Після розслідування журналіста ХАЦ, прокуратура оскаржує в суді будівництво багатоповерхівки від Turkish Development

Фото: Павло Новик

Прокуратура подала до суду щодо незаконного будівництва багатоповерхівки по вул. Куликівській, 32. 

Будівництвом цього комплексу займається Turkish Development. Про це стало відомо з сайту облпрокуратури.

Як повідомили в прокуратурі, встановлено, що у Харкові побудовано багатоповерховий житловий будинок під виглядом реконструкцій окремих квартир за неналежним класом наслідків.

Зокрема, відповідно до абз. 13 ч. 5 ст. 32 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», до незначних наслідків (СС1) не можуть бути віднесені житлові будинки понад чотири поверхи.

Встановлено, що всупереч вимогам законів України «Про архітектурну діяльність», «Про регулювання містобудівної діяльності» замовник будівництва не має документа, який дає право виконувати будівельні роботи, а саме дозволу на виконання будівельних робіт, належно затвердженого проекту та містобудівних умов та обмежень для забудови земельної ділянки.

В розслідуванні Bihus.Info, яке проводив журналіст ХАЦ Павло Новик, повідомлялось, що Харківська міськрада майже рік не може зупинити будівництво 18-поверхівки по Куликовській, 32, яку будують з порушеннями. Детальніше про це можна почитати в за посиланням

Ще рік тому інспектори міськради встановили, що будують його з порушеннями – але роботи не зупинили ані приписи чиновників, ані судові позови, ані арешт земельної ділянки. Поки справа висить у суді, а інспекторів архітектурно-будівельного контролю просто не пускають на будмайданчик – забудовник вже хвалиться, що продав більшу частину квартир. 

Юрист ХАЦ Володимир Рисенко написав заяву до поліції щодо вчинення чиновниками Департаменту територіального контролю Харківської міської ради правопорушення за статтею 364 “Зловживання владою або службовим становищем”. Адже чиновники реєструють право власності на квартири в цій багатоповерхівці.

“Посадові особи Департаменту територіального контролю Харківської міської ради з одного боку не могли перевірити законність будівництва. Їх не пускали на будівельний майданчик. А з іншого боку, одночасно, не перевіряючи стан будівництва, реєстрували право власності нібито на квартири. Тому ми подали заяву до поліції про вчинення кримінального правопорушення чиновниками Департаменту територіального контролю ХМР. А коли поліція не внесла за 24 години дані в ЄРДР, то оскаржили бездіяльність поліції в суді. І змусили їх зареєструвати кримінальне провадження за статтею “Зловживання службовим становищем”, — повідомив Володимир Рисенко.

Хоча реклама розповідає, що 18 поверхів в рекордні терміни побудували турецькі будівельники, що ніби як гарантує турецьку якість житла і життя в ньому – якщо копнути в історію забудови, то виявиться, що юридично до чогось турецького вона має стосунок досить опосередкований. 

В червні 2019 року земельну ділянку площею 0,1 га по вул. Куликівській, 32 депутати міської ради виділили харків’янці Наталії Гусар. В подальшому, як відомо із матеріалів судових справ, в серпні 2020 року у Гусар цю земельну ділянку викупив інший харків’янин Валерій Костюковський і вніс її як статутний внесок у засноване ним же харківське ТОВ “Куликовський”. Потому фірму переписали на іншу харків’янку – Вікторію Мицу. В подальшому квартири в ЖК оформлювали або на неї, або на її ТОВ.

ТОВ “Туркіш Девелопмент” зареєстроване у 2019 році. Засновниками підприємства в рівних долях вказані Угурал Рамазан з Туреччини, а також харків’яни Костянтин Альперович та Сергій Черноморець.

Також Bihus.Info провело розслідування щодо того, як під брендом Turkish Development звели хмарочос по Коломенській, 4 за хитрою українською схемою.