ПРАВООХОРОНЦІ ВІДКРИЛИ СПРАВУ ЩОДО РОЗПИЛУ ГРОШЕЙ ЄВРОПЕЙСЬКОГО БАНКУ НА РЕКОНСТРУКЦІЇ ШКОЛИ ПІД ХАРКОВОМ

 width=

Харківські правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом привласнення грошових коштів державного бюджету службовими особами Відділу освіти Дергачівської РДА під час виконання робіт з реконструкції будівлі Дергачівської школи-інтернату І ступеня «З любов’ю до дітей» на суму 6,8 млн. грн.

Про це стало відомо з ухвали Дергачівського районного суду Харківської області від 20.09.2017 року.


Правоохоронці вважають, що службові особи відділу освіти привласнили частину коштів, які були виділені у 2016 році Європейським інвестиційним банком через Міністерство регіонального розвитку України на проведення реконструкції Дергачівської школи-інтернату.

На думку правоохоронців, освітяни зловживаючи службовим становищем, незаконно провели відкриту процедуру закупівлі робіт з реконструкції школи-інтернату та за результатами конкурсу підписали договір з ТОВ «Спецвогнеізоляція».

В ухвалі вказано, що чиновники порушили вимоги Національних стандартів України, Державних будівельних норм, завищили об’єми виконаних робіт, крім того зовсім не були виконані роботи обумовлені договором.

За інформацією правоохоронців, у період з 09.12.2016 по 29.12.2016 складені акти виконаних робіт, в які внесені недостовірні відомості, щодо виконання робіт, які використані для безпідставного перерахування грошових котів в сумі 6,848 млн. грн. та в подальшому їх привласнення.

Окрім того, з метою укриття та створення законного вигляду злочинної діяльності службовими особами Відділу укладено договір з ТОВ «Інтенда» про здійснення технічного нагляду при виконанні робіт, якій перерахували грошові кошти в сумі 129861,44 грн.

На думку правоохоронців, в діях службових осіб Відділу вбачаються ознаки кримінального правопорушення передбачено ч. 2 ст. 191 КК України, а саме привласнення чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем.

ТОВ «Спецвогнеізоляція» заснували Ігор Анікін, Оксана Лимаренко, Андрій Гонтаренко.

ТОВ «Інтенда» зареєстроване у Києві та записане на харків’янина Андрія Красюка.