Каратуманова-молодшого втретє судять за керування автівкою в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Студентом він збив людину на смерть

Суд визнав винним сина депутата Харківської облради Олега Каратуманова, Дмитра Каратуманова, у керуванні автомобілем в стані алкогольного сп’яніння (ч. 1 ст. 130 КУпАП) та призначив адміністративне стягнення у виді штрафу розміром в 17 000 грн з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 1 рік. Про це стало відомо з постанови Дзержинського райсуду Харкова від 19 грудня 2023 року. 

Дмитро Каратуманов подав апеляційну скаргу, яку Харківський апеляційний суд розгляне 20 березня.

Із постанови суду першої інстанції стало відомо, що о 23:55, в комендантську годину, 30 жовтня 2023 року Дмитра Каратуманова, який був за кермом BMW, зупинив поліцейський патруль. Це сталося на вул. Клочківська, 101-А. Каратуманов-молодший був з ознаками алкогольного сп`яніння: від нього тхнуло алкоголем, були помітні порушення в координації рухів та мови. Від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння він відмовився. Протокол Каратуманов підписав, а пояснення на місці не надав.

Фото Каратуманова: соцмережі

У судове засідання 28 листопада 2023 року Каратуманов не з’явився, а надав заяву, у якій зазначив, що винним себе не визнає. Судове засідання 19 грудня Каратуманов просив відкласти, бо начебто з 18 грудня буде перебувати на лікуванні, але жодного доказу того, що його направлено на планову госпіталізацію, до суду не надав.

Трохи раніше у 2023 році Дмитро Каратуманов потрапляв у ДТП на проспекті Гагаріна. Тоді він так само керував автівкою BMW М760LI.

Хто такий Дмитро Каратуманов

Каратуманов-молодший став “відомим” у 2008 році. Як повідомляє “Kharkiv Today”, тоді Аudi А-8 на трасі Київ-Харків-Довжанський збила на смерть 19-річного студента Івана Гаражу. За кермом автівки був 17-річний Дмитро Каратуманов, який утік з місця ДТП, але пізніше був затриманий, а неподалік знайшли його автівку. Каратуманов-молодший запевняв, що йому 19 років і відмовлявся давати свідчення. Прокуратура не знайшла доказів провини Дмитра Каратуманова, справу закрили, а батьки загиблого студента повідомили, що у них немає претензій до Каратуманова-молодшого.

Після цієї трагедії Дмитра Каратуманова зупиняли тричі в алкогольному або наркотичному сп’янінні за кермом. Останній раз, якраз на Клочківській, у жовтні 2023 року.

Але були ще два випадки до цього. І це лише, коли Дмитро опинився у зоні уваги патрульних..

Випадок перший.

Увечері 30 липня 2017 року по вул. Сумській, 21 Дмитро Каратуманов керував автомобілем Mercedes-Benz G55 AМG, з явними ознаками алкогольного сп’яніння і був помічений поліцейськими. Від проходження огляду на стан сп’яніння він відмовився.

Фото з місця: соцмережі

Суд визнав Каратуманова винним (ч. 1 ст. 130 КУпАП) та наклав адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 10,2 тис. грн, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 рік.

Випадок другий.

Уранці 27 квітня 2020 року Дмитро Каратуманов керував автомобілем Toyota Sequoia. Його зупинили на вул. Крамаренківська, 71 в з ознаками наркотичного сп`яніння (дуже розширені зіниці очей, неприродна блідість, сповільненість мови). Від проходження огляду він традиційно  відмовився.

Фото Каратуманова: соцмережі

Суд визнав Каратуманова-молодшого винним (ч. 1 ст. 130 КУпАП) та наклав на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 10,2 тис. грн., з позбавленням права керування транспортним засобом строком на один рік. Апеляція залишила рішення суду першої інстанції без змін.

Також Дмитро Каратуманов був дотичним до резонансної кримінальної справи так званого злочинного угруповання “Залютинські”, членів якого підозрюють у здирництві 700 000 доларів з агропідприємця (також в рамках справи є ще два епізоди тиску на підприємців). У квітні 2021 року відбулось гучне затримання здирників біля готелю “Харків Палас”.

Фото затримання – соцмережі

Автомобіль Toyota Sequoia, на якому Каратуманов попався поліцейським в наркотичному сп’янінні і який є його власністю, у рамках справи щодо здирництва арештований, бо знаходився за місцем проживання одного з обвинувачених у справі щодо рекету агропідприємця під час проведення обшуку. Також за рішенням суду було арештовано майно з автомобіля: пістолет Макарова та патрони до нього.

У квітні 2023 року “Kharkiv Today” повідомляв про те що Дмитро Каратуманов судиться з військкоматом, бо відмовився прийти за повісткою до ТЦК Київського району у призначений час і не хотів сплачувати накладений за це штраф у сумі 5100 гривень. 

Ухвалою Київського райсуду від 13 вересня 2023 року провадження в суді було закрите, бо 4 вересня надійшла заява представника Каратуманова-молодшого про відмову від позову.

За словами адвоката Каратуманова-молодшого, до Дмитра прийшли додому в 2022 році рано-вранці і запросили до військкомату.

“Прийшли співробітники Київського ТЦК разом з уповноваженими, без попередження, десь о 7:30. Сказали о десятій з’явитися до військкомату Київського району, але в нього певна кількість проблем зі здоров’ям, і цього дня він мав лягти на стаціонарне лікування”, — повідомив тоді KHARKIV Today захисник Максим Журавльов.

У 2023 році, після лікування, Дмитро Каратуманов, за словами свого адвоката, отримав другу групу інвалідності.

“Штраф був накладений незаконно. Стаціонар лікарні — поважна причина для неявки”, — вважає Максим Журавльов. Але тим не менше, позов у суді відкликали.

Батько Дмитра, Олег Каратуманов, також вважає, що син не міг з’явитися до військкомату у призначений час і він не бігає, а “разом з усіма, як звичайна людина, стоїть у чергах до військкомату”. 

До війни Каратуманов-молодший працював інспектором у регіональний Держінспекції праці. Саме на Каратуманова-молодшого у 2017 році був зареєстрований регіональний “Опозиційний блок”, у 2020 році він балотувався до Харківської міської ради, але не пройшов. У 2010 році Дмитро Каратуманов був депутатом Зміївської районної ради від “Партії регіонів”. Його батько, Олег Каратуманов, був депутатом Верховної Ради України, багато разів обирався до Харківської облради: двічі від “Партії регіонів”, у 2015 році від “Опоблоку”, є діючим депутатом від “Блоку Кернеса”. 

Нагадаємо, 20 лютого Олега Каратуманова планували знов зробити “Почесним громадянином Харківської області”, але після резонансу у ЗМІ та соцмережах, за інформацією “Думки”, питання зняли з розгляду сесії облради. Це вже вдруге, коли за Каратуманова-старшого могли проголосувати як за “Почесного громадянина Харківської області”.

Фото Олега Каратуманова: Kharkiv Today.

Нагадаємо, 14 лютого 2023 року у Харкові облрада “пакетом” надала почесне звання шістьом кандидатам, зокрема Олегу Каратуманову. 16 листопада 2023 року Закарпатський адміністративний суд визнав протиправним і скасував рішення Харківської обласної ради про присвоєння Каратуманову-старшому звання “Почесний громадянин Харківської області”.