Харківські комунальні підприємства не проводять повний аудит підприємств вже кілька років.

Під час кожних відкритих слухань-обговорень на Тепломережах та Водоканалі щодо підвищення тарифів на опалення, гарячу воду, холодну воду і каналізацію, Харківський антикорупційний центр заявляє про необхідність проведення незалежного аудиту фінансово-господарської діяльності підприємства.

Саме аудит, на нашу думку, дасть відповідь на головне питання: чи обґрунтовано кожен раз підвищують тариф на послуги ці підприємства.

На обох підприємствах кажуть, що аудит проводять щорічно і публікують висновки.

Ми вирішили проаналізувати скільки витрачають комунальники на аудит, у кого його замовляють і чи публікують аудиторські звіти на своїх сайтах.

Почнемо з останнього. Харківводоканал щорічно витрачає на аудиторські перевірки сотні тисяч гривень, але звіт аудиторів жодного разу на сайті опубліковано не було.

Харківські теплові мережі, незважаючи на запевнення директора, Сергія Андрєєва, що на сайті публікуються висновки аудиторських перевірок кожен рік, останній висновок опублікували ще за 2015 рік.

Харківводоканал замовляв аудит фінансової звітності і за 2016, і за 2017, і за 2018 роки. З 2016 року водоканал витратив на аудит фін.звітності 780 тис.грн.

За 2016 (аудит коштував 180 тис.грн.) і 2017 (аудит коштував 200 тис.грн.) роки аудит робило ТОВ “Аудиторська фірма Успіх-93”. Власником фірми є Петро Тютюнник. Олег Тютюнник та Лариса Косих.

Цікавим є те, що Петро Тютюнник з Харківводоканал підписав 18 січня 2018 року договір на 240 тис.грн. щодо консультаційних послуг з бухгалтерського обліку.

ФОП Олег Тютюнник зареєстрував за 16 днів до підписання договору, 2 січня 2018 року.

8 лютого 2019 року Харківводоканал уклав договір з ТОВ “Аудиторська фірма “Гравіс” щодо проведення аудиту фін.звітності підприємства за 2018 рік. Ціна аудиту — 400 тис.грн. Власником та керівником аудиторської фірми “Гравіс” є Сергій Черв’як.

Харківські теплові мережі з 2017 року на аудит фін.звітності підприємства витратили 680 тис.грн.

400 тис.грн. отримала за аудити 2016 та 2017 років ТОВ “Межрегіональна аудиторська фірма “Експертиза”.

Власниками ТОВ “Межрегіональна аудиторська фірма “Експертиза” є Ірина Антоненко, Людмила Рубаненко (55% внесок у статутному фонді фірми) та Олекандр Ткаченко. Людмила Рубаненко є дружиною Леоніда Рубаненко, члена Виконкому Харківської міськради.

200 тис.грн. за аудит фін.звітності підприємства 2018 року отримала ще одна фірма Людмили та Леоніда Рубаненко, ТОВ “Аудиторська фірма “Харків”.

Чи є дійсно незалежним проведення аудиту комунального підприємства фірмою, де співвласником є член Виконкому міськради?

Ще 80 тис.грн. на аудиторську перевірку фін.звітності Роганської філії КП «Харківські теплові мережі» отримало ПП “Право-Аудит Т.В.”, власником якого є Тетяна Мултанівська.

Звісно, що за 200-400 тис.грн. просто нереально провести незалежний аудит фінансово-господарської діяльності цих природних монополій. Фактично аудит проводиться не всієї діяльності підприємства, а лише щорічної фін.звітності. Ці аудити замовляються на вимоги міжнародних банків для отримання кредитів.

Tags:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

The Medical University will spend 3.5 million hryvnas to repair one audience at secret prices

Харківський національний медичний університет уклав угоду з ПП «Євробуд» щодо проведення ремонтних робіт вартістю ...

Розслідування АМКУ по кейсу знайденому ХАЦ: на одного з учасників накладено штраф

Територіальне відділення АМКУ оштрафувало ФОП Матюшенко Володимир Михайлович на 32426 грн. Про це стало ...

In the Kharkiv region without a tender, football balls are three times more expensive than in Shakhtar’s corporate store

Відділ освіти Зміївської РДА уклав угоду з ФОП Валентьєв Максим Юрійович щодо придбання спортивного ...

Medical University will spend more than 3 million on expensive laboratory reconditioning

Харківський національний медичний університет уклав угоду з ПП «Євробуд» щодо проведення ремонтних робіт вартістю ...

Antimonopoly Committee suspects collusion in tender

Харківське відділення АМКУ встановило змову на тендері Бригадирівської сільради Балаклійського району між ПП «Донремсервіс» ...

How much and what will the Kharkov people pay for Molodizhnyj Park

Вчора ввечері, у Молодіжному парку, в рамках реконструкції, відкрили спортивну Урбан-зону. Харківський антикорупційний центр ...