15 років — вирок для уродженця Слов’янська, який був контрактником у російській армії і потрапив у полон під Бахмутом

Суд визнав винним уродженця Слов’янська Донецької області у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України) та призначив покарання у виді 15 років позбавлення волі з конфіскацію усього майна. Про це стало відомо з вироку Дружківського міського суду Донецької області від 6 жовтня.

Як стало відомо Харківському антикорупційному центру з порталу “Судова влада”,  мова йде про 26-річного Руслана Джаведовича Кхаттака.

Фото Кхаттака – телеграм-канал “НЕ ЖДИ меня из Украины”

Після виїзду зі Слов’янська Кхаттак проживав у ставропольському краї рф і мобілізувався до 79-ої окремої мотострілецької бригади.

Зазначено, що вирок не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав заперечення обставин, які ніким не оспорювалися під час судового розгляду і дослідження яких було визнано судом недоцільним.

З тексту вироку стало відомо, що 24 червня 2022 року громадянина України Руслана Кхаттака було призвано військовим комісаріатом на строкову службу у збройні сили російської федерації, присвоєно військове звання “рядовий” та направлено у навчальну частину однієї з військових частин міністерства оборони рф, де він прослужив до 8 жовтня минулого року. 13 серпня Кхаттаку було присвоєно військове звання “єфрейтор”.

Після проходження навчання Кхаттаку було присвоєно військово-облікову спеціальність “механік-водій” та направлено для подальшого проходження строкової служби до гвардійського  мотострілецького полку.

20 травня цього року Кхаттаку було запропоновано продовжити проходження військової служби у лавах зс рф за контрактом, на що той добровільно погодився. В той же день він підписав контракт і йому було присвоєно військово-облікову спеціальність “командир відділення командир бойової машини”.

Уже 29 травня Кхаттак вирушив для виконання “спеціальних військових задач” до так званої “зони проведення спеціальної військової операції”, а фактично на територію України, до м. Ірміно Луганської області. Після чого Кхаттака було направлено до с. Берхівка Бахмутського району для утримання бойових позицій збройних сил рф.

З вироку суду стало відомо, що Кхаттак, перебуваючи у с. Берхівка, облаштовував та укріплював блокпости, здійснював інженерно-технічне облаштування позицій.

14 липня в результаті контрнаступальних дій військовослужбовцями ЗС України Кхаттак припинив збройний опір та склав зброю.

Кхаттак свою вину визнав у повному обсязі та щиро розкаявся. Пояснив, що під час проходження строкової служби йому було запропоновано продовжити проходження військової служби у лавах зс рф за контрактом, на що він погодився і підписав його. Вказує, що був сформований полк у м. гусєв калінінградської області рф і далі він у складі цього полку у м. курськ рф отримав зброю, броню та військову форму. Зазначив, що 1 червня його підрозділ було передислоковано у м. Ірміно Луганської області, де його розподілили до складу групи “Шторм”. Також він пояснив, що у подальшому приблизно 4-5 червня у складі цієї групи його направили до с. Берхівка, де майор з позивним “69” чи “96” (точно не пам`ятає) його у складі групи направили на позиції для виконання бойових завдань, але нічого не відбувалось. Зазначив, що 14 липня його група у складі 4 чоловік разом з командиром на позивний “501” почула кроки і подумала, що це свої, проте це були військові Збройних Сил України, які запропонували їм скласти зброю і здатися, але командир відмовився і був бій, під час якого командир загинув. Зазначив, що він у бік військових Збройних Сил України пострілів не здійснював і після загибелі командира він і ще двоє з групи військових зс рф склали зброю і здалися у полон. 

Ця публікація була підготовлена ГО «Харківський антикорупційний центр» в рамках проекту «Підтримка журналістських розслідувань в Україні». Зміст публікації є винятковою відповідальністю ГО «Харківський антикорупційний центр» i не відображає погляди Європейського Союзу чи Інституту висвітлення війни та миру.