Дороге паливо для госпіталю ветеранів та мільйони на аудит безпеки для КП: аналіз закупівель тижня на Харківщині

Дороге паливо для госпіталю ветеранів та мільйони на аудит безпеки для КП: аналіз закупівель тижня на Харківщині

За минулий тиждень закупівельники Харківщини виклали інформацію про укладання договорів на суму близько 30 мільйонів гривень.

Протягом тижня активно велися закупівлі палива, медичних матеріалів та ліків, ремонти доріг та лікарень, постачання комунальних послуг.

Зокрема, ремонт доріг проводили у Краснограді, ремонт медичних закладів запланували у Харкові. Крім того, в школах міста встановлювали системи оповіщення “Повітряна тривога”. 

Щодо цін на паливо цього тижня в області, то в середньому закупівельники купували газ по 27 гривень за літр, бензин А95 по 52 гривні за літр, дизпаливо – по 57 гривень за літр.

Однак, були й відхилення.

Так, обласний госпіталь ветеранів війни уклав договір з компанією “Трастоіл” щодо придбання бензину на суму 206 тисяч гривень. В укладеній угоді вартість літру бензину А95 – 57 гривень, а дизельного палива – 62 гривні.


Для порівняння такий самий медичний заклад обласного підпорядкування – КНП “Обласний центр служби крові” в той самий день укладає договір на придбання палива з ціною на бензин – 52 гривень/літр, та дизельного палива – 57 гривень/літр.

Тож переплата при закупівлі палива у обласного госпіталю ветеранів війни є очевидною.

Продовжуємо фіксувати ціни на вугілля, яке купують в області перед опалювальним сезоном. Так, вугілля марки АМ фракція 13-25 купують по 13 тисяч гривень за тонну, а ДГ-13-100 по 9500 грн/т. Торфяні брикети у Люботині купували по 7500 гривень за тонну. 

Серед вартих уваги договорів за минулий тиждень є угода, яку уклало КСП “Інженерні мережі” та ТОВ ”Меджик Івент”. Вартість угоди 3 мільйонів гривень. Мова йде про проведення зовнішнього аудиту кібербезпеки системи – «Контрольно-аналітичної диспетчерської служби» та забезпечення дзеркальної копії системи – «Контрольно-аналітичної диспетчерської служби» на випадок її фізичної втрати, в тому числі внаслідок бойових дій.

Раніше це підприємство займалося роботою атракціонів. Потім змінило основну діяльність на комп’ютерне програмування. Засновником і директором є Олександр Пилипенко. 

“Харківський антикорупційний центр” відзначає, що закупівельники в області далеко не завжди завантажують угоди в “Прозорро”, користуючись можливостями воєнного часу.

—————————————

Ця публікація зроблена Харківським Антикорупційним центром в рамках Matra Programme, що фінансується урядом Нідерландів. Зміст публікації є винятковою відповідальністю ХАЦ і не обов’язково відображає погляди уряду Нідерландів.