Слідчі Московського райвідділу поліції в місті Харкові підозрюють посадових осіб комунального підприємства “Харківські теплові мережі” у виведенні мільйонів гривень на фіктивні фірми в рамках кредитної програми Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Про це стало відомо з ухвали Московського райсуду Харкова від 26 вересня.

Міністерство фінансів України та МБРР 26 травня 2014 року уклали угоди про позику на загальну суму 382 млн.дол. для реалізації проекту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України».

КП «Харківські теплові мережі» в рамках цього проекту уклало договорів на загальну суму 107,59 млн.дол. Зокрема з АБ «Ексіс Індастріз», в вересні 2016 року. Яке в свою чергу в квітні 2018 року уклало договір субпідряду вартістю 4,01 млн.грн. з ПП «Полтавський будівельний центр». Потім між цими двома юр.особами в серпні 2018 року уклали ще один договір субпідряду вартістю 9,15 млн.грн. Договори стосувались встановлення теплових лічильників та допоміжного механічного та електричного устаткування на теплових пунктах житлових домів Харкова.

За період з січня по жовтень 2018 року було перераховано 3,27 млн.грн.

Під час розслідування, стало відомо що в 2018 році в ПП «Полтавський будівельний центр» працювало 4 особи разом з директором. А цивільно-правові договори з громадянами та фізичними особами підприємцями не укладались. Зазначена кількість працюючих осіб не співрозмірна з обсягами робіт які мали виконуватись за договорами субпідряду.

Також встановлено, що ПП «Полтавський будівельний центр» втратило (анулювали) ліцензію на ведення господарської діяльності у будівництві, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури.

Деякі види робіт, які мав виконувати ПП «Полтавський будівельний центр» передбачають одержання дозволу на виконання робіт з підвищеною небезпекою, якій видається територіальним відділенням Держпраці.

Однак, відповідно до інформації, яка отримана під час досудового розслідування від Головного управління Держпраці у Харківській області та від Головного управління Держпраці у Полтавській області діючі дозволи на виконання робіт з підвищеною небезпекою у ПП «Полтавський будівельний центр» відсутні та декларації відповідності матеріально-технічної бази підприємством не подавались.

Виходячи з вищевказаного, на думку слідчих, наявні підстави вважати, що договори субпідряду укладені між АБ «Ексіс Індастріз» та ПП «Полтавський будівельний центр» можуть бути вдаваними, та укладеними з метою конвертації бюджетних коштів у готівкову форму.

Також відомо, що ПП «Полтавський будівельний центр» залучало ТОВ «Будмонтажреконструкція» та ТОВ «БК Артбуд», в якості субпідрядних організацій. ТОВ «БК Артбуд» має ознаки фіктивності, а ТОВ «Будмонтажреконструкція» фігурує в кримінальному провадженні щодо розкрадання бюджетних коштів на виконанні підрядних робіт у Вовчанській центральній районній лікарні.

Власником та керівником ПП «Полтавський будівельний центр» є мешканець Люботина Ігор Марков.

Нагадаємо, що збиток Харківських теплових мереж за перше півріччя 2019 року склав 1 мільярд 56 мільйонів 915 тисяч гривень.

При цьому рівень розрахунків населення за послуги перед Харківськими тепловими мережами за перші 8 місяців 2019 року складає 99,2%.

Також стало відомо, що на комунальному підприємстві “Харківські теплові мережі” є борги по зарплаті перед працівниками за останні три місяці.

Прочитати про “схеми” керівництва цього комунального підприємства можна тут. Люди з оточення директора КП освоїли понад 100 млн.грн. завдяки сумнівним схемам.

А тут про те, як комунальне підприємство “ХТМ” віддає підряди на десятки мільйонів гривень приватній фірмі, створеній зі співробітників тепломереж.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Kernes Communal’ bought a car for a million

КП «Муніципальна компанія поводження з відходами» уклала угоду з ТОВ «Автомобільній дом «Соллі-Плюс» щодо ...

Merefa Hospital overestimates the value of butter with additional deals

За останній час в КЗОЗ «Мереф’янська центральна районна лікарня» кілька раз збільшила вартість 1 ...

Individuals entrepreneurs with the same selection of equipment and workers continue to saw tenders for the supply of products to regional schools

КЗ «Харківська загальноосвітня санаторна школа-інтернат № 112 Харківської облради уклав угоду з ФОП Якутенко ...

The inhabitants of Grafsky have got access to water

В селищі Графське (екс-Радянське) прибрали частину незаконновстановлених парканів, які перешкоджали доступ до річки Сіверський ...

The death of an activist in Eskhar: A director of the firm, which activist accused of corruption, have to undergoing psychiatric examination

На екс-директора ТОВ «АВА Сервіс 2017», якого підозрюють у заволодінні бюджетними коштами в Есхарі, ...

Kharkiv musical boarding school for many years ordered food for students from an entrepreneur, who had previously co-ordinated a contact phone with a telephone of this school

Харківська середня спеціалізована музична школа-інтернат протягом січня уклала договір та ряд додаткових угод з ...