Суд скасував арешт квартир у ЖК “Куликовський” через формальні підстави

Суд закрив провадження по позову прокуратури щодо незаконного будівництва багатоповерхівки по вул. Куликівській, 32 через процесуальні підстави. Після чого, арешт квартир у ЖК було скасовано автоматично. 

Про це стало відомо з ухвали Господарського суду Харківської області від 11 січня 2022 року. Ухвалу виніс суддя Іван Жигалкін.

Нагадаємо, що прокуратура подала до суду щодо незаконного будівництва багатоповерхівки по вул. Куликівській, 32. Зокрема, щодо скасування реєстрації повідомлень про початок виконання будівельних робіт і декларацій про готовність об`єкту до експлуатації.

Як повідомили в прокуратурі, встановлено, що в Харкові побудовано багатоповерховий житловий будинок під виглядом реконструкцій окремих квартир за неналежним класом наслідків.

Зокрема, відповідно до абз. 13 ч. 5 ст. 32 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», до незначних наслідків (СС1) не можуть бути віднесені житлові будинки понад чотири поверхи.

Встановлено, що всупереч вимогам законів України «Про архітектурну діяльність», «Про регулювання містобудівної діяльності» замовник будівництва не має документа, який дає право виконувати будівельні роботи, а саме дозволу на виконання будівельних робіт, належно затвердженого проекту та містобудівних умов та обмежень для забудови земельної ділянки.

Будівництвом цього комплексу займається Turkish Development. Про це стало відомо з сайту облпрокуратури.

Позов був поданий в інтересах міськради, зокрема, Департаменту територіального контролю та земельних відносин Харківської міської ради.

Відповідачем є  ФОП Мица Вікторія Євгенівна та ТОВ  “Куликовський”.

Нагадаємо, що в червні 2019 року земельну ділянку площею 0,1 га по вул. Куликівській, 32 депутати міської ради виділили харків’янці Наталії Гусар. В подальшому, як відомо із матеріалів судових справ, в серпні 2020 року у Гусар цю земельну ділянку викупив інший харків’янин Валерій Костюковський і вніс її як статутний внесок у засноване ним же харківське ТОВ “Куликовський”. Потом фірму переписали на іншу харків’янку – Вікторію Мицу. В подальшому квартири в ЖК оформлювали або на неї, або на її ТОВ.

Після Нового року, суддя Жигалкін знайшов процесуальні підстави, через які закрив провадження по позову прокуратури.

Юрист ХАЦ Володимир Рисенко виділив дві підстави через які закрили провадження.

По-перше, суддя вважає, що позов мають розглядати у порядку цивільного судочинства, тому що ФОП Мица у даному випадку не підприємець, а фізична особа, тому що цей ФОП не веде підприємницьку діяльність пов’язану з будівництвом житла. Тому господарський суд розглядати цю справу не може.

По-друге, у минулому році депутати міськради ліквідували Департамент терконтролю та земельних відносин, а позов подавався в його інтересах, тому суд закрив справу через ліквідацію юридичної особи, в інтересах якої подано позов.

А слідом було скасовано арешт на квартири.

Тобто суд не розглядав справу по суті, а закрив за процесуальними підставами.

Нагадаємо, у 2021 році в своєму розслідуванні для Bihus.Info, журналіст ХАЦ Павло Новик розповів про порушення законодавства під час будівництва цього ЖК. Зокрема,  що Харківська міськрада майже рік не могла зупинити будівництво 18-поверхівки по Куликовській, 32, яку будують з порушеннями. Детальніше про це можна почитати  за посиланням.

Щодо судді Жигалкіна, то він  приймав участь у”кооперативній схемі” розпилу землі у Харкові. Так, Іван Жигалкін до 2011 року був у засновниках одразу 5 кооперативів, які безкоштовно отримали землю від міста. 

ТОВ “Туркіш Девелопмент” зареєстроване у 2019 році. Засновниками підприємства в рівних долях вказані Угурал Рамазан з Туреччини, а також харків’яни Костянтин Альперович та Сергій Черноморець.

У січні 2022 року було зареєстроване ТОВ “Туркіш Девелопмент-1”, де директором є той ж Олександр Сорочинський, а засновник один – Угурал Рамазан.