+1 в карму #хацикам
«ось ви публікуєте, розслідуєте, а де результат?»
Не хвилюйтесь – результат є.

Прокуратура повідомила про підозру директору товарної біржі «Євромаркет» у заниженні реальної вартості бази відпочинку «Комунальник», яка знаходиться на березі водосховища у Старому Салтові. Про це стало відомо з сайту облпрокуратури.

В листопаді 2016 року Харківський антикорупційний центр повідомив, що Харківська міськрада за безцінь продала пансіонат у Старому Салтові, який належав реорганізованому ХКП «Міськелетротранс».

Після цього, цією занадто дешевою приватизацією зацікавились в Нацполіції. І ось результат. Ми сподіваємось, що підозра директору товарної біржі не буде останньою, і всі винні будуть покарані. Звісно, за рішенням суду.

Власниками товарної біржі «Євромаркет» є Євген Коваль з АР Крим та Ірина Коваль з Первомайського району Харківської області. Директором, якій і повідомлено про підозру, є саме Ірина Коваль. Також, разом з Сергієм Тищенко, Ірина Коваль є підписантом в цій товарній біржі.

Як розповіли в прокуратурі, 37-річній жінці інкримінується службове підроблення, а також зловживання своїми повноваженнями оцінювачем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 366, ч. 3 ст. 365-2 КК України).

Рекреаційний комплекс «Комунальник» призначався для оздоровлення працівників комунального підприємства «Міськелектротранс» та перебував у власності територіальної громади Харкова. В 2011 році це комунальне підприємство було реорганізоване.

У лютому 2016 року Харківська міськрада передала комплекс з понад 60 будиночків в оренду ТОВ «Український зодчій». За півроку чиновники вирішили продати базу відпочинку ТОВ «Український зодчій». За майно заплатили в міський бюджет Харкова трохи більше 2,5 млн.грн. разом з ПДВ.

За даними слідства, оцінювач, Ірина Коваль, значно занизила вартість пансіонату «Комунальник». Так, на момент передання майна в оренду воно оцінювалося в 3,9 млн.грн., а при продажу оцінка без ПДВ склала трохи більше 2 млн.грн. У той же час, за висновками експертів, ринкова вартість бази на момент приватизації становила 5,8 млн.грн. Тобто реальну ціну комплексу свідомо занизили майже утричі.

Варто відзначити, що за умови проведення торгів, за комплекс на березі водойми учасники конкурсу могли запропонувати навіть більшу суму, яка б в подальшому поповнила міський бюджет Харкова.

Неправдиві відомості оцінювач внесла до звіту про оцінку майна. В подальшому документ передали до управління комунального майна та приватизації Харківської міськради для підтвердження вартості нерухомості при продажу.

Наразі досудове розслідування триває. Максимальна санкція статті передбачає покарання у вигляді 8 років позбавлення волі.

Нагадаємо, що прокуратура також звернулася до суду з позовом щодо визнання незаконним рішення про приватизацію бази відпочинку, а також визнання недійсним договору купівлі-продажу. Але в суді першої інстанції позов прокуратури відхилили. Наразі справа перебуває в стадії апеляційного оскарження.

Також нагадаємо, що власниками ТОВ «Український зодчій» на момент придбання пансіонату були Вікторія Алексанян та Юрій Василенко, а керівником – Віталій Каратаєв.

Всі вони є людьми з бізнес-оточення Вячеслава та Олени Стеріних, які в свою чергу є оточенням нардепа Михайла Добкіна.

Tags:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

ХАЦ НЕ ДАВ ХАРКІВВОДОКАНАЛУ РОЗПИЛЯТИ 84 ТИСЯЧІ ГРИВЕНЬ НА ЗАКУПІВЛІ НАДКОШТОВНОЇ «ПЛАЗМИ»

Друзі маленька #перемога відбулася у Харкові. Харківський антикорупційний центр разом з депутатом Харківської міськради Ігорем Черняком ...

Ex-mayor of Eshar suspected of corruption by police. It has sent materials to a court

Управління захисту економіки в Харківській області направило до суду 22 протоколи щодо дій, пов’язаних ...

Law enforcers have opened the proceedings after a collective appeal due to the lack of heating in the apartments of Kharkiv

Слідчі СУ ГУНП в Харківській області розслідують кримінальне провадження з фактами службової недбалості посадовими ...

Scandalous construction near Metalist Stadium: Police opened criminal proceedings through fraud

Слідчі Слобідського райвідділу поліції в Харківській області підозрюють (ч.3 ст.190 КК України) працівників ТОВ ...

«Центр поводження з тваринами» віддасть сотні тисяч щойно зареєстрованому ФОП за секретні роботи

КП «Центр поводження з тваринами» уклало угоду з ФОП Мотичко Євген Іванович щодо проведення ...

After the publication of the Kharkiv Anticorruption Center, the education department broke an agreement for expensive school maintenance

Відділ освіти Зміївської РДА розірвав угоду з ФОП Молдавський Михайло Олександрович щодо проведення ремонтних ...