Харківські комунальники без конкуренції планують придбати асфальт на 341 мільйон у фірми, яку оточення Геннадія Кернеса продало одеситам

Комунальне підприємство “Шляхрембуд” планує укласти договір з ТОВ “Паркінг+” на поставку асфальтобетону та дорожньої емульсії загальною сумою 341,2 млн. грн. Про це стало відомо з системи публічних закупівель “ProZorro”.

До кінця року мають поставити 10500 тонни щыльного асфальтобетону типу А, 24000 тонни щільного асфальтобетону типу Б, 15000 тонни щільного асфальтобетону типу Г, 2000 тонни пористого асфальтобетону та 800 тонн дорожньої бітумної емульсії.

ТОВ “Паркінг+” зменшив суму потенційного договору на 26,3 млн. грн. від очікуваної вартості замовника.

До замовника закупівлі була подана вимога про усунення порушення від ТОВ “Барнат” з Дніпропетровської області, яка не була задоволена. Фірма у своїй вимозі скаржилась на ймовірну дискримінаційну умову для потенційних учасників в тендерній документації, а саме обсяг річного доходу (виручки) за 2022 рік є не меншим, ніж 300 млн. грн. В ТОВ “Барнат” запевняють, що внаслідок російської збройної агресії в Україну, в минулому році були позбавлені можливості вести повноцінну господарську дільність. І на їх думку, підприємства і з меншим річним доходом за 2022 рік можуть виконати умови договору. Власником ТОВ “Барнат” є Ліана Погосян, а керівником – Олена Андрощук.

В КП “Шляхрембуд” не задовольнили цю вимогу, пояснивши, що постачальник повинен бути спроможним, у тому числі фінансово, в умовах воєнного стану, здійснити поставку товару, що є предметом закупівлі, очікуваною вартістю предмета закупівлі в 367,5 млн. грн. В КП наголосили, що не вимагають надання підтвердження обсягу річного доходу (виручки) у розмірі більшому, ніж очікувана вартість предмета закупівлі.

В підсумку була подана лише одна пропозиція – від ТОВ “Паркінг+”.

Цю компанію з моменту появи на тендерах контролювало оточення колишнього мера Харкова Геннадія Кернеса. Після його смерті частку в компанії отримав його пасинок Родіон Гайсинський. З 2010 року фірма від стурктурних підрозділів та комунальних підприємств Харківської міськради отримала підрядів на ремонт вулично-дорожньої інфраструктури загальною сумою більше 1 млрд. грн.

На початку 2021 року засновниками компанії були Гайсинський, Любов Фіонова та китайська компанія Dragon Investment Development Limited. Потім замість Фіонової співзасновником став Роман Биков, відомий як засновник та колишній керівник регіональної харківської організації партії «Довіряй ділам» Геннадія Кернеса та мера Одеси Геннадія Труханова.

У жовтні 2021 року пасинок Кернеса покинув склад засновників «Паркінг+». Нині співзасновниками є Роман Марчак, Ольга Новицька, Микола Розанов, Василь Романька та ТОВ «Стройнавігатор». Всі ці люди з Одеси і окрім власників «Стройнавігатору» абсолютно невідомі – ніколи не були засновниками інших бізнесів. Власники «Стройнавігатору» – Костянтин Вежновець, Ігор та Василь Шаргородські. Брати Шаргородські також є власниками фірми «Акваспецстрой», яку ДАСУ звинувачувало у завищенні ціни будівництва каналізаційної споруди в Одесі.

На початку 2023 року, за інформацією сайту “Наші гроші”, комунальне підприємство по ремонту автошляхів Харкова «Шляхрембуд» вже оприлюднювало у «Прозорро» повідомлення про укладення іншого договору з тим же ТОВ “Паркінг+” на поставку асфальту по завищеним цінам загальною вартістю 442 млн. грн.

Тоді середня вартість асфальту в контракті склала 6 317 грн. за 1 т. У листопаді минулого року Височанська сільрада (Харківська обл) замовляла один з цих типів асфальту Б по 6 тисяч грн/т.

————————————-

Ця публікація була підготовлена ХАЦ в рамках проекту IWPR Ukraine за підтримки МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.