Підвищення вартості проїзду у харківському метро до 8 грн. відбулося через зріст прибутків фірм, які заробляють на «підземці», а не через підвищення заробітної плати чи вартості електроенергії.

Це стало відомо з пояснювальної записки до проекту рішення про підвищення тарифів

Тема №1 останніх двох місяців у Харкові — підвищення вартості проїзду в харківському метро. Ми довго намагались зрозуміти чому вартість проїзду в 2017 році виросла з 3 до 4 грн. (на 33%), в 2018 році — з 4 до 5 гривень (на 25%), а в 2019 році — вже на 60%, з 5 до 8 гривень.

І ось аналіз дуже-дуже цікавого документу, а саме – пояснювальна записка до проекту рішення Виконкому міськради щодо підвищення вартості проїзду в метро.

Зверніть увагу на цифри зростання складових тарифу. Витрати на оплату праці виросли на 6,2%, витрати на електроенергію виросли на 16%, витрати на матеріали виросли на 31,5%, індекс інфляції склав 107,4%. Здавалося нічого особливого. Приблизно такі відсотки росту та індекс інфляції були і в 2017 та 2018 році. Чому ж вартість проїзду в 2019 році намагаються підвищити на цілих 60%? Але тепер саме цікаве.

Є ще одна складова тарифу на проїзд в метро – витрати на послуги сторонніх організацій для проведення ремонтів та технічного обслуговування. Ця складова виросла в 3,6 РАЗИ. Увага — на 360%. За один рік. З 2018 до 2019 року. І після цього — нам розповідають про прозорість та економічну обґрунтованість тарифу на проїзд в метро.

Тримайте список “щасливчиків”, у яких вартість ремонтів та технічного обслуговування для метрополітену за 1 рік виросла в 3,6 РАЗИ. Всі фірми далеко невипадкові:

3 фірми контролюються біглим екс-головою Адміністрації Холодногірського району Максимом Мусєєвим, якого СБУ підозрює у держзраді.

ТОВ “Ваго-рев” за період 2016-2019 років отримало 872,2 млн.грн. від метрополітену за ремонт та тех.обслуговування вагонів метро.

ТОВ “Спеціалізований ПБМП-753” за період 2016-2019 років отримало 43,1 млн.грн. від метрополітену на ремонт та тех.обслуговування ескалаторів.

ТОВ “Системи прогресивної очистки” за період 2016-2019 років отримало 88,7 млн.грн. за послуги з прибирання в метрополітені.

1 фірма контролюється Харківським міським головою Геннадієм Кернесом:

ТОВ «Фінансова компанія «Платіжний центр» має з КП “Харківський метрополітен” договір на обслуговування терміналів в метрополітені. Фірма отримує відсоток з кожного поповнення харків’янами безконтактних електронних карток сплати проїзду в метро на всіх без виключення станціях. До речі, секретний відсоток.

4 фірми мали відношення до директора КП “Харківський метрополітен” Вячеслава Стаматіна чи його оточення.

ТОВ “ЛОТ” за період 2016-2019 років отримало 12,1 млн.грн. за роботи з технічного переоснащення автоматизованої системи оплати.

ТОВ “Турнікет-М” за період 2016-2019 років отримало 26 млн.грн. за послуги з технічного обслуговування пристроїв автоматизованої системи оплати проїзду в метрополітені

ТОВ “Науково-виробниче об’єднання ПАМ” за період 2018-2019 років отримало 25,9 млн.грн. за послуги з технічного обслуговування пристроїв автоматизованої системи оплати проїзду в метрополітені

ТОВ “Старсен” за період 2016-2019 років отримало 1,9 млн.грн. за ремонт електродепо.

Лише за 3 роки фірми з оточення Стаматіна, Мусєєва, Кернеса отримали від КП “Харківський метрополітен” підрядів на загальну суму більше 1 мільярда гривень.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

comment *

  • name *

  • email *

  • website *

You May Also Like

Kharkiv Subway has sold very expensive things

КП «Харківський метрополітен» уклало угоду з ФОП Зіньков Андрій Станіславович щодо придбання виробів з ...

ФОПи з однаковим підбором техніки та працівників продовжують пиляти тендери на постачання продуктів у обласні школи

КЗ «Харківська загальноосвітня санаторна школа-інтернат № 112 Харківської облради уклав угоду з ФОП Якутенко ...

Talented families of Kharkiv metro. Part 3. Kucherenko

Підряди у КП «Харківський метрополітен» випадкові люди не отримують. Це доводиться численними публікаціями «Харківського ...

ХАЦ проведе прес-конференцію стосовно відміни конкурсу на будівництво пам’ятника на площі Свободи

ГО «Харківський антикорупційний центр», «Міські реформи», «Критичне мислення» запрошують на прес-конференцію з приводу подачі ...

Kharkiv musical boarding school for many years ordered food for students from an entrepreneur, who had previously co-ordinated a contact phone with a telephone of this school

Харківська середня спеціалізована музична школа-інтернат протягом січня уклала договір та ряд додаткових угод з ...

Total losses in subway, tram and trolley depot in 2018 amounted to UAH 275 million

Міська влада, коли задумала підвищити вартість проїзду в метро до 8 гривень та в ...