ХАЦ ідентифікував так званого “представника” трьох сіл Чугуївського району в окупації, який отримав підозру

Поліція заочно повідомила про підозру щодо колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України) так званому “представнику сіл Іванівка, Михайлівка, Студенок Чкаловської територіальної громади Чугуївського району” в незаконній тимчасовій окупаційній адміністрації держави-агресора. Про це стало відомо з сайту Офісу Генпрокурора України.

Як стало відомо Харківському антикорупційному центру, мова йде про 51-річного уродженця міста Горлівка Донецької області Сергія Миколайовича Чемолосова.

Як вказано в тексті підозри, Чемолосов 7 липня минулого року на вимогу представників окупаційних військ зібрав в приміщенні місцевої сільської ради так званих представників “мікроучастків” сіл Іванівка, Михайлівка, Студенок, на якому було його одноголосно обрано так званим “представником” від даних трьох сіл.

Після цього Чемолосов добровільно зайняв цю “посаду” в незаконно створеній тимчасовій окупаційній “адміністрації” в селі Іванівка Чкаловської громади.

Чемолосов у взаємодії з окупаційними військами рф та окупаційною “військово-цивільною адміністрацією м. Балаклія” організував постачання так званої “гуманітарної допомоги”, медикаментів, організував серед населення розповсюдження російських пропагандистських газет, збирав персональні дані та інформацію про місцевих мешканців, наказав знищити українську літературу та символіку, розселяв в покинутих будинках російських військовослужбовців, а також вживав заходів до вивезення з території агрофірми “Іванівський лан” зерна, яке зберігалось на складі підприємства.

Також поліція заочно повідомила про підозру 56-річному мешканцю Вовчанська Костянтину Колкутіну, який перебуваючи на посаді заступника начальника відділу земельних ресурсів і екології Вовчанської міськради, в липні минулого року добровільно обійняв “посаду” так званого начальника відділу земельних ресурсів і екології так званої “військово-цивільної адміністрації Вовчанського району” при окупантах.

Раніше Колкутін був директором відділу культури і туризму Вовчанської РДА та відділу освіту, молоді та спорту Старосал­тівської селищної ради. Також Колкутін був заступником Старосалтівського селищного голови з питань регіонального розвитку та інвестицій. В 2010 році Колкутін був обраним депутатом Вовчанської райради. При балотуванні Колкутін вказував, що був членом “Партії регіонів” та начальником Вовчанського районного КРУ.

Крім цього, заочно підозру отримав 45-річний мешканець Вовчанська Дмитро Чепіженко, перебуваючи на посаді співробітника земельного відділу Старосалтівської громади, у червні-липні 2022 року добровільно обійняв “посаду” начальника відділу сільського господарства та продовольства так званої “військово-цивільної адміністрації Вовчанського району” при окупантах.

З тексту підозри стало відомо, що Чепіженко організовував введення так званої “тимчасової адміністрації” на підприємствах району – “Сантагро”, “СП Белий Колодязь”, “Вовчанський м’ясокомбінат”, “Славянское – 5”, “ОХ Чувирино”.

Раніше Чепіженко очолював Вовчанське районне управління юстиції.

#хац_контроль