Громада на Харківщині продовжує задорого замовляти ремонт доріг

Старовірівська сільська рада уклала п’ять угод з ФОП Чаплинський Олександр Анатолійович на поточний ремонт доріг на загальну суму майже 6,5 млн грн. При цьому вартість щебеню в двох сусідніх угодах може відрізнятися на тисячу гривень за кубічний метр. 

Про це стало відомо в результаті моніторингу системи “Прозорро”.

Варто зазначити, що угоди підписали після проведення торгів. Але звертає увагу завищена очікувана вартість закупівель. Адже навіть після суттєвої економіх під час торгів, вартість будматеріалів виявилась високою. Крім того, в усіх угодах сільрада відхиляла більш дешевші пропозиції конкурентів переможця. 

Так, сільрада уклала угоду з ФОП Чаплинський Олександр Анатолійович на поточний ремонт дороги вулиці Апалькова селі Старовірівка вартістю 2,4 млн. грн. Три більш дешевші пропозиції були відхилені по різним приводам.

В цьому договорі вартість тони асфальтобетонної суміші типу Б марки 2 становить 6500 гривень, а ціна кубічного метру щебеню фракцією від 0 до 40 склала 2137 гривень.

Ще один договір з цим ж ФОП уклали на поточний ремонт дороги вулиці Павлова у Старовірівці (ділянка від будинку №2 до будинку №20). Вартістю 1 млн грн. І тут ціна щебеня вже 1768 гривень за кубічний метр. При ціні асфальтобетонної суміші у 6500 гривень за тонну.

Ще одна угода вартістю 705 тисяч гривень представники сільради уклали з підприємцем на поточний ремонт дороги вулиці Миру у селі Палатки. Вартість щебеню становила 1869 гривень за кубічний метр. Така сама ціна була й в договорі на поточний ремонт дороги вулиці Садова в цьому ж селі. Вартість договору 322 тис. грн.

Крім того, з Чаплинським уклали угоду на поточний ремонт дороги, яка є під’їздом до кладовища по вулиці Шкільній у Старовірівці. Ціна угоди склала 2 млн грн, а дві більш дешевші пропозиції відхилили. І тут вже кубічний метр щебеню коштує 2812 гривень.

Раніше ХАЦ вже звертав увагу на дорожні тендери у цій громаді.

Так, Старовірівська селищна рада уклала угоду з ФОП Оганесян Борис Славикович щодо проведення ремонту доріг вартістю 4,88 млн грн. При цьому три більш дешевші пропозиції відхили.

При цьому вартість асфальтобетонної суміші тип Б марка 1 склала 9714 гривень за тонну, що є однією з найдорожчих в Україні. 

#ХАЦ_контроль