Прокуратура міста Києва повідомила про підозру колишньому народному депутату України, Дмитру Святашу, щодо заволодіння 1,1 млрд.грн. коштів банку АТ «УкрCиббанк». Про це стало відомо з Фейсбук-сторінки прокуратури Києва.

Кримінальне провадження за цим фактом внесене до ЄРДР ще в жовтні 2013 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 190, ч. 1 ст. 205, ч. 1, 2, 3 ст. 358 КК України, за фактами заволодіння шляхом обману грошовими коштами АТ «УкрСиббанк» в особливо великому розмірі, фіктивного підприємництва, підроблення документів та їх використання. Про це стало відомо з ухвали Київського апеляційного суду від 14 серпня 2019 року.

Слідчими встановлено, що 3 травня 2007 року між АТ «УкрСиббанк» та ТОВ «Авто-Холдинг», ТОВ «Кременчуцький автоскладальний завод», ТОВ «Інтер-Авто», ТОВ «Автосервіс-Т», які входили до складу Корпорації «АІС» (правонаступником якої є Корпорація «Співдружність КОМП») були укладені кредитні договори у формі кредитних ліній з терміном погашення кредитів до 30 квітня 2009 року.

На підставі цих договорів АТ «УкрСиббанк» протягом 2007-2009 років здійснювало кредитування вказаних підприємств-позичальників на загальну суму 47,5 млн.грн. та 39,3 млн.дол. США. Виконання зобов`язань за кредитними договорами від 3 травня 2007 року забезпечувалось іпотекою об`єктів нерухомого майна, у тому числі, що належало на праві власності компанії Девелопмент Макс ЛЛС» та відповідні угоди підписувались представником зазначеної компанії, екс-нардепом Василем Поляковим, як одного із співвласників ТОВ «Група компаній «АІС».

У подальшому протягом лютого 2008 – жовтня 2010 років службові особи Корпорації «АІС» до настання кінцевого строку повернення отриманих від АТ «УкрСиббанк» кредитів, вчинили низку правочинів, відповідно до яких передали усі свої активи, які не були обтяжені іпотекою та заставою, в тому числі права на отримання нерухомості в процесі будівництва, на користь ПП «Імпульс-В», власником та керівником якого є все той же Василь Поляков, та низки інших юр.осіб: ТОВ «Опус Плюс», ТОВ «Сінтрекс», ІП «Черномор», ТОВ «АИС Транс Авто», ТОВ «Етуаль-Авто», ПП фірма «Сандра-Інтернешнел», ТОВ «Автотрансінвест», ПП «Автомобільне товариство Автоінвестстрой-Дніпропетровськ», «Автомобільне товариство Автоінвестстрой-Полтава», Корпорація «АІС», ВАТ «Плодоовоч», ТОВ «Інвестиційно-консалтингова компанія «Капітал-Груп», ТОВ «Інвестиційно-консалтингова компанія «Ін-Вест», ТОВ «Компанія з управління активами «Будівельні проекти», ТОВ «АІС Столиця Трейд», ТОВ «Буковинський квартал», ПП «Сервіс-Транс», ТОВ «Гранд Альянс Плюс», ІП «Делекспо-Груп», ТОВ «Автомазсервіс», ТОВ «Ріал Істейт», ТОВ «Авто-Тех-Комплект», ТОВ «Легалплейс», ТОВ «Укрбізнес ЛТД»
http://reyestr.court.gov.ua/Review/83664993

Ці юр.особи у подальшому ще кілька разів переоформлювалися на інших осіб задля унеможливлення повернення у їх власність корпорації та звернення стягнення на них для погашення заборгованості за кредитними договорами, укладеними із АТ «УкрСиббанк».

