Правоохоронці підозрюють службових осіб комунального підприємства «Харківський метрополітен», ТОВ “НВО “Пам” та ФОП Поліщук Богдан Владиславович у заволодінні грошовими коштами за ознаками кримінального правопорушення ч.3 ст.191 КК України, тяжкий злочин. Про це стало відомо з ухвали Комінтернівського райсуду міста Харкова від 8 липня.

За даними слідства, незаконне заволодіння грошовими коштами відбувалось у період 2017-2019 років, під час здійснення поставок ТМЦ і поточного ремонту та технічного обслуговування рухомого складу «підземки».

Поліщук Богдан Владиславович та ТОВ «НВО «Пам» неодноразово ставали фігурантами розслідувань Харківського антикорупційного центру з приводу поставок матеріалів та надання послуг метрополітену по завищеним цінам.

У кінці грудня 2018 року, КП «Харківський метрополітен» придбав у Богдана Поліщука дверні навіси ПДН-74 в півтора рази дорожче, ніж такі самі навіси придбав в Дніпрі місцевий метрополітен. Якби «Харківський метрополітен» купив би дверні навіси ПДН-74 за дніпровською ціною, то було би зекономлено 144,25 тис.грн..

Всього з Богданом Поліщуком метрополітен уклав 6 договорів на поставку різних товарів на загальну суму 8,2 млн.грн.

У вересні 2018 року Богдан Поліщук поставив на харківський метрополітен 996 генераторів вогнегасного аерозолю МАГ-3 по 2 430 грн. за 1 шт. на загальну суму 2,9 млн.грн. (з ПДВ).

Одночасно слідчими встановлено, що ринкова вартість на вказані генератори у відкритих джерелах у Харкові складає 893 грн. за 1 шт. Тобто вартість партії у 996 одиниць мала складати 889,4 тис.грн. Таким чином, збитки КП «Харківський метрополітен» від закупівлі засобів пожежогасіння за завищеними цінами складають понад 2 млн.грн.

Більше про «талановиту» сім’ю Богдана Поліщука можна прочитати в матеріалі ХАЦ щодо поставок матеріалів на метрополітен по завищеним цінам.

Також, протягом 2018-2019 років КП «Харківський метрополітен» уклало з ТОВ “НВО “Пам” два договори щодо надання послуг з технічного обслуговування пристроїв автоматизованої системи оплати проїзду, загальною вартістю 25,85 млн.грн.

Фірма знаходиться у будівлі поряд з метрополітеном – вул. Різдвяна, 29А оф. 310.

На теперішній час за вказаними двома договорами на адресу ТОВ “НВО “Пам” перераховано 13,4 млн.грн.
У подальшому, як встановили слідчі, отримані кошти, ТОВ “НВО “Пам” перераховало на рахунки підприємств-транзитерів та з ознаками фіктивності задля обготівкування грошових коштів.

Директором КП «Харківський метрополітен» є Вячеслав Стаматін.

Нагадаємо, що з 7 лютого вартість проїзду в метро збільшилась з 5 до 8 гривень. Тим не менш, перший квартал 2019 року, КП «Харківський метрополітен» закінчило вже зі звичними збитками в 46,9 млн.грн.

Залишаючи якість послуг на тому ж низькому рівні, керівництво міста та комунального підприємства продовжує вирішувати проблеми метро виключно підвищенням вартості проїзду, не вирішуючи причин виникнення проблем по суті.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

In the Pisochin, repairing roads was ordered to a person who was found guilty of official negligence in court during another road repair

Пісочинська селищна рада 21 травня уклала договір вартістю 155,25 тис.грн. з ФОП Саакян Арамаіс ...

Kernes Communal’ bought a car for a million

КП «Муніципальна компанія поводження з відходами» уклала угоду з ТОВ «Автомобільній дом «Соллі-Плюс» щодо ...

Kharkiv utility companies ordered 25 repairs of dwelling houses to firms with signs of fictitiousness

Комунальне підприємство “Харківспецбуд” протягом травня-жовтня 2018 року уклало 25 договорів з ТОВ «Інвестбуд регіон ...

Antimonopoly Committee suspects conspiracy to tender for repair of opera theater worth 250 million hryvnia

Територіальне відділення Антимонопольного комітету підозрює ТОВ «Ремстройсинтез» та ТОВ «Група Термік» у змові під ...

In the United Territorial Hromada in the Kharkiv region continue to make secret purchases

У Наталинській ОТГ придбали меблі майже на 100 тис. грн. та не опублікувати звіт ...

Розкішний туалет в парку Горького: відкрито кримінальне провадження

Правоохоронці розслідують кримінальне провадження щодо привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем під час реконструкції ...