Верховний суд України відхилив позицію комунального підприємства «Комплекс з вивозу побутових відходів» щодо обкладання порожніх квартир подвійним тарифом на вивезення сміття. Про це стало відомо з Постанови суду від 18 липня 2019 року.

Судові процеси продовжувались протягом 1,5 років, двічі доходячи до Верховного суду.

Також 12 вересня 2019 року, територіальне відділення АМКУ вже вдруге виявило ознаки правопорушення у КП «Комплекс з вивозу побутових відходів» щодо необґрунтованого нарахування плати за послуги з вивезення побутових відходів власникам квартир,у яких відсутні зареєстровані особи.

У Харкові, з вересня-жовтня 2016 року власники квартир, в яких ніхто не проживає, почали звертатися до правозахисних організацій міста, отримавши подвійні рахунки за вивезення сміття. Згідно наказу КП«Комплекс з вивозу побутових відходів» № 302/інф від 28 вересня 2016 р., власники всіх порожніх приміщень в місті Харкові, за якими відсутні зареєстровані споживачі, мають платити подвійний тариф (за 2 мешканців) за послугу з вивозу побутових відходів.Харківське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України вирішило,що це є суттєвим порушенням законодавства про захист економічної конкуренції та наклало на підприємство штраф в розмірі 68 тис.грн. Також цим рішенням АМКУ зобов’язало КП припинити порушення законодавства протягом двох місяців з дня отримання рішення.

На підприємстві це нововведення пояснили тим,що подвійне нарахування робиться по «нульовим» квартирам з 1 вересня 2016 року виключно з міркувань справедливості – на підставі численних звернень мешканців, які справно оплачують вивіз твердих побутових відходів, тоді як господарям сусідніх квартир, що здають житло площу в оренду, послуга обходиться безкоштовно,оскільки там ніхто не зареєстрований. «Ми прийняли таке рішення, тому що насправді порожніх квартир просто немає. Вони всі здані в оренду, і там живе мінімум дві-три людини, які теж виробляють сміття» –пояснив директор КП «Комплекс з вивозу побутових відходів» Фазіль Аббасов.

КП«Комплекс з вивозу побутових відходів» намагалось оскаржити рішення АМКУ в суді. Перша та друга судові інстанції в 2018 році задовольнили та залишили в силі відповідно, позов комунального підприємства. Після чого Верховний суд повернув справу в першу інстанцію. І вже в 2019 році, в задоволенні позову КП відхилили. Друга інстанція та Верховний суд підтримали це рішення першої інстанції.

На думку судів, у рішенні АМКУ №158-р/к доведено зловживання КП «Комплекс з вивозу побутових відходів» монопольним становищем на ринку, що виявилося в необґрунтоване нарахування плати за послуги з вивезення побутових відходів власникам квартир, у яких відсутні зареєстровані особи.

Станом на зараз, у Харкові, одна людина повинна сплачувати 23,47 грн. в місяць за послуги вивезення побутових відходів. Тобто, обкладання однієї порожньої квартири подвійним тарифом, комунальному підприємству щомісяця приносить 46,94 грн.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Following the publication of the Kharkiv Anti-Corruption Center, the Antimonopoly Committee of Ukraine has established in Zergachevsky region a cutting of a tender for the processing of pit latrines

Харківське тер.управління Антимонопольного комітету України встановило змову на тендері Управління освіти, культури і туризму ...

A deputy of Chuguev City Council earns money on dubious repairs of schools

Депутат Чугуївської міськради з оточення нардепа Дмитра Шенцева — Руслан Овчаренко почав регулярно отримувати ...

Kharkiv agenda

25 березня представники громадських організацій, політичних партій та активна громадськість Харкова зібралися у прес-центрі ...

Decentralization in Hromadas: corruption in the mention of roads

За документами київська фірма ТОВ «Будкрафт» ремонтує дороги за добу. При цьому підряди підприємство ...

«Довіряй ділам»: збиток Харківських тепломереж за перше півріччя 2019 року склав більше мільярда гривень

Можна проходити повз, нічого особливого, просто збиток Харківських теплових мереж за перше півріччя 2019 ...