The court overturned suspicion of Maxim Musieff

21 травня 2019 року Київський райсуд міста Харкова (суддя Колесник Світлана Андріївна) скасував підозру екс-голові Адміністрації Холодногірського району Максиму Мусєєву. Про це стало відомо з ухвали Касаційного кримінального суду Верховного суду від 18 червня 2019 року.

Нагадаємо, що скасування підозри стало можливим після внесення до КПК сумновідомих «правок Лозового». Але з березня 2018-го року, коли вони набрали чинності, це одиничний випадок на десятки тисяч клопотань, коли суд задовольняє скаргу адвоката підозрюваного і скасовує повідомлення про підозру.

Звертає особливу увагу, що в реєстрі судових рішень немає жодної ухвали Київського райсуду по скаргам і заявам Мусєєва та його представника, в тому числі і скасування підозри. Крім цього жодної ухвали в Єдиному державному реєстрі судових рішень немає по кримінальному провадженню №2218220000000194 від 11 серпня 2018 року, за яким і розслідується справа по Мусєєву.

Взагалі за майже рік розслідування, яке стосується справи Максима Мусєєва, в реєстрі судових рішень можна знайти тільки одну ухвалу – ухвалу Касаційного кримінального суду Верховного суду від 18 червня 2019 року.

Нагадаємо, що Мусєєва звинувачують у державній зраді (ч. 1 ст.111 КК України).

Прокуратура Харківської області подала апеляцію на ухвалу Київського райсуду від 21 травня. Апеляція мала відбутись 13 червня, о 9:30, в Харківському апеляційному суді.

Але засідання не відбулось, бо захисник Максима Мусєєва, Юрій Вишневецький, звернувся до Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду про направлення кримінального провадження за апеляційною скаргою прокурора Харківської області, з Харківського апеляційного суду до іншого суду апеляційної інстанції.

Вишневецький мотивував клопотання тим, що Максим Мусєєв, має свої опозиційні політичні погляди та свою публічну критику влади України, зокрема правоохоронних структур Харківської області. Тому, на думку захисника, ці обставини унеможливлюють забезпечення неупередженості суду в межах юрисдикції Харківського апеляційного суду.

Але Касаційний кримінальний суд Верховного суду 18 червня відмовив в задоволенні клопотання захисника про направлення провадження з одного суду апеляційної інстанції до іншого.

Поки є невідомим, коли відбудеться засідання Харківського апеляційного суду щодо розгляду скарги прокуратури Харківської області.

Раніше Юрій Вишневецький був також адвокатом Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Case of “Backpacks Avakov”: The third participant in the case took the blame on himself

Сьогодні у Червонозаводському суді було проведене засідання у так званій «справі рюкзаків Авакова», під ...

In the Kharkiv region, the education department violated the instructions of the governor and ordered repairs without an auction from an “black list” entrepreneur

Відділ освіти, молоді та спорту Дворічанської РДА уклав дві угоди з ФОП Скрипніков Сергій ...

ХАЦ підбив підсумки діяльності у 2016 році

Члени “Харківського антикорупційного центру” провели прес-конференцію, яка була присвячена антикорупційним підсумкам 2016 року.

Децентралізація в ОТГ: Київська фірма ремонтує дороги за добу

За документами київська фірма ТОВ «Будкрафт» ремонтує дороги за добу. При цьому підряди підприємство ...

The authorities of Kegicevka will pay 120 thousand for a concert of the “Lisapetny batalyon” band

Кегичівська селищна рада уклала угоду з ФОП Дегтярьова Т.О. щодо організації концерту на суму ...

The court issued a lawsuit to suspend the decision of the Executive Committee to increase the cost of travel

#будьХАЦиком Друзі, в нас сьогодні дві перемоги. Перша – зупинене рішення Виконкому щодо підвищення ...