Харківська міськрада спростувала черговий фейк міноборони росії щодо вигнання українською армією хворих з лікарні

27 липня на брифінгу міноборони росії було заявлено про те, що у Харкові на території міської клінічної лікарні № 7 (Салтівське шосе) дислокуються підрозділи українського батальйону «Кракен», при цьому всіх хворих незалежно від стану здоров’я цинічно вигнали з лікувального закладу.

Звісно, що як і зазвичай, це набір фейків, дезінформації та маніпуляцій від кремлівської пропаганди. Але все одно вартий того, щоб бути спростованим.

Ми звернулись за коментарем до Харківської міськради щодо цього повідомлення на брифінгу міноборони росії і там повідомили таке:
“Це чергова маячня військової пропаганди. З одного боку, це обґрунтування для ракетного удару по цій лікарні. З іншого боку – це лінія на розлюднення українців. Люди, які здатні тримати в заручниках хворих, прикриватися ними, як щитом, не люди. К реальності ці заяви ніякого відношення не мають, як і всі інформаційні приводи, що продукуються росією”.

Це вже не перше подібне повідомлення від міноборони росії щодо ситуації у Харкові. ХАЦ вже писав про фейки від міноборони росії щодо тримання українською армією у заручниках місцевих жителів в житлових будинках на різних вулицях Харкова, щодо розміщення українськими військовими артилерії та РСЗВ у харківській міській лікарні №28, щодо тримання військовослужбовцями ЗСУ та підрозділами територіальної оборони у заручниках персоналу та пацієнтів лікувальних закладів міста.

Як ми раніше повідомляли, зазвичай російські окупанти таким чином інформаційно готують для себе підґрунтя для нанесення ударів по цивільним об’єктам інфраструктури, по лікарням, школам, житловим будинкам міста, а потім це виправдовують тим, що там знаходились позиції ЗСУ. Таку тактику окупанти використовують постійно при ракетних обстрілах Харкова та інших міст України.

***

Ця публікація була підготовлена Харківським антикорупційним центром в рамках програми «Підтримка регіональних медіа України під час війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу та МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди Європейського Союзу, МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.