РЕКОНСТРУКЦІЮ СКВЕРА НА ТРІНКЛЕРА ОЦІНИЛИ В 6,5 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ. У ЗЕЛЕНІІЙ ЗОНІ ВСТАНОВЛЯТЬ НАЙДОРОЖЦІ В УКРАЇНІ ОПОРИ

 width=

Департамент комунального господарства Харківської міськради уклав угоду з ТОВ «Фірма «Мега-Буд» щодо проведення ремонтних робіт парку вартістю 6,54 млн. грн.

Про це стало відомо зі звіту про укладання договорів та проведення аукціонів, який розміщений на порталі системи електронних закупівель «Прозорро».


Мова йде про роботи з капітального ремонту зеленої зони скверу по вул. Трінклера, 6.

Ціни на деякі вироби є завищеними. Особливо це стосується придбання паркових опор для освітлення. Для реконструкції парку планується придбати 22 опори по ціні 36312 грн. за одиницю.

Для порівняння для реконструкції парку ім. Квітки-Основ’яненко паркові опори купували по 31481 грн. за одиницю.


У Дніпрі під час
проведення капітального ремонту освітлення паркові опори купують по 16 тис. грн. за одиницю й в ціню ще входять світильники.


У Кременчузі за допомогою
сайту «Прозорро» комунальне підприємство придбало опори по 8200 грн./одиницю.


Більше того, навіть, на сайті виробника опор
немає жодної позиції, яка б коштувала навіть 30 тис. грн./один. Найдорожча – 20 тис. грн./один.


Тож Харків купує найдорожчі паркові опори в Україні.

Але ще круче виглядає закупівля водорозбірних колонок. Ринкова ціна подібної колонки складає близько 200 грн./шт. Але в кошторисі водорозбірні колонки «Irritec» вказані вартістю 9594 грн./шт. Непоганий профіт.


На 40 відсотків зросла ціна на придбання гарачекатаної арматурної сталі у порівнянні з кошторисом реконструкції парку ім. Квітки-Основ’яненко. Й подібних прикладів дуже багато.

Єдиним конкурентом переможців було ТОВ «Будівництво Слобожанщини» Ігора Ільїчова.

Щодо переможця, то ТОВ «Фірма «Мега-Буд» записана на мешканця Луганської області Антона Короткіх.

Він є засновником та директором ще ТОВ «БК «Макробуд», «Дельта-Буд», «БВКФ Еверест».

Усі вони отримують підряди без тендерів у Департаменту житлового господарства. Цікаво, що будівельне обладнання «Макробуд» орендує у ТОВ «Революція», де раніше серед засновників був заступник Директора Департаменту житлового господарства Олександр Лемента.