ГО «Харківський антикорупційний центр» в рамках проекту «Відкриті комунальні підприємства» відкрив фінансову звітність одного з найбільш резонансних комунальних підприємств міста – «Центральний парк культури та відпочинку ім. М.Горького».

Це найбільший іміджевий проект за весь час правління Геннадія Кернеса у Харкові. Всі кризи, проблеми, збитки різних КП виправдовуються міськрадою та її адептами зазвичай одним: «а ви подивіться, який в нас чудовий парк Горького».

Під час відкриття парку Горького, в серпні 2012 року, Кернес обіцяв, що парк буде прибутковим та самостійно віддасть кредит.

«Парк Горького стане прибутковим підприємством. Дохід підприємства спрямуємо на створення і підтримку комфортних умов для відвідувачів парку і на погашення кредиту на його реконструкцію в 20 млн. євро», – казав міський голова.

АА, який кредит? Кредит взяли влітку 2011 року у ПАТ «Промінвестбанк» на закупівлю атракціонів під час реконструкції. Частина кредиту розміром в 20 млн. євро була отримана в гривні, частина – у валюті. Віддати його планували через чотири роки. Тоді під заставу віддали частину майна харківського метрополітену.

Але, кредитний договір майже щорічно продовжують. Річна процентна ставка за користування кредитом становить не більше 17% річних в гривні і не більше 9% річних в Євро.

А тепер перейдемо до прибутків/збитків парку Горького, до суми невиплаченого кредиту на сьогоднішній день, до суми тіла кредиту та відсотків, які заплатили за останні роки та багато іншого.

Перше півріччя 2019 року КП «Центральний парк культури та відпочинку ім.М. Горького» завершив з прибутком в…32 тис.грн. Про це стало відомо з Веб-порталу відкритих даних Харкова.

Весь парк з десятками атракціонів та точками громадського харчування приніс за півроку лише трішки більше 1 тис.доларів.

2018 рік підприємство завершило з прибутком в 173 тис.грн., 2017 рік — зі збитками в 16,1 млн.грн., 2016 рік — з прибутком в 2 тис.грн. та 2015 рік — зі збитками в 24,8 млн.грн.

За 4,5 роки, протягом 2015-2019 років, загальний фінансовий показник парку Горького складає 40,7 млн.грн. ЗБИТКІВ. Можливо саме таку прибутковість парку Горького, Геннадій Кернес мав на увазі в серпні 2012 року.

На 30 червня 2019 року, сума невиплаченого кредиту у парку Горького складає 239,6 млн.грн. (майже 10 млн.дол. США). Наприклад, станом на 31 грудня 2016 року сума невиплаченого кредиту складала 288,9 млн.грн. Останні 5 років, сума невиплаченого кредиту коливається від 240 до 300 млн.грн.

За перше півріччя 2019 року КП «Центральний парк культури та відпочинку ім.М. Горького» витратив на погашення кредиту та виплату відсотків 30,9 млн.грн. (з яких погашення тіла кредиту — 12,9 млн.грн, сплата відсотків — 18,0 млн.грн.) В 2018 році на погашення кредиту та відсотків — 56 млн.грн. (тіло кредиту — 28,4 млн.грн, сплата відсотків — 27,6 млн.грн.), в 2017 році — 50,7 млн.грн. (тіло кредиту — 21,1 млн.грн, сплата відсотків — 29,6 млн.грн.), в 2016 році — 42,1 млн.грн. (тіло кредиту — 12,9 млн.грн, сплата відсотків — 29,2 млн.грн.), в 2015 році — 42,1 млн.грн. (тіло кредиту — 12,6 млн.грн., сплата відсотків — 29,5 млн.грн.).

Всього за 2015-2019 роки, парк Горького виплатив 221,8 млн.грн. тіла кредиту та відсотків (кредит — 87,9 млн.грн., відсотки — 133,9 млн.грн.).

На балансі парку Горького станом на 30 червня 2019 року перебуває основних засобів на 336,8 млн.грн. Лише трішки більше, ніж сума невиплаченого кредиту.

Нагадаємо, що в 2018 році з міського бюджету Харкова була виділена фінансова допомога парку Горького розміром 170 млн.грн., в 2019 році — 133,6 млн.грн.

…………………….
Публікація створена у рамках проекту «Прозорі комунальні підприємства Харкова» за сприяння Національного Фонду підтримки Демократії (National Endowment for Democracy).

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Representatives of Malynivska hromada are doing winter road repair

Комунальне підприємство “МАЛИНІВКА” уклало угоду з ФОП Рабчук Сергій Володимирович на капітальний ремонт пішохідного ...

The subway will pay a private firm of 13.5 million for servicing the payment system

КП «Харківський метрополітен» уклав угоду з ТОВ «Науково-виробниче об’єднання ПАМ» щодо обслуговування системи оплати ...

An ex-wife of an odious judge claims to be in the National Anti-corruption Bureau of Ukraine, in which from the air funds appear in the declaration

Яна Жигалкіна претендує на посаду заступника керівника Управління зовнішніх комунікацій Національного антикорупційного бюро. Про ...

In the Kharkiv region, the education department violated the instructions of the governor and ordered repairs without an auction from an “black list” entrepreneur

Відділ освіти, молоді та спорту Дворічанської РДА уклав дві угоди з ФОП Скрипніков Сергій ...

The Antimonopoly Committee has set a conspiracy on a tender for the construction of a watering water supply system along the Moscow avenue

Харківське територіальне відділення АМКУ встановило, що ТОВ «БК «Спецбудтехнологія» та ТОВ «Декорбудсервіс» в 2017 ...

Kharkiv Anticorruption Center told in Poltava how to “open” communal enterprises

Минулого тижня активісти «Харківського антикорупційного центру» провели тренінг «Доступ до публічної інформації» у Полтаві. ...