Фірма, яка отримує сотні мільйонів із бюджету на тероборону, завищувала ціни на матеріали

ТОВ “Проектний альянс” збільшував вартість матеріалів під час ремонту військової частини на Харківщині у порівнянні з ремонтом будинків, які постраждали внаслідок збройної агресії рф.

Про це стало відомо під час час аналізу актів виконаних робіт, які є в розпорядженні ХАЦ.

Так, у грудні 2022 року в актах щодо ремонту покрівлі в одній з військових частин “Проектний альянс” зазначило вартість тонни оцинкованої сталі товщиною 0,5 мм у 108 800 гривень, а верхнього шару євроруберойду 242 гривні за квадратний метр.

Скріншот з акту виконаних робіт

Для порівняння: в іншому акті виконаних робіт, який був підписаний у листопаді 2022 року після ремонту багатоповерхового будинку по проспекту Героїв Харкова, 292, вартість квадратного метра верхнього шару євроруберойда становила 133 гривні за квадратний метр, а тонна листової оцинкованої сталі товщиною 0,5 мм – 65 943 гривні.

Варто зазначити, що в даному випадку ТОВ “Проектний альянс” був субпідрядником у ПАТ “Трест-Житлобуд-1”.

На сьогоднішній день вартість верхнього шару руберойду у магазинах становить 100-150 гривень за квадратний метр, а вартість тонни оцинкованої сталі 0,5 мм становить 75-78 000 гривень.

При цьому за останній рік ТОВ “Проектний альянс” без проведення торгів за секретними цінами уклав договорів з Харківською ОВА на будівництво об`єктів тероборони на суму близько пів мільярда гривень. І якщо за рештою угод ціни на матеріали завищені так само, як під час ремонту військової частини у грудні минулого року, то переплати з бюджету можуть сягнути десятків мільйонів гривень.

Директором ТОВ “Проектний альянс” є екскерівник обласного Департаменту економіки і міжнародних відносин Андрій Колос. 

Також серед засновників фірми фігурують Вікторія Письмак – людина з оточення віцемера Харкова Андрія Руденка, Олександр Сорочинський – ексдиректор забудовника “Туркіш Девелопмент” та Наталя Тичиніна, яка працювала у страховому бізнесі. Тичиніна замінила Ігоря Рожкова, чия родина має бізнес у росії. 

#ХАЦ_Контроль