ЯК РОЗПИЛЯТЬ МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ НА РЕМОНТІ МЕМОРІАЛУ СЛАВИ

 width=

Департамент комунального господарства Харківської міськради уклав угоду з ТОВ «БВКФ «Технікабуд» щодо проведення ремонтних робіт вартістю 8,316 млн. грн.

Про це стало відомо зі звіту про укладання договору та проведення аукціону, який розміщений на порталі системи електронних закупівель «Прозорро».


Мова йде про виконання додаткових робіт з капітального ремонту стел та пішохідних зон меморіального комплексу «Слава» по Білгородському шосе.

Єдиним конкурентом переможця було ТОВ «Бренд-Корвет».

ТОВ «Бренд-Корвет» записане на Олега Брайона, Георгія Мурзича, директором є Станіслав Сільченко.

Варто відзначити, що у кошторисах ціни на деякі товари є вищими, ніж ринкові, в рази. Наприклад, в рамках проведення ремонтних робіт планується закупити 54 світлодіодних прожектора 60 Вт ІР-66 за ціною 17916 грн. кожна. Тобто лише світильники будуть коштувати майже 1 млн. грн.

Це більше ніж сума, яку цього року харківська мерія виділить на закупівлю обладнання для спеціалізованих кабінетів (фізики, хімії, біології тощо) у школах.

Для порівняння: у Києві нещодавно закуповували через сайт «Прозоро» прожектори більшої потужності та захищеності. Так ось, у вартість цих світильників була 2000-3000 грн./шт. Тобто в 6 разів дешевше.


Лише на світильниках є можлива переплата понад 800 тис. грн.

Фактично вдвічі завищена вартість гранітних полірованих плит 30 мм, які планують закуповувати по 1913 грн./кв.

Для порівняння ось актуальні прайси. Таких цін немає на жодний вид граніту.


Завищили й вартість бруківки, яку купуватимуть за ціною майже 13 тис. грн за 1 куб.м.

Й подібних прикладів багато.

Засновниками ТОВ «БВКФ «Технікабуд» є Олександр Волков та Володимир Савкович. Останній є інженером КП «Благоустрій».

Крім того, за даними декларації, він ще працював у ТОВ «ВВС Буд», ТОВ «Реконструкція» та ТОВ «Техніка Буд». Всі ці фірми отримували підряди від Департаменту житлового господарства Харківської міськради.