпечити оборону держави, але їх найближчі родичі спокійно отримували саме російське громадянство. Серед таких персон були екс-перший заступник голови СБУ Сергій Семочко та вже екс-начальник Нацгвардії України Юрій Аллєров.

«Харківський антикорупційний центр» виявив, що на Харківщині теж багато держслужбовців, у яких всі найближчі родичі громадяни країни агресора. Особливо таких багато серед керівників оборонних підприємств.
Так, обох синів з громадянством Росії має Олексій Грабовець – директор ДП «Харківський автомобільний завод». Це підприємство входить до структури «Укроборонпрому».

Крім того, людина з таким ім’ям та прізвищем виявилася автором фортифікаційних споруд навколо Харкова.

Це саме ті, що за П’ятихатками.

Ще одне оборонне підприємство – ДП «Чугуївський авіаційний ремонтний завод». У заступника директора цього підприємства, який подав декларацію як кандидат на посаду керівника, Костянтина Тарасова – донька Лариса Дронова також виявилася громадянкою Росії.

ДП «Балаклійський ремонтний завод» – підприємство, яке здійснює ремонт і технічне обслуговування ракетно-артилерійських систем, автомобільної і спеціальної техніки для потреб міністерства оборони України. Входить до структури «Укроборонпрому».

Є в цьому підприємстві й начальник технічного відділу – Юрій Тарасенко. Єдиний родич, якого він показав у декларації – його дружина, громадянка Росії – Ірина Тарасенко.

Начальником відділу капітального будівництва Східного регіонального управління Державної прикордонної служби, яке будувало в тому числі й проект «Стіна», є Віктор Васькевич.

У своїй декларації серед іншого майна він показує й квартиру у Росії, яка записана на його дружину.
Й знову повертаємось до стратегічного підприємства – Державне Підприємство “Харківський Машинобудівний Завод “ФЕД”. Його новим директором став Дмитро Леонов – бізнес-партнер доньки заступника директора ДК «Укрборонпром» Олександра Пащенка по ТОВ «Оммоторс».

В останній декларації Леонов вказав свою дружину – росіянку Аліну Леонову. Цікаво, що дружина директора підприємства вказала, що має 100 тис. дол. заощаджень, хоча жодної копійки за останній рік не заробила.

І знову «Укрборонпром», і знову – директор. Державне підприємство «Центральне конструкторське бюро «ПРОТОН» і його директор Олег Вотяков, який володіє російською нерухомістю. При чому придбав її у 2016 році.

Також цікаво відмітити тенденцію, що майже всі, хто декларує дружин з російським громадянством, не показують їх доходи. Серед таких й начальник центру Національної академії Нацгвардії України Ігор Приходько.

У нього ситуація взагалі фантастика. В 2016 році від дружини він задекларував лише 6000 дол. заощаджень. У декларації за 2017 рік у Ганни Приходько при відсутності фактично офіційних доходів з’являються нові рахунки в банках а також дивіденди на 72 тис. грн.

У декларації за 2018 рік він показує купу грошей у дружини від продажу квартири в Санкт-Петербурзі.

Хоча всі ці роки квартиру не декларував.

У тій самій академії був й заступник командира батальйону з технічної частини Олександр скакун з дружиною-росіянкою без доходів.

Й це лише невеличкий перелік. Адже люди з такими деклараціями є й у військових вишах, військових комісаріатах, військовій прокуратурі сил АТО й тощо.