В російських центральних ЗМІ та телеграм-каналах розповсюджують фото листівок, де українців нібито закликають з 1 лютого 2023 року поставити “собак великих порід” на військовий облік.

Одним з перших цю листівку запостив у свій телеграм-канал член так званої “головної ради військово-цивільної адміністрації Запорізької області” Володимир Рогов, який виступає спікером окупаційної влади.

Пропагандисти з росії стверджують, що мобілізувати до ЗСУ будуть вівчарок, лабрадорів, боксерів, ротвейлерів та інші великі сильні породи собак. Також в цій листівці вказано, що ці собаки можуть бути задіяні в ході військових дій, а в разі відмови від постановки собаки на облік ЗСУ – власників цих собак ніби може очікувати кримінальна відповідальність.

Також кремлівська пропаганда фантазує, що “мобілізованих собак в лави ЗСУ” будуть пускати на протипіхотні міни.

На те, що це є відвертим фейком і листівки є підробленими, вказує використання абревіатури ВСУ українською мовою, замість правильної – ЗСУ (Збройні Сили України). Також в листівці вказаний номер телефону – 380362261565. Цей телефон належить Головному управлінню Нацполіції в Рівненській області, в той час як російські пропагандисти стверджують, що листівки вони побачили на Півдні України. Рівненська область точно не є Півднем України.

Телефон в іншій фейковій листівці – 380 (312) 61-59-85, належить Головному управлінню Нацполіції в Закарпатській області, що теж не є Півднем України.

Крім цього, у Законі України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” немає жодного слова про мобілізацію тварин.

До речі, в росії, орловський депутат від фракції кпрф Віктор Макаров запропонував відправляти бездомних собак на війну в Україну для підриву танків.