Харківські архітектори працюють над відновленням міста після війни

KHARKIV LoadStone — команда молодих архітекторів та дизайнерів, які працюють над проєктом розвитку центральної частини Харкова, який згодом можна буде застосовувати й до інших районів міста.

Будівля Харківської облдаржадміністрації була зруйнована російською ракетою 1 березня 2022 року. Фото: Associated Press

До складу проєкту увійшли здебільшого випускники Харківського національного університету будівництва та архітектури. Але є і закордонні фахівці. Як розказав координатор проєкту Команда KHARKIV LoadStone, архітектор Віктор Дворніков команда почала працювати за три тижні після початку повномасштабного вторгнення росії.

«У нас є загальне бачення майбутнього Харкова, але ми вирішили обмежитися центральною частиною міста, оскільки задача дуже об’ємна, щоб охопити усе місто і на базі центральної частини ми робимо конкретну пропозицію щодо розвитку, яка б могла в майбутньому лягти в загальноміський принцип розбудови Харкова», — каже Віктор Дворніков.

Віктор Дворніков став координатором проєкту KHARKIV LoadStone

За його словами, в команді працюють не тільки архітектори та дизайнери. Там є фахівці з транспортної інфраструктури, благоустрою, екології та з інших сфер містобудування. Детальніше з командою проєкту можна ознайомитися за посиланням.

«Самі креслення та графічний матеріал розробляють архітектори, але консультації проводимо з різними фахівцями. З харківськими викладачами та професорами, із місцевою спільнотою, лідерами думок. Є бажання, щоб ця робота була об’єктивною і вбирала якомога більше думок різних людей, насамперед спеціалістів», — підкреслив архітектор.

Віктор Дворніков підкреслює, що ті принципи розбудови центральної частини міста Харкова, які розробляє KHARKIV LoadStone згодом можна буде застосувати до кожного району Харкова.

«Наразі в Харкові є багато районів, які дуже постраждали та вже треба думати, як саме їх відновлювати. А ще є райони, які просто очікують свого часу, тобто вони представлені хрущівками 50-х років, ветхим житловим фондом, який якщо не сьогодні, то за десять років буде питання, що робити далі, а принципи, які ми зараз розробляємо, можуть стати у пригоді та бути корисними», — підкреслює архітектор.

За словами Віктора Дворнікова вже опрацьовані робочі (концептуальні) схеми центру міста. 

«Робочі — це значить, що вони концептуальні а не остаточні, а самі схеми стосуються громадського транспорту, пішохідних зон, зміни руху автомобільного транспорту, схема велодоріжок, та схема зон де мають з’явитися нові сквери», — підкреслив архітектор.

Нагадаємо, що Харківська міська влада навесні заявила, що над відновленням міста Харкова буде працювати відомий британський архітектор Норман Фостер “з командою найкращих харківських архітекторів та світових фахівців”. Але хто саме представлений в цій команді невідомо. Міська влада запропонувала харків’янам долучитися до створення нового Генерального плану міста Харкова та заповнити опитувальник на сайті міськради.