У Харкові встановили ще чотири зупинки-укриття загальною вартістю 3 мільйони

КП “Міськелектротранссервіс” уклав 3 листопада ще чотири договори з компанією “Сітірейл Технолоджі” на придбання швидкоспоруджуваних павільйонів – тимчасове укриття «ЗАХИСТ».

Про це стало відомо з сайту “Прозорро”.

На цей раз всі зупинки-укриття купують за ціною 783 тисячі гривень. Загальна вартість чотирьох цих зупинок складає 3,13 млн. грн.

Ще 28 жовтня цього року на сайті Харківської міськради повідомлялось, що встановлені вже 10 подібних зупинок.

Як повідомляв раніше ХАЦ, в жовтні цього року було укладено перші шість договорів на встановлення зупинок-укриттів. Тоді п’ять зупинок були по 783 тис. грн, і одна коштувала 1,06 млн. грн.

Всього 10 зупинок обійшлись Харкову у 8,1 млн. грн. Як стало відомо з порталу публічних фінансів, на рахунки “Сітірейл Технолоджі” за зупинки вже заплатили 4,2 млн. грн.

В цей раз встановлять зупинки по проспекту Перемоги 75, проспекту Гагаріна 30, проспекту Академіка Курчатова, 4б та вулиці Ромашкіна, 1.

Нагадаємо, що першу зупинку-укриття в Харкові встановили ще в серпні, але договорів в системі “Прозорро” на той момент не було.

Тоді мер Харкова Ігор Терехов розповів, що зупинка має бути оснащена прямим зв’язком з диспетчером, безкоштовним Wi-Fi, а також екраном, за допомогою якого пасажири зможуть побачити громадський транспорт, що під’їжджає. В укритті можуть розміститися близько 30 людей. Однак воно має модульну конструкцію, тому залежно від району та пасажиропотоку розміри укриття можуть змінюватися.

У пресслужбі міськради зазначали, що для встановлення перших безпечних зупинок у Харкові визначили 25 локацій, на яких на транспорт чекає найбільша кількість людей. Всі ці зупинки також будуть обладнані безкоштовним інтернетом.

Як повідомляв ХАЦ в жовтні, зупинки також були встановлені: вул. Кузнечна, 1/41 (дві одиниці); проспект Гагаріна, 244; вул. Героїв Праці, 49; проспект Науки, 43 (дві одиниці); проспект Ювілейний, 85. Зупинки мають бути встановлені до 21 листопада. 

Щодо компанії “Сітірейл Технолоджі”, то це постійний контрагент КП “Міськелектротранссервіс”. Саме у нього комунальники замовляли прозорі зупинки.

Раніше ХАЦ писав про те, що в цій приватній компанії, яка отримує десятки мільйонів бюджетних підрядів, працюють саме робітники КП “Міськелектротранссервіс”. 

Зараз директором “Сітірейл Технолоджі” є Вадим Сінгуцький, а засновником Віка Пушкаренко. Сінгуцький був директором фірми, яка заробляла на ремонті трамвайних переїздів у Харкові.

Щодо Віки Пушкаренко, то вона є співзасновником ТОВ “МФ-Тат”. Її партнером у цій компанії є Владислав Шкурко, син заступника директора КП “ХРБП” Ігоря Шкурко. Раніше засновником фірми був сам Ігор Шкурко.

Раніше ХАЦ робив матеріал щодо досвіду різних країн у встановленні мобільних захисних споруд. 

—————————————

Ця публікація зроблена Харківським Антикорупційним центром в рамках Matra Programme, що фінансується урядом Нідерландів. Зміст публікації є винятковою відповідальністю ХАЦ і не обов’язково відображає погляди уряду Нідерландів.