Після того, як ми розповіли про гауляйтерів в Козачій Лопані (Дергачівська територіальна громада), прийшла черга розповісти про ще одних посібників російських окупантів на Харківщині – на цей раз в Липцях. 

В цей раз “відзначилася” відома в Липцях сім’я – Кудікових. Батько та син.

Поки йде війна з російськими окупантами, в нас є правило – ми не критикуємо центральну та місцеву владу. Всі питання – після перемоги. Але це не стосується представників влади, які співпрацюють з окупантами.

14 березня Президент Володимир Зеленський підписав закон про колабораціонізм, який 3 березня прийняла Верховна Рада України. Він передбачає кримінальну відповідальність за співпрацю з окупантами, зокрема, до 15 років ув’язнення. 

Матеріал про гауляйтера на всіх окупованих територіях Харківської області, в тому числі і в Козачій Лопані.

Липці – адміністративний центр Липецької сільської територіальної громади в Харківському районі. Майже з першого дня російського вторгнення в Україну, Липці перебувають в окупації. Знаходиться село в 30 кілометрах від Харкова. Населення громади станом на 2020 рік складало 13,5 тис. осіб. Громада була утворена шляхом об’єднання Липецької, Веселівської, Глибоківської, Слобожанської, Лук’янцівської та Тернівської сільських рад. До складу громади входять 16 сіл – (Липці, Борисівка, Борщова, Веселе, Глибоке, Зелене, Красне, Лук’янці, Мороховець, Нескучне, Олійникове, Перемога, Пильна, Слобожанське, Стрілеча, Тернова) та одне селище (Мале Веселе).

Ще в середині березня, на одному з головних пропагандистських ресурсів російських окупантів “Anna-news”, вийшов сюжет про те, що “нова адміністрація Липців” допомагає відновити газопостачання в селі, в зникненні якого пропагандисти з росії звинуватили українську армію.

Як вказує “Tribuna.com”, “головою адміністрації села Липці” пропагандисти в сюжеті вказали Вадима Кудікова. 

Саме так пропагандисти назвали колабаранта. Мешканці села Липці, які вже виїхали на контрольовану Україною територію, підтверджують, що саме Вадим Кудіков тепер “голова села” і представник російських окупантів.

Вадим Кудіков – станом на червень 2021 року – це помічник-консультант Артура Товмасяна, екс-голови Харківської обласної ради та депутата цієї ради. Нагадаємо, що Артур Товмасян є підозрюваним у справі щодо вимагання 1 млн. грн. хабара. Із-за цієї справи, Товмасян написав заяву про дострокове припинення повноважень голови Харківської облради, після чого його звільнили.

За неофіційною інформацією ХАЦ, Вадима Кудікова та Артура Товмасяна об’єднують не тільки робочі, а й дружні стосунки.

До 20-х чисел лютого 2022 року, за 2-3 дні до початку війни, Вадим Кудіков продовжував на своїй сторінці у Фейсбуці висвітлювати різні публічні заходи в Липецькій територіальній громаді, більшість з яких відвідував разом з Артуром Товмасяном. Це були зустрічі з мешканцями Липців, вітання трудових колективів закладів освіти, охорони здоров’я.

Вадим Кудіков народився в селі Глибоке Харківського району. Село розміщене на півночі Харківського району, в прикордонній зоні з Росією і зараз увійшло до Липецької об’єднаної територіальної громади. В минулому Кудіков був футболістом, в тому числі воротарем харківського “Металіста”. На дорослому рівні виступав за дубль «Металіста» та навіть встиг зіграти один матч у Кубку України за дорослу команду в сезоні 2005/2006. Також Кудіков деякий час перебував у молдовському клубі «Ністру», та два сезони провів у дублі запорізького «Металурга». Після закінчення кар’єри футболіста Кудіков продовжив працювати у футболі, в тому числі представником відомого футболіста, Сергія Валяєва.

Батько Вадима Кудікова – Юрій Кудіков, протягом багатьох років був головою Глибоцької сільської ради. А рідний брат Вадима Кудікова – Максим Кудіков – довгий час працював заступником начальника Липецького відділу Національної поліції Харківського району.

У 2020 році мешканці села Глибоке активно виступали проти призначення Юрія Кудікова сільським старостою. На сьогоднішній день Юрій Кудіков є старостою округу 1 Липецької сільської ради. Це території селища Глибоке, села Красне, села Стрілеча, села Мороховець, села Лук’янці, села Борисівка, села Олійникове та села Пильна.  

  
В липні 2021 року, Верховна Рада України нагородила Юрія Кудікова грамотою за заслуги перед українським народом.  

Мешканця Липецької громади нагородили грамотою Верховної Ради України

Вадим Кудіков, окрім роботи з Товмасяном, є депутатом Липецької сільської ради (Харківський район) від “Слуги народу”. 

Вадим Кудіков очолював сільськогосподарські підприємства на території громади та неодноразово звинувачувався у рейдерському захопленні майна. А Юрій Кудіков, батько Вадима, навіть деякий час перебував у розшуку. 

У декларації за 2019 рік Вадим Кудіков вказав, що у його сім’ї не було ніяких доходів за рік і ніяких збережень та грошових активів.

У 2020 році Вадим Кудіков разом з дружиною працювали у відділі освіти Харківської райдержадміністрації, коли РДА очолював Товмасян. На двох Кудікови за 2020 рік заробили 155,76 тис. грн. Ніяких збережень у сім’ї немає. Але це не завадило Вадиму Кудікову в жовтні 2020 року придбати Jeep Patriot 2012 року випуску.

За інформацією ХАЦ, з самого початку окупації Липців, сім’я Кудікових перейшла на сторону ворога. За наявною інформацією, Юрій Кудіков почав роздавати російські паспорти у Липецькій територіальній громаді, а його син Вадим – став «головою адміністрації» села Липці.