Фонтан бажань у Харкові від Геннадія Кернеса

Харків має декілька мемів, які символізують місцеву корупцію. Це й «лавочки в метро», «туалети з акваріумними рибками» у парку імені Горького, «золоті мандарини» у зоопарку. Але 2019-й рік поповнився ще одним: «фонтан».

Цей мем став символом витрачення великих грошей на непотрібну забаганку.

А маржа, з якою ремонтують фонтани місцеві чиновники, дозволять здійснити їм та міському голові Геннадію Кернесу найпотаємніші бажання – адже мова йде про переплати на десятки мільйонів гривень.

Все починалося в Саду ім. Шевченка. Там з’явився фонтан з мавпами. Це «чудо турецького скульптора» обійшлося харків’янам в 51 млн грн.

Придбання резонансного музичного фонтану з мавпами та додаткового обладнання до нього коштувало місту 34,3 млн грн. Ще 4,2 млн грн. заплатили за монтажні, електротехнічні та додаткові роботи. Крім того, 7,5 млн грн. обійшлося улаштування покриття та бортових каменів. Решту заплатили за благоустрій території.

Для порівняння новенький спортивний комплекс у Івано-Франківський області, в якому передбачено спорудження великого універсального спортзалу, тренажерного залу, залів для тренувань з важкої атлетики, з боксу, для занять аеробікою, адміністративних приміщень, медичного кабінету, роздягалень, санітарних кімнат та інших приміщень, відповідно до державних норм та стандартів буде коштувати дешевше.

Але це створіння для фільмів Альфреда Хічкока виявилося лише першим в черзі сумнівних закупівель. Наступним стала реконструкцію фонтану зі світломузикою.
Виявилося що на цей фонтан, який також знаходиться у саду імені Шевченка, захотіли витратити вже майже 70 млн. грн. Тобто понад 2 млн євро.

В 2015 році цей фонтан було реконструйовано за гроші компанії «Рошен». І тоді вдалося вписатися в суму до 5-ти млн. грн.

Фонтан со светомузыкой в саду Шевченко

Тепер мова йде про вдесятеро більші гроші.

Для порівняння: 2,2 млн. євро коштувала реконструкція одного з найвідоміших та красивих фонтанів у світі – фонтана Треві у Римі. І там використовували кошти спонсорів.

Цей фонтан був побудований в 1762 році, а робота над його створенням тривала цілих 30 років. Фонтан Треві є найбільшим не лише в Римі, а в усій Італії – його ширина досягає 20 метрів, а висота – 26 м.

Реконструкція фонтану Треві тривала 17 місяців і нею займалися 26 скульпторів.

У Харкові ж за аналогічні кошти планують зробити проектні та демонтажні роботи, замінити труби, зробити нову гідроізоляцію, встановити нові ЛЕД-світильники, нові системи фільтрації, подачі води на фонтан та дезінфекції. Покриття фонтану зроблять з граніту, тощо.

Переможцем аукціону на проведення робіт стало ТОВ «Інжинірингова компанія «Планета Буд» – один з двох фаворитів ремонтних робіт в Харкові останніх років. Саме ця фірма робила коштовну реконструкцію Саду імені Шевченка та переробляла «Каскад».

Власником київського ТОВ «Інжинірингова компанія «Планета буд» записані Сергій Мошенський та Євген Вовк, а директором вказаний Микола Шокодько. Фірма заснована в 2016 році.

Сергій Мошенський є сином колишнього нардепа Валерія Захаровича Мошенського, власника великого столичного будівельного холдингу «Група компаній «Планета».
Аналіз кошторису реконструкції фонтану з світломузикою показав, що ціни на обладнання завищені в рази, навіть, в порівнянні з цінами у країнах ЄС.

кошторис харківського фонтану

Наприклад, прожектор світлодіодний OASE ProfiLux LED 110 збираються придбати по 58584 грн./шт. Всього таких прожекторів закуплять 112 шт.

Для порівняння, в Україні такі прожектори коштують близько 9 тис. грн.

Лише на закупівлі цих світильників різниця складе понад 5,5 млн грн.

Більше того, подібні ціни за такі самі світильників і у країнах Євросоюзу. Так, у Румунії такі прожектори коштують ще дешевше – до 6 тис грн/шт.

Майже в 10 разів дешевше, ніж купують світильники у Харкові, можна їх придбати у Чехії.

Панель керування фонтаном Oase WECS 1024 у Харкові збираються придбати по ціні 1,1 млн грн./шт. Хоча за кордоном вони продаються в 5 разів дешевше.

