Комунальне некомерційне підприємство “Міська поліклініка №26” уклало угоду з ФОП Дрозд Ігор Іванович щодо проведення ремонтних робіт вартістю 1,13 млн грн.
Про це йдеться на сайті “Prozorro”.
Угоду підписали без тендеру.
Мова йде про капітальний ремонт вимощення будівлі КНП “Міська поліклініка №26” ХМР, зокрема, оновлення плитки. Ціни у кошторисі завищені в середньому вдвічі.
Зокрема, вартість кілограма гідроізоляційної суміші зазначена 50 гривень. При цьому марка, яку будуть використовувати, не названа. Для порівняння, в “Епіцентрі” гідроізоляційна суміш Ceresit полімерцементна CR 65, яку активно використовують при відбудові, коштує 25 гривень за кілограм.
Щонайменше удвічі завищили ціну на пісок: зазначена вартість 1882 гривні за кубометр з доставкою. Для порівняння, ТОВ “ББ Україна” для ремонту ліцею № 107 вказує ціну на пісок 796 гривень з доставкою, при цьому вартість самого піску 400 гривень за кубічний метр. ТДВ “Житлобуд-2” вказує, що купує пісок по 550 гривень за кубічний метр без доставки. КП “Харківспецбуд” купує пісок по 742 гривні за кубічний метр у будівельному магазині “Атлант”.
Плитку для робіт теж обрали недешеву, у середньому 750 гривень за квадратний метр. В українських магазинах вистачає асортименту плитки вартістю від 400 до 600 гривень за квадратний метр. Управління освіти і науки у Білій Церкві, наприклад, купує різну плитку для шкіл якраз у цьому діапазоні. Так, для підлоги придбали українську “Атем” Грес 0010 Pimento 30×30 по 428 грн за квадратний метр.
Вартість поребрика (це слово активно використовується в кошторисах) для капремонту вимощення зазначили 370 гривень. Для порівняння, нещодавно у Валках місцеві комунальники купували метрові поребрики по 150 гривень. Для ремонту 107-го ліцею ціна була майже аналогічна – 168 гривень за штуку.
Вартість цементу марки 400 теж порівняти нескладно: у купі будівельних магазинів ціна за 25-кілограмовий мішок становить від 100 до 150 гривень, тобто 4-6 гривень за кілограм. Але підприємець Ігор Дрозд укупі з головним лікарем Валерієм Алєксєєвим вирішили, що ціна в кошторисі має бути майже 11 гривень за кілограм цементу.
Сталева сітка вартістю 210 гривень за квадратний метр – це майже втричі завищена ціна у порівнянні з варіантами в “Епіцентрі”.
Також втричі завищили ціну на фарбу з молотковим ефектом: у кошторисі зазначена ціна 1100 гривень за літр. Хоча аналогічну фарбу, банку обсягом 2,5 літри, можна придбати за 870 гривень.
Цементно-піщана суміш по 15 гривень за кілограм – це теж завищення утричі. Наприклад, ТДВ “Житлобуд-2” вказує ціну за суміш ЦПС – 5,2 гривень за кілограм.
Нагадаємо, після публікації ХАЦ про закупівлю поліклінікою коштовного одягу керівник медзакладу був відсторонений та призначена перевірка закупівель.
Але пройшло кілька місяців, і тепер інший медичний заклад вирішив у рази завищити ціни на ремонт.
#ХАЦ_Контроль