У ОПЕРНОМУ ТЕАТРІ ЗАМІНЯТЬ ОСВІТЛЕННЯ ЗА 4 МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ, ПЕРЕПЛАЧУЮЧИ НА ЗАКУПІВЛІ ЛАМП В РАЗИ

 width=

Державне підприємство «Харківський національний академічний театр опери та балету імені М.В.Лисенка» уклав угоду з ТОВ «Компанія «Стройстиль» щодо ремонту освітлення вартістю 4,285 млн. грн.

Про це стало відомо зі звіту про укладання договорів та проведення аукціонів, який розміщений на порталі системи електронних закупівель «Прозорро».


Планується виконати капітальний ремонт внутрішнього освітлення, зокрема заміна ламп на світодіодні.

Організатори аукціону відхилили пропозицію, яка була дешевшою фактично вдвічі.

ТОВ «Мікро Електро» пропонувало виконати роботи за 2,5 млн. грн. Пропозицію відхилили через те, що учасник торгів не надав копії аналогічних договорів зі всіма додатками. А лише копії самих договорів.

Варто відзначити, що у кошторисах, які були опубліковані після підписання договору, ціни на лампи є значно завищеними.

Наприклад, світодіодні лампи з показниками LED BL 60 4W Filam E27 легко можна знайти з роздрібною ціною 66 грн./шт. Проте для оперного театру їх планують купувати за ціною 244,8 грн. за шт. Тобто в чотири рази дорожче.

Лише на закупівлі ламп за цією позицією переплата складе понад 100 тис. грн.

Прожектори, які купують майже по 2000 грн., можна з легкістю знайти на 30 % дешевше.


Вартість світильників Рондо 10 Вт завищена приблизно вдвічі. Їх купуватимуть за ціною 295,8 грн./шт.

Засновником та директором ТОВ «Компанія «Стройстиль» є Юрій Рарог.

Крім того, ТОВ «Компанія «Стройстиль» є фігурантом кримінального провадження щодо розкрадання бюджетних коштів.

Згідно витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань: «На протязі 2012-2015 років посадові особи Управління капітального будівництва ХОДА діючи за попередньою змовою у групі з посадовими особами ТОВ «Компанія Стройстиль» код систематично привласнюють бюджетні кошти місцевого бюджету Харківської області, у великих розмірах, на суму понад 500 тис. грн., шляхом завищення об’ємів виконаних будівельних та відновлювальних робіт (ремонтних робіт) на об’єктах КЗОЗ Харківської області, зокрема КЗОЗРТМО «Дергачівська центральна районна лікарня», КЗОЗ “Спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення”, КЗОЗ “Обласний госпіиталь для інвалідів війни”, КЗОЗ “Обласна клінічна лікарня-центрекстреної медичної допомоги та медицини катастроф”, КЗОЗ “Харківський обласний клінічний перинатальний центр”, КЗОЗ “Лозівська центральна районна лікарня”, КЗОЗ “Ізюмська центральна міська лікарня”, КЗОЗ “Харківська обласна клінічна психіатрична лікарня”, КЗОЗ “Обласна клінічна інфекційна лікарня”, “Барвінського районного дому культури».

ТОВ «Компанія «Стройстиль» регулярно отримує підряди від Харківської ОДА.

Директором ДП «Харківський національний академічний театр опери та балету імені М.В.Лисенка» э Олег Оріщенко.