Підвищення вартості проїзду у харківському метро до 8 грн. відбулося через зріст прибутків фірм, які заробляють на «підземці», а не через підвищення заробітної плати чи вартості електроенергії.

Це стало відомо з пояснювальної записки до проекту рішення про підвищення тарифів

Тема №1 останніх двох місяців у Харкові — підвищення вартості проїзду в харківському метро. Ми довго намагались зрозуміти чому вартість проїзду в 2017 році виросла з 3 до 4 грн. (на 33%), в 2018 році — з 4 до 5 гривень (на 25%), а в 2019 році — вже на 60%, з 5 до 8 гривень.

І ось аналіз дуже-дуже цікавого документу, а саме – пояснювальна записка до проекту рішення Виконкому міськради щодо підвищення вартості проїзду в метро.

Зверніть увагу на цифри зростання складових тарифу. Витрати на оплату праці виросли на 6,2%, витрати на електроенергію виросли на 16%, витрати на матеріали виросли на 31,5%, індекс інфляції склав 107,4%. Здавалося нічого особливого. Приблизно такі відсотки росту та індекс інфляції були і в 2017 та 2018 році. Чому ж вартість проїзду в 2019 році намагаються підвищити на цілих 60%? Але тепер саме цікаве.

Є ще одна складова тарифу на проїзд в метро – витрати на послуги сторонніх організацій для проведення ремонтів та технічного обслуговування. Ця складова виросла в 3,6 РАЗИ. Увага — на 360%. За один рік. З 2018 до 2019 року. І після цього — нам розповідають про прозорість та економічну обґрунтованість тарифу на проїзд в метро.

Тримайте список “щасливчиків”, у яких вартість ремонтів та технічного обслуговування для метрополітену за 1 рік виросла в 3,6 РАЗИ. Всі фірми далеко невипадкові:

3 фірми контролюються біглим екс-головою Адміністрації Холодногірського району Максимом Мусєєвим, якого СБУ підозрює у держзраді.

ТОВ “Ваго-рев” за період 2016-2019 років отримало 872,2 млн.грн. від метрополітену за ремонт та тех.обслуговування вагонів метро.

ТОВ “Спеціалізований ПБМП-753” за період 2016-2019 років отримало 43,1 млн.грн. від метрополітену на ремонт та тех.обслуговування ескалаторів.

ТОВ “Системи прогресивної очистки” за період 2016-2019 років отримало 88,7 млн.грн. за послуги з прибирання в метрополітені.

1 фірма контролюється Харківським міським головою Геннадієм Кернесом:

ТОВ «Фінансова компанія «Платіжний центр» має з КП “Харківський метрополітен” договір на обслуговування терміналів в метрополітені. Фірма отримує відсоток з кожного поповнення харків’янами безконтактних електронних карток сплати проїзду в метро на всіх без виключення станціях. До речі, секретний відсоток.

4 фірми мали відношення до директора КП “Харківський метрополітен” Вячеслава Стаматіна чи його оточення.

ТОВ “ЛОТ” за період 2016-2019 років отримало 12,1 млн.грн. за роботи з технічного переоснащення автоматизованої системи оплати.

ТОВ “Турнікет-М” за період 2016-2019 років отримало 26 млн.грн. за послуги з технічного обслуговування пристроїв автоматизованої системи оплати проїзду в метрополітені

ТОВ “Науково-виробниче об’єднання ПАМ” за період 2018-2019 років отримало 25,9 млн.грн. за послуги з технічного обслуговування пристроїв автоматизованої системи оплати проїзду в метрополітені

ТОВ “Старсен” за період 2016-2019 років отримало 1,9 млн.грн. за ремонт електродепо.

Лише за 3 роки фірми з оточення Стаматіна, Мусєєва, Кернеса отримали від КП “Харківський метрополітен” підрядів на загальну суму більше 1 мільярда гривень.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Communal Enterprise “Znahidka” will publish information on its finances after the suit of the Kharkiv Anticorruption Center

Суд затвердив мирову угоду між ГО «Харківський антикорупційний центр» та обласного КП «Знахідка», після ...

ХАЦ не зміг повернути 30 га землі територіальній громаді. Рішення суду

13 грудня 2016 року Вищий господарський суд України задовольнив касаційну скаргу Харківської міськради та ...

The cooperative scheme returns to Kharkiv

На найближчій сесії Харківської міськради, яка має відбутися 17 жовтня, заплановано надати безкоштовно у ...

Новий проект ХАЦ: перевірка кандидатів до Верховного суду України

ГО “Харківський антикорупційний центр” запускає розпочинає реалізацію нового проекту під назвою «А судді хто?», ...

Searches from Musseyev’s managers for stealing underground facilities

Правоохоронці перевіряють на предмет розтрати коштів харківського метрополітену головних підрядників КП – фірм, які ...

БЛІЦ-КОНКУРС НА ПРОЕКТ ПАМ’ЯТНИКА НА ПЛОЩІ СВОБОДИ ВИЗНАНО НЕЗАКОННИМ. РІШЕННЯ СУДУ

Суддя Ігор Семиряд задовольнив позов ХАЦ, ГО “Критичне мислення”, ГО “Міські реформи” до виконкому ...