56 насадок для створення піни Oase Schaumsprudler типу 35-10 E готові придбати по 24791 грн./шт на загальну суму 1,388 млн грн.

Для порівняння на купі українських ресурсів ці насадки коштують по 4 тис. грн.

Тобто в 6 разів дешевше. На сайті німецького виробника насадки продають по 100 євро. А у Кернеса готові викидати по 1000 євро за одиницю грошей платників податків.

Фактично кожна позиція – це переплати в 5 та більше разів.. Тепер зрозуміло чому у 2015 році приватники відремонтували за 5 млн. грн., а зараз і 60 млн. грн. – мало.

Адже якщо переплачувати в 10 разів за форсунки, то ніяких коштів не вистачить.

Мер Харкова вважає, що звертати увагу на вартість ремонтів фонтану не потрібно.

«Те, що стосується фонтану з мавпочками, як ви говорите, це перспектива на центральний вхід в зоопарк … Як відкриється зоопарк, і воно ніби зоопарку продовження. А другий фонтан, це фонтан великий, який закритий, який весь гнилий, як воно все гниле було. Тому я прошу вас, якщо ми робимо реконструкцію саду Шевченка, то ми робимо її. Ось ми скільки вже зробили реконструкцію парку Горького? Ми її зробили якісно, чітко. Ми тільки наводимо там порядок і купуємо нові, добудовуємо нові атракціони . Нічого більше. Але це об’єкт комунальної власності міста. З доданою вартістю причому. У вихідні там яблуку ніде впасти. Це зона відпочинку, життєвий простір. Тож давайте не рахувати», – сказав він під час сесії Харківської міськради, відповідаючи на питання депутата Ігора Черняка.

Мабуть, подібні реконструкції і створюють життєвий простір для мера Харкова, в якому є місце й для десятків мільйонів гривень переплати, і музичним мавпам, і різнокольоровим фонтанам.

Павло Новик для “Харківського антикорупційного центру”

——————————————————————————

Матеріал написаний в рамках проекту «Будуйте це прозоро» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Tags:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

ДЕПУТАТА ВІД «ВІДРОДЖЕННЯ», ДИРЕКТОРА КП «ХРСП» СЕМЕНА СИРОТУ ПІДОЗРЮЮТЬ У РОЗКРАДАННІ 5 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

Сьогодні прокуратура Харківської області оголосила підозру депутату Харківської міської ради від фракції «Відродження», директору ...

МЕТРОПОЛІТЕН ПЕРЕРАХУЄ ФАВОРИТУ З ОТОЧЕННЯ МУСЄЄВА 200 ТИСЯЧ ЗА ТЕХНІЧНУ ДІАГНОСТИКУ ПОЇЗДІВ

КП “Харківський метрополітен” 27 січня уклало угоду зі своїм головним фаворитом, ТОВ “Ваго-рев”, щодо ...

ХАРКІВСЬКУ ЛІКАРНЮ ШВИДКОЇ ДОПОМОГИ ПІДОЗРЮЮТЬ У ЗАКУПІВЛІ ДОРОГИХ ШИН

Харківські правоохоронці підозрюють службових осіб КЗОЗ «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» у ...

У ХАРКОВІ ПЕРЕПЛАТЯТЬ МІЛЬЙОН НА ПРИДБАННІ ДЕРЕВ

СКП «Харківзеленбуд» уклав угоду з ФОП Островерх Микола Іванович щодо придбання дерев вартістю 3,37 ...

ДОНЬКА СКАНДАЛЬНОГО ЧИНОВНИКА ХОДА, ЯКА ПРАЦЮЄ В ПОДАТКОВІЙ, ПРИДБАЛА ЕЛІТНУ АВТІВКУ ЗА ГРОШІ МАТЕРІ, ЯКИХ НЕ БУЛО В ДЕКЛАРАЦІЇ

Головний державний ревізор-інспектор ГУ ДФС України у Харківській області Ганна Дранченко придбала новенький автомобіль ...

ДИРЕКТОР З КП КЕРНЕСА ТА ЙОГО ЗАСТУПНИК РОЗІГРАЛИ 11 МІЛЬЙОНІВ НА РЕМОНТ ДИТСАДКА. ДЕШЕВШИХ – НЕ ДОПУСТИЛИ.

Таранівська сільська рада Зміївського району Харківської області повідомила про акцепт пропозиції ТОВ «СБ Рембудсервіс» ...