Комунальне підприємство «Харківський метрополітен» в 4 рази занижує доходи від рекламної діяльності. Такий висновок зробила Держаудитслужба після проведення фінансового аудиту цього КП за період з 1 січня 2016 по 28 лютого 2019.

За результатами проведеного аудиту фінансової діяльності метрополітену, оцінка ефективності управління відповідає незадовільному рівню, що пов’язано із недоліками у сфері управління.

Вже декілька років, Харківський антикорупційний центр та всі небайдужі громадяни намагались дізнатись про те, а який же дохід від реклами отримує харківське метро. І ось нарешті – ці дані були отримані.

За три роки, з 2016 по 2018, дохід харківського метрополітену від реклами склав 41,78 млн.грн., що складає 1,98% від загальної суми чистих доходів підприємства за цей період. 97%, а саме 2,04 млрд.грн. – це дохід від перевезення пасажирів.

В 2016 році дохід від надання місць під розміщення реклами склав 11,54 млн.грн., в 2017 – 14,9 млн.грн., в 2018 – 15,34 млн.грн., за січень-лютий 2019 – 2,66 млн.грн.

Як зазначено в аудиторському звіті, розрахунок щомісячної вартості послуг розміщення реклами у метрополітені виконувався в довільній формі без використання нормативно-правової чи методологічної бази.

Проведеним аналізом інформації, розміщеної на сайтах рекламних агентств щодо вартості розміщення реклами в харківській «підземці», встановлено, що вона мінімум в чотири рази перевищує ту, яка зазначена в договорах метрополітену з рекламними агентствами та мерчендайзерами.

Так, наприклад, «Харківський метрополітен» продає послуги з розміщення реклами на скляно-металевих дверях типу «Метро» (на 172-дверях одним пакетом) за 12,88 тис.грн. В той же час, вартість послуг рекламного агентства «FreeBoard» щодо розміщення реклами на скляно-металевих дверях типу «Метро» (на 172-х дверях одним пакетом) складає вже 50 тис.грн.

Таким чином, посередницькі рекламні компанії визначають вартість розміщення реклами в метро в середньому в чотири рази вище, ніж розраховано та пропонується КП «Харківський метрополітен».

За укладеними метрополітеном договорами на послуги по наданню місць для розміщення реклами, більше 80% замовників – це рекламні агентства. Фактично метрополітен продає послуги з розміщення реклами не кінцевим споживачам. Продає за ціною, яка в 4 рази нижче ринкової.

Як зазначено у висновку аудиторського звіту, КП «Харківський метрополітен» має можливість підвищити вартість своїх послуг по наданню місць для розміщення реклами на 350% – 400% та при цьому залишитися конкуретноспроможним на цьому ринку.

Нагадаємо, що збиток метрополітену в 2016 році склав 142,3 млн.грн, в 2017 – 57 млн.грн, в 2018 – 131,1 млн.грн., в першому кварталі 2019 – 46,9 млн.грн. При цьому вартість проїзду підвищувалась щорічно, в 2017, в 2018 та 2019 роках.

Також з аудиторского висновку стало відомо, що 90,8% вагонів у метро зносилися. Крім цього, як виявилось, метрополітен має заборгованість за виконання робіт з ремонту та технічного переоснащення рухомого складу перед своїм тендерним фаворитом, ТОВ «Ваго-рев», на суму в 218,5 млн.грн.

Залишаючи якість послуг на тому ж низькому рівні, керівництво міста та комунального підприємства продовжує вирішувати проблеми метро виключно підвищенням вартості проїзду, не вирішуючи причин виникнення проблем по суті.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Merefyanskaya United Territorial Community buys food at overpriced prices

Виконавчий комітет Мереф’янської міської ради уклав низку угод про закупівлю продуктів харчування для закладів ...

The court overturned suspicion of Maxim Musieff

21 травня 2019 року Київський райсуд міста Харкова (суддя Колесник Світлана Андріївна) скасував підозру ...

Kharkiv Zoo bought grapes at 219 UAH per kilogram

Харківський зоопарк 19 липня уклав договір на закупівлю фруктів та горіхів загальною вартістю 950 ...

How to overpay for the repair of a regional school in Kharkiv

Ремонт КЗ «Обласна спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Обдарованність» Харківської облради був проведений за завищеними ...

Police found in Stamatin overpaid 2 million on one purchase

Поліція відкрила чергове кримінальне провадження через розкрадання коштів КП «Харківський метрополітен». Про це йдеться ...

After the publication of the Kharkiv anticoruption centre, the prosecutor’s office opened a fruit procurement procedure at the zoo

Прокуратура Харківської області розпочала розслідування щодо закупівлі КП «Харківський зоологічний парк» їжі для тварин ...