Чеські фірми Чумакова-Кернеса

Чиновники харківської мерії та їх родичі активно почали реєструвати фірми у Чехії. Серед власників бізнесу є родичі чиновників Департаменту будівництва та шляхового господарства, голови цього Департаменту Володимира Чумакова та, навіть, міського голови Геннадія Кернеса.

У сюжеті телепрограми «Наші Гроші» «Голий король»: відпочинок, бізнес та майно Геннадія Кернеса» вказано, що донька Чумакова та пасинок Кернеса Родіон Гайсинський є співвласниками фірми у Чехії.

Мова йде про Inter Tech Praha s.r.o.

За даними ХАЦ, ця фірма створена у 2017 році, а Аліна Чумакова та Гайсинський зайшли в цю фірму рік потому. Першим ж засновником був Володимир Литвин. Він та члени його родини є фактично у всіх фірмах, які пов’язані з харків’янами.

Ця фірма займається постачанням труб в Україну, зокрема, для ТОВ «ВСС-Сістем».

Засновниками цієї фірми вказані Неллі Ушакова та Олександр Жовтобрюх. Останній був заступником начальника управління шляхового господарства Департаменту Чумакова.

А його дружина й досі там працює, як і ще кілька родичів співробітників цього Департаменту.
Тож не дивно, що «ВСС-Сістем» натендеріло вже 21 млн. грн. саме у департаменту Чумакова й ще 5 млн. у Кп «Харківводоканал».

І не дивно, коли заради перемоги такої близької фірми відхиляють одразу три більш дешевші пропозиції.

Але повертаємось до Чехії та знаходимо ще одну фірму – Parmus Nova s.r.o. Вона записана вже на самого Жовтобрюха. А партнером його у цій фірмі є дружина заступника директора Департаменту Чумакова, Інна Київська.

Тож не дивно, що створювала для них цю фірму представник родини Литвин – Галина.
Ще одна новостворена фірма – Prof Materials s.r.o. записана на дружину директора Департаменту, Ольгу Чумакову.

За даними порталу Importgenius, ця фірма також поставляє товари до України. Її контрагентом є ТОВ «Трек лайн», яке отримує підряди від комунальних підприємств, що підпорядковуються міськраді. Більше того, вони зараз очікують на підписання договору з КП «Шляхрембуд», яке підпорядковується Чумакову.

Фірму заснував Володимир Литвин, після чого її переписали на Чумакову та мешканку Москви Марину Попову.

Ці чеські фірми не є виробниками – вони лише «прокладки», за допомогою яких наганяють вартість на товари.

Щодо Чумакова і Кернеса, то їх партнерство давнішнє. Так, головним фаворитом з ремонт доріг міста є «Паркінг+», яке заснував і очолював до січня 2010 року Володимир Чумаков. Наразі офіційними власниками «Паркінг+» записано В’ячеслава Блінкіна (донедавна – бізнес-партнер дружини Чумакова), Олега Гончара та гонконгську фірму «Драгон Інвестмент Девелопмент Лімітед» («Dragon Investment Development Limited»).

Олег Гончар є співвласником ТОВ «Постулат ХХI» разом з іншим «фунтом» Геннадія Кернеса – Олександром Коровкіним.

——————————————————-
Матеріал створений в рамках проекту «Прозоре місто Х» за допомогою Міжнародного фонду «Відродження».

Автор: Павло Новик