Слідчі Московського райвідділу поліції в місті Харкові підозрюють посадових осіб комунального підприємства “Харківські теплові мережі” у виведенні мільйонів гривень на фіктивні фірми в рамках кредитної програми Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Про це стало відомо з ухвали Московського райсуду Харкова від 26 вересня.

Міністерство фінансів України та МБРР 26 травня 2014 року уклали угоди про позику на загальну суму 382 млн.дол. для реалізації проекту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України».

КП «Харківські теплові мережі» в рамках цього проекту уклало договорів на загальну суму 107,59 млн.дол. Зокрема з АБ «Ексіс Індастріз», в вересні 2016 року. Яке в свою чергу в квітні 2018 року уклало договір субпідряду вартістю 4,01 млн.грн. з ПП «Полтавський будівельний центр». Потім між цими двома юр.особами в серпні 2018 року уклали ще один договір субпідряду вартістю 9,15 млн.грн. Договори стосувались встановлення теплових лічильників та допоміжного механічного та електричного устаткування на теплових пунктах житлових домів Харкова.

За період з січня по жовтень 2018 року було перераховано 3,27 млн.грн.

Під час розслідування, стало відомо що в 2018 році в ПП «Полтавський будівельний центр» працювало 4 особи разом з директором. А цивільно-правові договори з громадянами та фізичними особами підприємцями не укладались. Зазначена кількість працюючих осіб не співрозмірна з обсягами робіт які мали виконуватись за договорами субпідряду.

Також встановлено, що ПП «Полтавський будівельний центр» втратило (анулювали) ліцензію на ведення господарської діяльності у будівництві, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури.

Деякі види робіт, які мав виконувати ПП «Полтавський будівельний центр» передбачають одержання дозволу на виконання робіт з підвищеною небезпекою, якій видається територіальним відділенням Держпраці.

Однак, відповідно до інформації, яка отримана під час досудового розслідування від Головного управління Держпраці у Харківській області та від Головного управління Держпраці у Полтавській області діючі дозволи на виконання робіт з підвищеною небезпекою у ПП «Полтавський будівельний центр» відсутні та декларації відповідності матеріально-технічної бази підприємством не подавались.

Виходячи з вищевказаного, на думку слідчих, наявні підстави вважати, що договори субпідряду укладені між АБ «Ексіс Індастріз» та ПП «Полтавський будівельний центр» можуть бути вдаваними, та укладеними з метою конвертації бюджетних коштів у готівкову форму.

Також відомо, що ПП «Полтавський будівельний центр» залучало ТОВ «Будмонтажреконструкція» та ТОВ «БК Артбуд», в якості субпідрядних організацій. ТОВ «БК Артбуд» має ознаки фіктивності, а ТОВ «Будмонтажреконструкція» фігурує в кримінальному провадженні щодо розкрадання бюджетних коштів на виконанні підрядних робіт у Вовчанській центральній районній лікарні.

Власником та керівником ПП «Полтавський будівельний центр» є мешканець Люботина Ігор Марков.

Нагадаємо, що збиток Харківських теплових мереж за перше півріччя 2019 року склав 1 мільярд 56 мільйонів 915 тисяч гривень.

При цьому рівень розрахунків населення за послуги перед Харківськими тепловими мережами за перші 8 місяців 2019 року складає 99,2%.

Також стало відомо, що на комунальному підприємстві “Харківські теплові мережі” є борги по зарплаті перед працівниками за останні три місяці.

Прочитати про “схеми” керівництва цього комунального підприємства можна тут. Люди з оточення директора КП освоїли понад 100 млн.грн. завдяки сумнівним схемам.

А тут про те, як комунальне підприємство “ХТМ” віддає підряди на десятки мільйонів гривень приватній фірмі, створеній зі співробітників тепломереж.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Cast iron grill at the price of MacBook: investigation of the case was transferred to the DBR

Справу щодо коштовних декоративних решіток в саду Шевченка передали з Шевченківського райвідділу поліції міста ...

Two years after the publication of the Kharkiv Anticorruption Center, the National Agency for the Prevention of Corruption revealed inaccurate information in the declaration of the chairman of the Krasnogradsky District State Administration

НАЗК повідомило Нацполіцію про декларування недостовірної інформації головою Красноградської районної державної адміністрації, Євгеном Третяковим. ...

In Kharkiv, the United Territorial Community commissioned a well project for an entrepreneur whose firm was unable to build a well in Lyubotin

Золочівська селищна рада уклала угоду з ФОП Ткаченко Андрій Геннадійович щодо виготовлення проектних робіт ...

Schools in the Balakliya district continue to buy expensive chicken fillet

Андріївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 уклала угоду з ФОП Бузевата Світлана Юріївна ...

Kharkov meduniver twice in half a year ordered an expensive reconstruction of vivarium

Харківський національний медичний університет уклав угоду з ТОВ «Будівельник» щодо проведення ремонтних робіт вартістю ...

Medical University will spend 6 million to repair the complex twice as high prices for materials

Харківський національний медичний університет уклав угоду з ТОВ «Будівельник» щодо проведення ремонтних робіт вартістю ...