За минулий тиждень закупівельники Харківщини виклали інформацію про укладання договорів на суму близько 50 мільйонів гривень.


Протягом тижня активно укладалися договори на придбання електроенергії, проведення ремонтів, закупівлі продуктів харчування, ліків.

Незважаючи на війну, в Харківській області продовжують проводити ремонти доріг. Для укладання угод користуються спрощеною процедурою. Відкриті торги не проводять навіть громади, які не знаходяться поряд з зоною бойових дій.

Крім того, варто відмітити, що ремонти проводяться за завищеними цінами.

Так, Краснокутська селищна рада уклала угоду з “Легіонбуд” щодо проведення поточного ремонту дороги. Вартість угоди склала 8,1 мільйон гривень. При цьому ціна на деякі позиції є значно вищою, ніж в подібних закупівлях в інших регіонах. навіть, дорожче, ніж у Миколаєві. 

Наприклад, асфальтобетонні суміші тип Б марка 1 купують по 6100  гривень за тонну. Для порівняння у Миколаєві такий самий асфальт купують по 4700 гривень за тонну. Люки купують у Краснокутську майже по 9 тисяч гривень, хоча у Миколаєві ціна менш ніж 7 тисяч гривень.

Щебінь у Краснокутську купують по 3000 гривень за кубічний метр. Це втричі дорожче, ніж у Запоріжжі. Пісок купують в 2,5 рази дорожче. І подібні завищення цін є тенденцією. 

Раніше ХАЦ писав про фірму “Легіонбуд” та пов’язані компанії, які без тендерів отримували підряди на ремонти доріг за завищеними цінами. 

У Харкові активно укладали роботи на проведення ремонтів лікарень та шкіл. Підряди на ремонт у школах продовжує отримувати ТОВ “СБ “Рембудсервіс” з оточення Семена Сироти. 

Крім того, щодо проведення ремонтів, то варто відзначити укладання угоди на ремонт будівлі районної адміністрації в місті вартістю 5,4 мільйона гривень. Угоду підписали з приватним підприємцем Валентином Ноль, який зареєстрував ФОП у липні 2022 року.

Валентин Ноль – це харківський волонтер з ГО “Ротарі клуб Харків “Нью Левел”. який отримав подяку від мера міста Ігоря Терехова в серпні 2022 року. 

Щодо цін на паливо, то за тиждень ціни в середньому трохи знизилися. Зокрема, ціни на бензин А-95 знизилися до 48-51 гривню за один літр, а ціни на дизпаливо знизилися до менш, ніж 55 гривень за літр.

Фактично єдиний замовник, який уклав угоду на придбання палива дорожче за ці ціни – це Обласний Медичний клінічний центр урології і нефрології імені Шаповала.

Ще цього тижня звернули увагу на укладання угоди щодо придбання вугілля відділом освіти, культури, молоді та спорту Старовірівської сільради. 


Тиждень тому у Люботині укладали угоду щодо придбання вугілля марки ДГ 13-100 вартістю 9500 гривень за тонну. А зараз у Старовіровки подібне вугілля придбали по 14 тисяч гривень за тонну. Тобто на 50 відсотків дорожче.

—————————————

Ця публікація зроблена Харківським Антикорупційним центром в рамках Matra Programme, що фінансується урядом Нідерландів. Зміст публікації є винятковою відповідальністю ХАЦ і не обов’язково відображає погляди уряду Нідерландів.