Червоні прибиральні жилети у метро залишаються. Харківський метрополітен переплатив 2 мільйони на закупівлі послуг з прибирання

КП «Харківський метрополітен» 22 січня уклало договір з ТОВ «Системи прогресивної очистки» щодо послуг з прибирання загальною вартістю 46 млн.грн.

Про це стало відомо з системи електронних публічних закупівель «ProZorro».

У КП «Харківський метрополітен» була можливість зекономити 2 млн.грн. Для цього треба було підписати договір з переможцем аукціону, відомою київською фірмою у сфері клінінгу – ТОВ «Імпел Гріффін Сервіс», пропозиція якої дорівнювала 44,05 млн.грн. Всі необхідні документи фірмою були завантажені, але пропозиція 9 січня була відхилена.

У зв’язку з тим, що договір не вдалося укласти з 1 січня 2019 року, ТОВ «Імпел Гріффін Сервіс» пропонувало метрополітену підписати договір на 11 місяців (враховуючи протокол погодження договірної ціни на надання послуг), з 31 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року. Але метрополітен відмовився підписувати договір на 11 місяців.

Враховуючи те, що КП «Харківський метрополітен» 28 грудня 2018 року продовжило до 30 січня 2019 року (включно) дію договору від 27 лютого 2018 року щодо надання послуг з санітарного утримання об’єктів на 2018 рік з ТОВ «Системи прогресивної очистки», то, на думку ТОВ «Імпел Гріффін Сервіс», цілком можливо було укласти договір саме з 31 січня 2019 року, а не з 9 січня 2019 року.
https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-12-27-001302-a

З ТОВ «Системи прогресивної очистки» уклали договір з 23 січня по 31 грудня 2019 року.

Ми запитали у метрополітена, у зв’язку з чим тендерний комітет КП «Харківський метрополітен» на переговорах 8 січня 2019 року з ТОВ «Імпел Гріффін сервіс» не погодився укласти договір на 11 місяців (з 31 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року). Але на підприємстві вже в черговий раз відповіли, що запитувана інформація не належить до публічної.

Згідно з договором, загальна площа, що підлягає прибиранню, дорівнює 310 683,71 кв.м. Вартість 1 кв.м. санітарного утримання території метрополітену складе 1,08 грн. 3,82 млн.грн. – саме стільки коштує прибирання в харківському метро на місяць.

Нагадаємо, що також в січні 2019 року, метрополітен вже уклав договір з ТОВ «Системи прогресивної очистки» щодо проведення дезінфекційних заходів загальною вартістю 4,97 млн.грн.

Конкурентом ТОВ «Системи прогресивної очистки» на обох тендерах було ТОВ «Санітарно-профілактична компанія «Ліквідатор», власником та керівником якого є Олена Мініна.

Ці дві фірми регулярно розігрують торги на подібні послуги.

В 2016 році після одного з таких тендерів, в територіальному відділенні АМКУ повідомили, що в діях ТОВ «Санітарно-профілактична компанія «Ліквідатор» та ТОВ «Системи прогресивної очистки» були ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого п.4 ч.2 ст. 6, п.1 ст.50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів.

Власниками фірми «Системи прогресивної очистки» є аудитор з Ізраїля Євген Ананченкоз та мешканець Дніпра Сергій Копилов. Директором з 25 липня 2018 року став Олег Орлов.

Раніше подібні підряди з прибирання в харківському метрополітені замість ТОВ «Системи прогресивної очистки» отримувало ТОВ «Компанія «СПО».

Першозасновником Компанії «СПО» був Андрій Артеменко, якого називають сином колишнього начальника рекламного відділу метрополітену Марини Артеменко й який працює зараз заступником директора КСП «Харківгорліфт», а також у 2015 році балотувався в міськраду від партії «Відродження». У 2011-2012 рр. власником «Компанія «СПО» був Євген Кріветченко, який очолював Ленінську районну молодіжну громадську організацію «Молоді регіони» в Харкові, а зараз є помічником депутата міськради та екс-голови Адміністрації Холодногірського району Максима Мусєєва, якого СБУ звинувачує у держзраді.

За даними ЗМІ, Максим Мусєєв мав безпосереднє відношення до діяльності ТОВ «Компанія «СПО».

Ця фірма була ліквідована після того, як засвітилася у кримінальній справі щодо Парка Горького. Після чого, тендери почало вигравати ТОВ «Системи прогресивної очистки» (СПО).

У 2015-2018 роках ТОВ «Системи прогресивної очистки» за результатами тендерів уклало угоди з комунальними підприємствами Харкова на суму більше 100 мільйонів гривень. Нагадаємо, що нещодавно була знищена фінансова документація цього підприємства за останні два роки.

Євген Ананченко є близьким другом Олександра Сегеди, який був директором ТОВ «Системи прогресивної очистки». Сегеда проживає в одній квартирі з Оленою Назаренко, яка була засновницею цієї фірми. А квартиру вони придбали у Ніни Мусєєвої, матері Максима Мусєєва.

ТОВ «Системи Прогресивної очистки» є фігурантом карної справи, щодо розкрадання бюджетних коштів.

Але, найбільш цікавим є те, що ТОВ «Системи Прогресивної очистки» раніше було зареєстроване за адресою – вул. Велика Панасівська (Котлова), 67А.

Саме цю адресу вказує, як свою фактичну ТОВ «Фірма Фронт» (код ЄДРПОУ – 31610030).

Власником цієї фірми є мати Максима Мусєєва – Ніна Мусєєва. Раніше в цій фірмі мав частку і сам Максим Мусєєв. Також в цій фірмі він працював на посаді заступника директора.

Також приміщення за адресою Велика Панасівська (Котлова), 67А, де було зареєстроване з 2013 по 2016 роки ТОВ “Системи прогресивної очистки”, ще з 2011 року належать ТОВ фірма «Фронт».

Нагадаємо, що з 7 лютого «Харківський метрополітен» хоче збільшити вартість проїзду з 5 до 8 гривень, при цьому підприємство нічого не робить за для економії коштів, а проводить сумнівні «непрозорі» закупівлі.