Харківська тероборона вже два тижні не бачила боєприпасів та продовольства – фейк російської пропаганди

У російських пропагандистських ЗМІ та пабліках в соціальних мережах поширюють фейк про нібито звернення добровольця Харківської територіальної оборони до голови Харківської ОВА Олега Синєгубова щодо поганого забезпечення підрозділів ТрО та відсутність у бійців боєприпасів та продовольства. Однак, пропагандисти при поширенні цього фейку використовують фотографію бійця, який загинув на Азовсталі.

Нет описания.

“Доброволець територіальної оборони Д. Молоченко звернувся до Синєгубова. Він висловив претензії щодо того, куди йде фінансування, і чому солдати вже два тижні не бачили боєприпасів та продовольства. Боєць каже, що у разі продовження ситуації голові Харківської обласної військової адміністрації “доведеться самому залишитися без їжі”. Розгніваний військовий пообіцяв замкнути його у сейфі”, – написали пропагандисти.

Нет описания.

Пропагандисти стверджують, що нібито існує доброволець Д. Молоченко, який служить у Харківській теробороні. Начебто він звертається до Олега Синєгубова щодо того, що Харківська тероборона не розуміє куди направляється фінансування, якщо вони не бачили вже два тижні боєприпаси та продовольства. Але цього пропагандистам здалося замало і вони перейшли до погроз, що якщо “ситуація така в Харківській ТрО продовжиться”, то Молоченко залишить самого Синєгубова без їжі та запхне того у сейф.

Ось наприклад, на російському пропагандистському “Політнавігаторі” повторюють цей фейк.

Нет описания.

Пропагандисти не посилаються на будь-яке відео або пост у соц.мережах, не приводять посилання на сторінку самого Д. Молоченко. Нам також не вдалось знайти у соц.мережах добровольця Д. Молоченко Не вдалось знайти у відкритих джерелах і звернення Д. Молоченко до Олега Синєгубова, в письмовому вигляді або відеоформаті. Звісно, що невипадково, бо історія, яка була з самого першого слова схожою на фейк, фейком, насправді, і виявилася.

Розмістили світлину нібито добровольця Д. Молоченко, на підтвердження своїх слів.

Але на світлині не Д. Молоченко, а 31-річний Максим Слободянюк з Ямполя Вінницької області, який загинув на “Азовсталі” 12 травня, коли російські окупанти атакували завод вакуумними бомбами.

Про загибель Максима Слободянюка повідомляють і у Ямпільській міській раді.

“З першого дня війни, протягом 78 днів він стояв на захисті Маріуполя. В надважких умовах разом з побратимами героїчно тримав оборону “Азовсталі”. Ворожий обстріл вакуумними бомбами обірвав життя Максима. В одну мить рідні втратили батька, чоловіка, сина, брата…”, — йдеться в дописі.

Максим Слободянюк  народився 23 липня 1990 року, уродженець м. Ямполя. Навчався в Ямпільській школі художньо-музичного профілю (гімназії). Старший оперуповноважений відділу боротьби з транскордонною злочинністю ГОВР першого прикордонного загону Донецького прикордонного загону в м. Маріуполь.

Таким чином, “новина” кремлівських пропагандистів про відсутність у Харківської Тро боєприпасів та продовольства – просто чергова вигадка, яку ще й до того, погано замаскували.

***

Ця публікація була підготовлена Харківським антикорупційним центром в рамках програми «Підтримка регіональних медіа України під час війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу та МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди Європейського Союзу, МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.