Чиновника Харківської міськради, який оскандалився “мажорною” відпусткою у Франції, замінили на колишнього працівника ДАБІ

Директора Департаменту земельних відносин Харківської міськради Сергія Колесника, який оскандалився “мажорною” відпусткою у Франції, звільнили, а новим директором цього департаменту став колишній працівник Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ) Павло Сом. Про це стало відомо з порталу YouControl.

Нагадаємо, що вже колишнього директора департаменту земельних відносин Харківської міськради Сергія Колесника помітили в серпні на відпочинку в Ніцці.

Сергій Колесник сам оприлюднив в соцмережі знімки, на яких він з дітьми демонструє покупки з бутика Hermes на центральному майдані Ніцци, а також сідає за кермо автомобіля Porsche 911 з номерами харківської реєстрації.

Буквально на наступний день, після того як ці знімки розлетілись по соцмережам та паблікам, Харківський міський голова Ігор Терехов звільнив Колесника з посади директора Департаменту земельних відносин.

Про звільнення чиновника Терехов повідомив 26 серпня у відео, розміщеному в Telegram-каналі міськради.

“Колесник Сергій Володимирович, директор Департаменту землеустрою, звільнений за поведінку, несумісну в умовах війни зі статусом людини, що перебуває на держслужбі. Це урок для усіх. Для усіх! Хочу, щоб ви це розуміли. Таке буде з кожним, хто дозволяє собі такі витівки!” — сказав Терехов.

В коментарі “Суспільному”, Колесник повідомив, що виїхав за кордон як багатодітний батько.

“Так, я справді був у свою законну відпустку в Ніцці, повернувся до України після закінчення відпустки, це легко перевірити за митними відмітками у паспорті. Виїжджав я як багатодітний батько”, — сказав Колесник.

За словами Колесника, Porsche 911 з номерами харківської реєстрації, за кермом якої він перебував, належить його давньому товаришу.

“У Ніцці вже багато років живе мій давній товариш, бізнесмен, на фото його автомобіль, це також можна легко перевірити. На початку війни, коли моє житло було зруйноване, я сім’ю вивіз до Кракова і щільно займався постачанням гуманітарної допомоги, цей товариш також брав активну участь у закупівлі гуманітарки”, — додав Колесник.

Колесник також повідомив, що заяву на звільнення написав самостійно.

Згідно порталу YouControl, Павло Сом раніше працював головним спеціалістом відділу нормативно-правової роботи Департаменту нормативно-правового забезпечення в ДАБІ, головним інспектором будівельного нагляду відділу методології та нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування в ДАБІ, а також секретарем судових засідань та секретарем суду в Окружному адміністративному суді міста Києва.

Крім цього, Сом представляв в судах ДАБІ, яка знаходиться в стані припинення. Навіть зараз на порталі YouControl, Сом зазначений як підписант-представник в судах ДАБІ.

Директором департаменту Сом став з 5 вересня цього року, а до цього очолював відділ правового забезпечення в цьому ж департаменті.

В останній час, досить багато колишніх працівників ДАБІ працевлаштовуються в Харківській міськраді. Наприклад, заступник Харківського міського голови з питань цифрової трансформації Сергій Кузьмін, раніше був керівником ДАБІ України. Там він пропрацював недовго і був звільнений зі скандалом. Ще в липні 2019 року тодішній керівник Мінрегіону Геннадій Зубко зробив подання Кабміну на звільнення Кузьміна з формулюванням: “не пройшов випробувальний термін”. Однак звільняв Кузьміна вже уряд Олексія Гончарука, який “прямим текстом заявив, що головна причина звільнення Кузьміна — тотальна корупція в ДАБІ”.

За інформацією ЗМІ, Кузьмін в Харківській міськраді курує будівельну та земельну сфери.

Також стало відомо, що з 20 липня цього року новим директором КП “Ритуал” став екс-працівник ДАБІ, екс-член Партії регіонів Ігор Ляхов. Минулого року він працював  в. о. директора Департаменту ДАБІ у м. Києві. В 2015 році, Ляхов займав посаду начальника відділу Західного регіону Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області.

З 1 вересня директором КП “Харківпасс став Олег Борисович Антонович. Людина з таким ПІБом раніше була серед співзасновників ТОВ “Харківобленергозбут”.

Раніше ми повідомляли, хто очолив харківські КП під час повномасштабного російського вторгнення. Наприклад, в червні на посаді директора КП “Харківблагоустрій” Катерину Слівінську, яка очолювала підприємство протягом 15-ти років, замінив депутат Харківської облради, власник кількох агропідприємств Валерій Білокудря. А в липні з посади директора КП “Харківський Дата центр” пішов скандальний Олександр Яковлев. Ексдепутат облради Олена Колмик стала директором КП “Міський інформаційний центр”.

Крім цього звільнили депутата Харківської облради Павла Столбового з посади керівника комунальної установи “Офіс реформ Харкова”, через півроку після втечі. Згідно порталу “YouControl”, новим директором КУ “Офіс реформ Харкова” став Дмитро Давидьянц, який до цього працював заступником директора в цій комунальній установі.

Також ХАЦ повідомляв, що у Харківській міськраді замінили трьох директорів Департаментів. Сергій Дульфан більше не очолює Департамент інфраструктури Харківської міської ради. Дульфана теж звільнили з 19 серпня розпорядженням Харківського міського голови, у зв’язку з відсутністю на роботі та інформації про причини такої відсутності понад чотири місяці поспіль. Наприкінці серпня 2022 року директором Департаменту інфраструктури призначили Івана Кузнецова, який до цього очолював Департамент з питань забезпечення життєдіяльності міста. Замість Кузнецова очільником Департаменту з питань забезпечення життєдіяльності міста став Сергій Бречка. Останній рік Бречка був заступником Кузнецова, а до цього працював у Юридичному Департаменті. В Юридичному Департаменті також змінився директор. Замість колишнього судді Ігоря Бровченко, директором Департаменту стала Юлія Лябах. До роботи у міськраді вона працювала помічницею судді у Дзержинському райсуді міста Харкова.