Правоохоронці підозрюють службових осіб комунального підприємства «Харківський метрополітен», ТОВ “НВО “Пам” та ФОП Поліщук Богдан Владиславович у заволодінні грошовими коштами за ознаками кримінального правопорушення ч.3 ст.191 КК України, тяжкий злочин. Про це стало відомо з ухвали Комінтернівського райсуду міста Харкова від 8 липня.

За даними слідства, незаконне заволодіння грошовими коштами відбувалось у період 2017-2019 років, під час здійснення поставок ТМЦ і поточного ремонту та технічного обслуговування рухомого складу «підземки».

Поліщук Богдан Владиславович та ТОВ «НВО «Пам» неодноразово ставали фігурантами розслідувань Харківського антикорупційного центру з приводу поставок матеріалів та надання послуг метрополітену по завищеним цінам.

У кінці грудня 2018 року, КП «Харківський метрополітен» придбав у Богдана Поліщука дверні навіси ПДН-74 в півтора рази дорожче, ніж такі самі навіси придбав в Дніпрі місцевий метрополітен. Якби «Харківський метрополітен» купив би дверні навіси ПДН-74 за дніпровською ціною, то було би зекономлено 144,25 тис.грн..

Всього з Богданом Поліщуком метрополітен уклав 6 договорів на поставку різних товарів на загальну суму 8,2 млн.грн.

У вересні 2018 року Богдан Поліщук поставив на харківський метрополітен 996 генераторів вогнегасного аерозолю МАГ-3 по 2 430 грн. за 1 шт. на загальну суму 2,9 млн.грн. (з ПДВ).

Одночасно слідчими встановлено, що ринкова вартість на вказані генератори у відкритих джерелах у Харкові складає 893 грн. за 1 шт. Тобто вартість партії у 996 одиниць мала складати 889,4 тис.грн. Таким чином, збитки КП «Харківський метрополітен» від закупівлі засобів пожежогасіння за завищеними цінами складають понад 2 млн.грн.

Більше про «талановиту» сім’ю Богдана Поліщука можна прочитати в матеріалі ХАЦ щодо поставок матеріалів на метрополітен по завищеним цінам.

Також, протягом 2018-2019 років КП «Харківський метрополітен» уклало з ТОВ “НВО “Пам” два договори щодо надання послуг з технічного обслуговування пристроїв автоматизованої системи оплати проїзду, загальною вартістю 25,85 млн.грн.

Фірма знаходиться у будівлі поряд з метрополітеном – вул. Різдвяна, 29А оф. 310.

На теперішній час за вказаними двома договорами на адресу ТОВ “НВО “Пам” перераховано 13,4 млн.грн.
У подальшому, як встановили слідчі, отримані кошти, ТОВ “НВО “Пам” перераховало на рахунки підприємств-транзитерів та з ознаками фіктивності задля обготівкування грошових коштів.

Директором КП «Харківський метрополітен» є Вячеслав Стаматін.

Нагадаємо, що з 7 лютого вартість проїзду в метро збільшилась з 5 до 8 гривень. Тим не менш, перший квартал 2019 року, КП «Харківський метрополітен» закінчило вже зі звичними збитками в 46,9 млн.грн.

Залишаючи якість послуг на тому ж низькому рівні, керівництво міста та комунального підприємства продовжує вирішувати проблеми метро виключно підвищенням вартості проїзду, не вирішуючи причин виникнення проблем по суті.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Individuals entrepreneurs with the same selection of equipment and workers continue to saw tenders for the supply of products to regional schools

КЗ «Харківська загальноосвітня санаторна школа-інтернат № 112 Харківської облради уклав угоду з ФОП Якутенко ...

Repair of the theater named after Shevchenko: the successor was the favorite company of the Regional State Administration, whose director was suspected of stealing money

Департамент капітального будівництва Харківської ОДА уклав угоду з ТОВ «Індіго-Груп» щодо проведення ремонту театру ...

Kharkiv zoo broke the agreement for the purchase of golden mandarins and pineapples for animals

КП «Харківський зоологічний парк» розірвав угоду щодо придбання фруктів, який був укладений з ФОП ...

Kharkiv Christmas Tree Records: To Disassemble New Year Ornaments on Freedom Square to Spend UAH 1 Million

Комунальне підприємство “Міський інформаційний центр” уклало дві угоди на демонтаж обладнання на площі Свободи ...

Psychoneurological boarding house buys the most expensive honey in Ukraine

КУ «Ржавецький психонервологічний інтернат» уклав угоду з ФОП Чучкіна Олена Володимирівна щодо придбання меду ...

Two years after the publication of the Kharkiv Anticorruption Center, the National Agency for the Prevention of Corruption revealed inaccurate information in the declaration of the chairman of the Krasnogradsky District State Administration

НАЗК повідомило Нацполіцію про декларування недостовірної інформації головою Красноградської районної державної адміністрації, Євгеном Третяковим. ...