width=

10 березня 2015 року в ліфті 16-поверхового житлового будинку по Салтівському шосе, 137а загинув 8-річний хлопчик після того, як не спрацював реверс двері.
Начальник контрольної служби організації «ПБМП-753» Геннадій Долженко заявив, що ліфт пройшов капремонт і був технічно справний. За останні півтора року ТОВ “ПБМП-753” практично монополізувало обслуговування ліфтів у місті Харкові. Комунальному підприємству “Харківміськліфт” залишилося тільки три райони, ТОВ “ПБМП-753” – шість.

 

Було відкрите кримінальне провадження за ст. 367 Кримінального кодексу (Службова недбалість). Фігурантами справи стали директор і старший майстер компанії “Спеціалізований “Проектно-будівельний монтажний поїзд-753”, яка займається обслуговуванням ліфта. Директором ТОВ “ПБМП-753” є Світлана Єрьоменко.

Власником ТОВ “ПБМП-753” є Олег Стальмаков, колишній водій Максима Мусєєва. За 2014-2015 роки ТОВ “ПБМП-753” отримало замовлень від КП “Харківський метрополітен” майже на 70 мільйонів гривень. ТОВ “ПБМП-753” знаходиться за тією ж адресою та має той же контактний телефон, що і у ПП “Компанія Лот-Сервіс XXІ”, співвласником, якого є Ніна Мусєєва, мати Максима Мусєєва. ПП “Компанія Лот-Сервіс XXІ” у 2010 році купило у ВАТ “ПАК МАЯ” (сьогодні ТОВ “ПАК МАЯ”) нічний клуб «Arizona Beach Club», що розташований в Олексіївському лугопарку.

Згідно ухвали Московського районного суду міста Харкова від 18 листопада 2015 року директор ТОВ “ПБМП-753” органом досудового слідства обвинувачувався у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 367 КК України, а саме, у службовій недбалості, тобто неналежному виконанні службовою особою своїх службових обовязків щодо організації та безпечного проведення робіт з технічного обслуговування і ремонту ліфтів ТОВ Спеціалізований «Проектно-будівельний монтажний поїзд -753».
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/53590174

Незадовільний технічний стан пасажирського ліфту виник в результаті неналежного технічного обслуговування працівниками ТОВ «Спеціалізований «Проектно-будівельний монтажний поїзд – 753», які експлуатували ліфт не у відповідності до вимог ст. ст. 13, 18 Закону України «Про охорону праці», п.п. 6.6.3, 9.7.1, 9.7.7, 9.7.10 Правил побудови і безпечної експлуатації ліфтів та діючих посадових інструкцій.

Відповідальним за організацію та безпечне проведення робіт з технічного обслуговування і ремонту ліфтів по ТОВ «Спеціалізований «Проектно-будівельний монтажний поїзд – 753» закріплено директора з виробництва ТОВ «Спеціалізований «Проектно-будівельний монтажний поїзд 753».

Обвинувачені заявили в суді клопотання про звільнення їх від кримінальної відповідальності з підстав, передбачених ст. 47 КК України, у звязку з передачею особи на поруки.

Прокурор в судовому засіданні заперечував проти розгляду клопотання в підготовчому судовому засіданні, представник потерпілої не заперечував проти задоволення клопотання обвинувачених та надав суду заяву потерпілої, в якій вона зазначила що не заперечує проти задоволення клопотання обвинувачених, претензій матеріального та морального характеру не має, оскільки обвинувачені ЩИРО ПОКАЯЛИСЯ, попросили у неї вибачення та ПОВНІСТЮ ВІДШКОДУВАЛИ ШКОДУ, завдану злочином, захисник обвинувачених підтримав клопотання своїх підзахисних.

Суд ухвалив закрити кримінальне провадження та звільнити від кримінальної відповідальності директора та майстра ТОВ “ПБМП-753”, з передачею їх на поруки колективу ТОВ «Спеціалізований «Проектно-будівельний монтажний поїзд -753».

Ухвалою Апеляційного суду Харківської області від 12 січня 2016 року апеляційну скаргу прокурора було залишено без задоволення, а ухвалу Московського районного суду м.Харкова від 18 листопада 2015 року без змін. Наразі прокуратура готує касацію.
http://reyestr.court.gov.ua/Review/55100139