Харківські комунальні підприємства не проводять повний аудит підприємств вже кілька років.

Під час кожних відкритих слухань-обговорень на Тепломережах та Водоканалі щодо підвищення тарифів на опалення, гарячу воду, холодну воду і каналізацію, Харківський антикорупційний центр заявляє про необхідність проведення незалежного аудиту фінансово-господарської діяльності підприємства.

Саме аудит, на нашу думку, дасть відповідь на головне питання: чи обґрунтовано кожен раз підвищують тариф на послуги ці підприємства.

На обох підприємствах кажуть, що аудит проводять щорічно і публікують висновки.

Ми вирішили проаналізувати скільки витрачають комунальники на аудит, у кого його замовляють і чи публікують аудиторські звіти на своїх сайтах.

Почнемо з останнього. Харківводоканал щорічно витрачає на аудиторські перевірки сотні тисяч гривень, але звіт аудиторів жодного разу на сайті опубліковано не було.

Харківські теплові мережі, незважаючи на запевнення директора, Сергія Андрєєва, що на сайті публікуються висновки аудиторських перевірок кожен рік, останній висновок опублікували ще за 2015 рік.

Харківводоканал замовляв аудит фінансової звітності і за 2016, і за 2017, і за 2018 роки. З 2016 року водоканал витратив на аудит фін.звітності 780 тис.грн.

За 2016 (аудит коштував 180 тис.грн.) і 2017 (аудит коштував 200 тис.грн.) роки аудит робило ТОВ “Аудиторська фірма Успіх-93”. Власником фірми є Петро Тютюнник. Олег Тютюнник та Лариса Косих.

Цікавим є те, що Петро Тютюнник з Харківводоканал підписав 18 січня 2018 року договір на 240 тис.грн. щодо консультаційних послуг з бухгалтерського обліку.

ФОП Олег Тютюнник зареєстрував за 16 днів до підписання договору, 2 січня 2018 року.

8 лютого 2019 року Харківводоканал уклав договір з ТОВ “Аудиторська фірма “Гравіс” щодо проведення аудиту фін.звітності підприємства за 2018 рік. Ціна аудиту — 400 тис.грн. Власником та керівником аудиторської фірми “Гравіс” є Сергій Черв’як.

Харківські теплові мережі з 2017 року на аудит фін.звітності підприємства витратили 680 тис.грн.

400 тис.грн. отримала за аудити 2016 та 2017 років ТОВ “Межрегіональна аудиторська фірма “Експертиза”.

Власниками ТОВ “Межрегіональна аудиторська фірма “Експертиза” є Ірина Антоненко, Людмила Рубаненко (55% внесок у статутному фонді фірми) та Олекандр Ткаченко. Людмила Рубаненко є дружиною Леоніда Рубаненко, члена Виконкому Харківської міськради.

200 тис.грн. за аудит фін.звітності підприємства 2018 року отримала ще одна фірма Людмили та Леоніда Рубаненко, ТОВ “Аудиторська фірма “Харків”.

Чи є дійсно незалежним проведення аудиту комунального підприємства фірмою, де співвласником є член Виконкому міськради?

Ще 80 тис.грн. на аудиторську перевірку фін.звітності Роганської філії КП «Харківські теплові мережі» отримало ПП “Право-Аудит Т.В.”, власником якого є Тетяна Мултанівська.

Звісно, що за 200-400 тис.грн. просто нереально провести незалежний аудит фінансово-господарської діяльності цих природних монополій. Фактично аудит проводиться не всієї діяльності підприємства, а лише щорічної фін.звітності. Ці аудити замовляються на вимоги міжнародних банків для отримання кредитів.

Tags:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

The court has identified those guilty of two million hryvnias to the Kharkiv city council

Харківський антикорупційний центр пропонує Харківській міськраді подати цивільний позов до Артема Шокало та до ...

The firm, which for a long time belonged to the environment of Yevhenia Vodovozova, will receive tens of millions of UAH for tramway

Департамент інфраструктури Харківської міськради уклав угоду з ТОВ «Сучасні технології інфраструктури» щодо реконструкції трамвайного ...

The “fairytale house” in Gorky Park was rewritten to new people from the Kernes neighborhood

З липня 2019 року будівля «Казкового будиночку» у Центральному парку культури та відпочинку імені ...

Related firms sprayed a tender for the repair of a sanatorium in the Kharkiv region

КЗ «Нововодолазький санаторний навчально-виховний комплекс» Харківської облради уклав угоду з ПОГ «Орембудсервіс» щодо проведення ...

The city administration gave repairs to the house at Bursatsky descent to the entrepreneur, who registered 12 days ago

Департамент житлового господарства Харківської міськради замовило капітальний ремонт житлового будинку по Бурсацькому узвозу людині, ...

Financial indicators and losses of Kharkivvodokanal utility company

За останні півтора року, з листопада 2017 року, тарифи на послуги з централізованого постачання ...