Крім того, в період з липня 2010 року по вересень 2011 року невстановлені слідством особи при пособництві фіктивного генерального директора корпорації «Співдружність КОМП», фіктивного засновника і директора ТОВ «Гранд Альянс Плюс», фіктивного директора ІП «Делекспо-Груп» та інших осіб, використовуючи завідомо підроблене рішення Ворошилівського райсуду міста Донецька від 19 березня 2010 року про визнання кредитних договорів та договорів іпотеки недійсними та зняття заборони щодо відчуження нерухомого майна, оформили договори купівлі-продажу з відчуження спочатку на користь ТОВ «Гранд Альянс Плюс», а потім на користь ІП «Делекспо-Груп» належних корпорації «Співдружність КОМП», компанії «Девелопмент Макс ЛЛС» і ПП «Імпульс-В» об`єктів нерухомого майна та об`єктів незавершеного будівництва, розташованих за адресами:
– м. Донецьк, вул. Разенкова, 14-А ;
– м. Луганськ , вул. Бакинських Комісаров 26, 162-А ;
– м. Черкаси, вул. Чигиринська, 60 /2;
– м. Рівне, вул . Київська (Лібкнехта), 102;
– м. Чернігів, вул. Інструментальна, 2-А;
– м. Харків, вул. Космічна, 2;
– м. Житомир, Київське шосе, 44-В;
– м. Харків, вул. Ганни, 13;
– м. Київ, Дегтярівська, 21;
– м. Харків, вул. Римарська, 22,
які були обтяжені іпотеками АТ «УкрСиббанк» на умовах забезпечення виконання зобов`язань за кредитними договорами від 3 травня 2007 року, а також частини об`єктів нерухомого майна, розташованих за адресою: м. Кременчук, вул. Салганна, 14-А , які не були обтяжені іпотеками АТ «УкрСиббанк».

За даними ЗМІ, Василю Полякову, 25 червня 2019 року в прокуратурі міста Києва вручили повідомлення про підозру в заволодінні шахрайським шляхом грошовими коштами «УкрСиббанку».

Всього компанії, які входять до складу Корпорації «АІС» отримали від АТ «УкрСиббанк» в загальному розмірі 2,3 млрд.грн.

За результатами слідства, Дмитру Святашу оголошено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.190 КК України (заволодіння чужим майном шляхом зловживання довірою (шахрайство), вчинене за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах, та за ч.3 ст.27 ч. 3 ст. 358 КК України (підроблення офіційного документа, що видається чи посвідчуються підприємством, установою, організацією, і який надає права або звільняє від обов’язків, з метою використання їх як підроблювачем, так і іншими особами, за попередньою змовою групою осіб).

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

In the geriatric boarding house, the cost of sunflower oil has been highlighted

Комунальна установа Харківський геріатричний пансіонат ветеранів праці Харківської обласної ради уклав угоду з ФОП ...

Конкурс на перевезення по «золотим маршрутам» області: суд визнав розпорядження Світличної протиправним

Суд визнав протиправним та скасував розпорядження Харківської ОДА від 06.06.2019 №325 щодо скасування результатів ...

Kharkiv Metro sells advertising services at prices that are 4 times lower than market ones

Комунальне підприємство «Харківський метрополітен» в 4 рази занижує доходи від рекламної діяльності. Такий висновок ...

The cost of futsal balls in the Krasnogradsky and Zmeyvsky districts of the region is 3.5 times

В Красноградському районі, сектор молоді та спорту в грудні 2018 року придбав футзальні м’ячі ...

Zhidkov insolently does not obey the orders of the chairman of the Regional State Administration, spitting a million without bidding

Управління освіти, культури і туризму Дергачівської РДА без проведення відкритих торгів уклало три угоди ...

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВДРУГЕ ЗАДОВОЛЬНИВ ПОЗОВ ХАЦ ПРО ПОВЕРЕННЯ У ВЛАСНІСТЬ ХАРКІВ’ЯН БЕЗКОШТОВНО РОЗДАНОЇ ЗЕМЛІ

Сьогодні, 6 вересня, суддя Господарсього суду Харківської області Байбак О.І. прийняв рішення задовольнити позов ...