Верховний суд 21 березня остаточно повернув харків’янам 3 гектари землі в Лісопарку, які міськрада незаконно у 2014 році безкоштовно виділила у власність обслуговуючого кооперативу “ЖБК “Резиденція”. Про це стало відомо з сайту генпрокуратури.

23 квітня 2014 року Харківська міськрада надала у власність “ЖБК “Резиденція” земельну ділянку площею 3 га (кадастровий номер 6310136600:10:001:0200) по Білгородському шосе, 34.
Будівництво мали виконати до кінця 2016 року.

Засновниками “ЖБК Резиденція” на момент отримання у власність ділянки були Олександр Карташов, Альона Вищнєвецька та Юрій Зал (людина з бізнес-оточення депутата Харківської міськради Ігоря Аріха). Раніше власниками кооперативу були – Олександр Коровкін, Сергій Руденко, Олексій Стародубов та Олександр Тімій. Коровкін та Тімій — особи з бізнес-оточення Харківського міського голови Геннадія Кернеса.

Олександр Коровкін та Олександр Тімій були засновниками біля десятка схожих кооперативів, які отримували землю за аналогічною схемою. Також Коровкін раніше був бізнес-партнером сина Геннадія Кернеса Даніїла Прівалова у ТОВ «Фірма «Діана», яке володіє Сумським ринком у Харкові.

Суд першої інстанції зазначив, що рішення міськради прийнято у встановленому Законом порядку, з додержанням усіх вимог чинного законодавства України, проте апеляційна колегія суддів прийшла до висновку, що “ЖБК “Резиденція” створено з порушенням Житлового Кодексу УРСР та Примірного статуту ЖБК. На думку Східного апеляційного господарського суду, Харківська міськрада при прийнятті рішення о виділенні земельної ділянки кооперативу, недотрималась вимог ст. 41 Земельного кодексу України, Житлового кодексу Української РСР та Примірного статуту.

Верховний суд залишив постанову Східного апеляційного господарського суду без змін.

За останніми даними експертів, ринкова вартість земельної ділянки складає 120 млн.грн.

За даними порталу “Харків times”, на цій ділянці побудували котеджне селище Redwood Park. Котеджі і земельні ділянки пропонуються для продажу.

Наразі незаконно відведені землі повернуто в комунальну власність.

Tags:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Kernes VS Klitschko: who is more expensive

Харків’яни, пропонуємо вам пограти на тоталізаторі! Правила та питання дуже прості — робіть свої ...

Kharkiv heat networks will write a million hryvnias to simulate collection services

8 жовтня 2018 року КП «Харківські теплові мережі» уклало договір з ТОВ «Юридична фірма ...

Shakhnok’s favorites will receive 1.5 million for additional work. Technical supervision is done by a relative of the contractor’s director

Комунальний заклад Богодухівської районної ради “Районний будинок культури” уклав угоду з ТОВ «Індіго Груп» ...

On the highway Kharkov-Zmiy-Gorohovita-Balaklia will spend almost 40 million hryvnia

Служба автомобільних доріг у Харківській області уклала угоду з ПП «Полтавабудцентр» щодо ремонту дороги ...

Kharkiv utility companies ordered 25 repairs of dwelling houses to firms with signs of fictitiousness

Комунальне підприємство “Харківспецбуд” протягом травня-жовтня 2018 року уклало 25 договорів з ТОВ «Інвестбуд регіон ...

Police are abducting Zhilkomservis almost 2 million during repairs of the facades of residential buildings. List of addresses

Правоохоронці встановили, що службові особи комунального підприємства «Жилкомсервіс» зловживаючи службовим становищем, з метою виведення ...